DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Leonardo da Vinci v Paříži
Leonardo da Vinci v Paříži
Francie,
cena od: 14990 Kč
Athény, letecky
Athény, letecky
Řecko,
cena od: 14990 Kč
Izrael
Izrael
Izrael,
cena od: 25990 Kč
Podzimní víkend v maďarských termálech
Podzimní víkend v maďarských termálech
Maďarsko,
cena od: 5890 Kč
Portugalsko a památky Unesco, letecky
Portugalsko a památky Unesco, letecky
Portugalsko,
cena od: 19990 Kč
Magická Austrálie
Magická Austrálie
Austrálie,
cena od: 67990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Za tajemstvím starých Mayů

Tento zájezd již není v naší nabídce!
 • Chichen Itza
 • Coba
 • Merida
 • Tulum

DALŠÍ INFORMACE

Fantasticky nabitý program, luxusní hotel, každý den plný úchvatných zážitků a neskutečných překvapení. Nádherné koupání ve vlnách Karibiku, možnost šnorchlování a potápění, udivující památky starých Mayů, uchvacující fauna a flóra tropického pralesa, působivá směs folkloru jak původního mayského obyvatelstva, tak i typických Mexičanů. To vše vám nabízí tento zájezd. Má snad jen jedinou vadu - že není dvakrát tak dlouhý, abyste si všechny tyto zážitky mohli dostatečně vychutnat.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, přílet do Cancúnu večer. Ubytování v hotelu v oblasti mayské riviéry.

2.den: Volno, aklimatizace, pobyt u moře.

3.den: Dopoledne návštěva Grande Cenote - unikátní mayské přírodní podzemní vodní nádrže či jeskyně. Možnost koupání a šnorchlování. Dále přejezd do Coby. Coba je jedním z nejstarších mayských měst a nachází se v něm nejvyšší mayská pyramida Nohuch Mul. Archeologické výzkumy začaly v Cobě teprve v roce 1972 a větší část památek se stále nachází ukryta v neprostupném pralese.
I stávající zpřístupněné objekty řadí Cobu k největším přístupným mayským areálům.Večer ubytování v hotelu v oblasti Valladolidu..

4.den: Dopoledne návštěva snad nejznámějšího mayského města - Chichen Itzá, které bylo podle Wikipédie zařazeno v roce 2007 na seznam sedmi divů světa Dominantou tohoto rozlehlého archeologického komplexu je nejslavnější mayská pyramida zvaná El Castillo Kukulcan. Mezi unikáty patří také stará mayská observatoř k pozorování hvězd či hřiště pro mayské míčové hry. Odpoledne přejezd do Meridy. Návštěva moderního muzea mayské civilizace Gran Museo del Mundo Maya, prohlídka katedrály v Méridě (jedna z prvních velkých katedrál v Mexiku postavená ve stylu pozdní renesance) a krátká zastávka u fasády domu Montejo s portálem, který je skvostem španělské renesance v Mexiku. V roce 2001 byla Mérida vyhlášena Americkým hlavním městem kultury díky své kvalitě života a neobyčejnému rozvoji umění.
Nocleh v hotelu Méridě.

5. den: Po snídani, přejezd do druhého nejslavnějšího město Mayů na Yucatánu -  UXMALU. Uxmal v krasové oblasti je dnes jedna z nejnavštěvovanějších památek Mayů, nabízející, díky zrestaurovanými budovám, instruktivní pohled na původní vzhled architektury starých Mayů. Město zažilo svůj největší rozkvět v 10. století n.l., kdy v něm žilo asi 25 tisíc obyvatel. Dochované stavby byly vystavěny mezi lety 700 a 1000. Kromě pyramid zaujme v Uxmalu i rozsáhlý královský palác, dnes nazývaný Guvernérský palác. Odpoledne přejezd zpět na Mayskou riviéru, ubytování v plážovém resortu v oblasti Tulumu.

6.den: Pobyt u moře.

7.den: Dopoledne návštěva jednoho z nejznámějších mayských měst - Tulumu. Prohlídka rozsáhlého archeologického komplexu, který leží na pobřeží lemovaném bělostnými plážemi a korálovými útesy. Toto jediné známé opevněné mayské město na pobřeží Karibiku bylo založeno kolem roku 200 n.l. a mělo velký kultovní význam. Dodnes se dochovalo na šedesát objektů, řada chrámů a pyramid, včetně nejslavnější pyramidy boha Kukulcana.
Odpoledne volno a koupání v hotelovém resortu.

8.den: Po snídani odjezd do Cancúnu, prohlídka senzačního Museo de Maya in Cancun. Toto muzeum bylo otevřeno v listopadu 2012, jeho autorem je originální mexický architekt Alberto García Lascurain a stavba byla postavena za 15 miliónů amerických dolarů. Je to dnes nejmodernější expozice věnovaná mistrovským dílům mayského umění (55 tisíc metrů čtverečních výstavní plochy) a samo muzeum zahrnuje archeologickou mayskou lokalitu San Miguelito přímo s návštěvou archeologických vykopávek.
Večer odlet z Cancunu zpět do Evropy.

9. den: Odpoledne přílet zpět do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

5x nocleh u moře v all inclusive hotelovém resortu
2x nocleh ve vnitrozemí v hotelu se snídaní

PODROBNÝ POPIS

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letenku Praha - Cancún a zpět, včetně všech poplatků a tax
 • dopravu autokarem v Mexiku
 • 7x nocleh v hotelu 3*/4* (2-3 lůžkové pokoje)
 • 5x all inclusive
 • 2x snídaně
 • služby  průvodce CK 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění 990 Kč 
 • vstupné do objektů dle programu cca 60 USD

POZNÁMKY


Pro více informací o Mexiku navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.