Dillí - hlavní město Indie - SLAN tour

Dillí - hlavní město Indie

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web termalni-lazne.info provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Dillí - hlavní město Indie

Dillí je hlavní město Indie a zároveň třetí největší město v Indii, ži je zde přes 8.4 milionu obyvatel. Původní staré Dillí bylo hlavním městem Indie mezi dvanáctým až devatenáctým stoletím. Nové Dillí bylo ustanoveno hlavním městem až za britské koloniální nadvlády.Ve městě se nachází spoustu historických památek. Mezi neznámější památky Dillí se však řadí následující objekty:


Qutab Minar
Jde o nejvyšší kamenný minaret na světě, na výšku měří úctyhodných 73 metrů, jeho průměr činí v základech 15 metrů a na vrcholku 2,5 metru. Jeho stavba započala roku 1193, tedy po porážce posledního hindu krále v Dillí muslimy. Stavba trvala přes 150 let a byla dokončena v roce 1368. První tři poschodí minaretu jsou vystavěny z červeného pískovce, čtvrté a páté patro je zase postaveno z mramoru a pískovce. Při patě minaretu najdeme nejstarší mešitu, která byla v Indii postavena a nese název Moc islámu (Quwwat-ul-Islam).


Železný sloup
Stojí na nádvoří vedle mešity "Moc islámu" a je sedm metrů vysoký. Stál zde již dlouho před započetím stavby mešity. Šestiřádkový nápis v sanskrtu říká, že sloup byl vztyčen na paměť krále Chandragupta Vikramaditya, který vládl v letech 375 až 413 našeho letopočtu. Sloup je opředen záhadou, protože se dodnes pořádně neví, jak byl sloup vyroben. Je totiž vyroben z čistého železa a po téměř 2 000 let vůbec nerezaví. Legenda praví, že pokud se postavíte ke sloupu zády a spojíte kolem něho své ruce, splní se vám, co si přejete.


Dům uctívání Boha Baháí
Je známý též pod názvem Lotosový květ, neboť překrásný bílý chrám je skutečně obří zvětšeninou květu. Byl postaven před několika lety a je zatím poslední ze sedmi budov nacházejících se v různých částech světa, ze kterých má každá svou zvláštní podobu a každá zve národy všech vyznání a ras k uctívání Stvořitele vesmíru. Je obklopen devíti vodními nádržemi, které jsou jeho přirozeným chladicím systémem. Devítka je nejvyšší číslice a v Indii symbolizuje úplnost, jednotu a soulad.


Červená pevnost
Monumentální stavba, která byla stavěny mezi lety 1638 - 1648. Délka pevnosti je dva kilometry a výška obvodového zdiva ze strany řeky je 18 metrů, od města dokonce 33 metrů. Název dostala proto, že je celá konstrukce tvořena červeným pískovcem.


Humajúnova hrobka
Zde je pochován druhý mughalský císař Humájún. Nechala ji postavit v 16. století manželka zesnulého císaře Hadži Begum narozená v Persii. Obrovská hrobka je vystavěna v komplexu rozsáhlých zahrad se stranami dlouhými 357 a 350 m. Stavba stojí na dvou podstavcích, z nichž horní je vysoký 7 m. Centrální síň hrobky zastřešuje dvojitá kopule. Vyšší kopule je zhotovena z mramoru zdobená 6m vysokou měděnou věžičkou. Stavba se nachází na seznamu UNESCO.


DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Konstantinovy Lázně, Houbařský pobyt

Vánoce a Silvestr, Česká republika
cena od: 6190 Kč
Dubaj Shopping - Easy Fly

Spojené Arabské Emiráty, Dubaj
cena od: 14790 Kč
MS v hokeji 2020, finále, vstupenky

Hokej, Mistrovství světa
cena od: 11350 Kč
Penzion Family, Velký Meder, Pobyt od 4 noci

Slovensko, Velký Meder
cena od: 430 Kč
Hotel Mánes, Karlovy Vary, Zdraví z lázní

ČR, Karlovy Vary
cena od: 1290 Kč