DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Malajsie - Bali - Singapur
Malajsie - Bali - Singapur
Indonésie,
cena od: 64990 Kč
Za poklady Emirátů
Za poklady Emirátů
Spojené Arabské Emiráty,
cena od: 22990 Kč
Rio de Janeiro a Copacabana
Rio de Janeiro a Copacabana
Brazílie,
cena od: 30400 Kč
Madeira
Madeira
Portugalsko,
cena od: 29980 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Zlatý trojúhelník a poklady maharádžů

Náš zájezd Vás zavede k nejvelkolepějším památkám Indie, ke kterým bezesporu patří běloskvoucí Taj Mahal, růžové město Jaipur i pevnosti a paláce maharádžů v kraji Radžasthán. Zajedeme i na jih Radžasthánu, kde se nachází nádherné džinistické chrámy, které svou zdobností připomínají Alhambru. Zájemci si mohou zájezd prodloužit o další významné turistické magnety - posvátné Váránasí, starodávnou Órčhu, erotické Khajuráho.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V dopoledních hodinách odlet z Prahy do Dillí. 

2. den: V ranních hodinách přílet do Dillí (Delhi). Dopoledne první část prohlídky Dillí. Zastávka u Qutub Minar (nejvyšší kamenný minaret na světě). Dále procházka kolem Indian Gate (Brána Indie), prezidentského paláce a vládních budov v Novém Dillí. Odpoledne prohlídka hrobky Humayuns (památka Unesco). Později odpoledne ubytování v hotelu. Volno, aklimatizace.

3. den: Dopoledne přejezd z Dillí do Agry. Prohlídka Velké červené pevnosti v Agře a slavného Taj Mahal. Tento nádherný palác byl postaven císařem Shah Jahan na památku jeho ženy Mumtaz Mahal. Nocleh v Agře.

4. den: Dopoledne přejezd z Agry do Jaipuru (Džajpúr). Po cestě zastávka v opuštěném městě Fatéhpur Síkrí. Město, které zůstalo dokonale zachováno, je mistrovským dílem z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými a rudými odstíny.

5. den: Celodenní prohlídka Jaipuru, nazývaného také jako Růžové město. Během prohlídky navštívíte pevnost Amber Fort (vyjížďka na pevnost v džípech či slonech), městský palác, starou observatoř Džantar mantar, exotický Havá Mahal neboli "palác větrů" aj. Nocleh v Jaipuru.

6. den: Pushkar (Puškar) - významné poutní město s jezery a 400 chrámy. Pyšní se 52 ghóty, kde zbožní hinduisté smývají své hříchy a dalo by se tak nazvat "zmenšeným Váránasí". Nocleh.

7. den: Přejezd do Jodhpuru. Jodhpur (Džódhpur) - město ztělesňující romantiku Rádžasthánu má majestátní pevnost Mehrángarh vypínající se nad honosnými paláci, bahnitými bazary a pouští Thár. Nocleh.

8. den: Přejezd do Mount Abu - jediná horská stanice v Rádžasthánu. Projížďka po jezeře Nakki, které je vroubeno koloniálními sídly a letními paláci rádžpútských vládců. Nocleh.

9. den: Dilvara - džinistické chrámy v Dilvaře patří mezi nejúchvatnější pamětihodnosti v zemi. Skupina 5 mramorových chrámů vyniká neuvěřitelně spletitou a jemnou kamennou dekorací. Skulpturální detaily na branách, pilířích stropech návštěvníkům berou dech. Přejezd na nocleh do Udajpuru.

10. den: Ranakpur - unikátní chrámový komplex v pohoří Arávalí, jemuž vévodí velkolepý Ádimáthův chrám, který je jedním z pěti nejposvátnějších míst pro džinisty. Kumbhalgarh - mohutná pevnost s hradbami, které se jako had vinou na svazích pohoří Arávalí do výšky 1050 m. Říkalo se jí také "Oko Méváru", neboť panoramatický výhled sahá kilometry daleko. Nocleh v Udajpuru.

11. den: Udajpur - pohádkové město, jehož mramorové paláce a jezera obklopuje prstenec kopců. Městský palác, dílo s jedinečnou architekturou je komplex několika paláců a je nejrozlehlejší v Rádžasthánu. Noční vlak do Dillí.

12. den: Dokončení prohlídky Dillí. Nocleh.

13. den: Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Dillí a zpět, včetně letištních tax
  • 11x nocleh v hotelích 3*/4*
  • 11x polopenze 
  • 1x noční lehátkový vlak Udajpur - Dillí 
  • většina vstupů dle programu
  • služby průvodce 
  • doprava dle programu autobusem či minibusem

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vízum do Indie 1.200 Kč
  • komplexní pojištění 780 Kč 

POZNÁMKY

Pro více informací o Indii navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.