DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Německé výstavy: Vincent van Gogh a Michael Wolgemut

Autobusový zájezd bez nočních přejezdů!

Zájezd je speciálně věnován dvěma mimořádným výstavám, které v lednu nabízejí velká německá muzea. Städelovo muzeu ve Frankfurtu nad Mohanem připravilo výstavu obrazů Vincenta van Gogha a ukazuje jeho vliv na středoevropský expresionismus v první třetině 20. století. V Germánském národním muzeu nabízí výstavu o díle vynikajícího malíře Michaela Wolgemuta a o umění jeho doby v Norimberku na rozhraní gotiky a renesance.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu odjezd z Prahy v 7.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), technická zastávka na česko-německé hranici, kolem 11.00 příjezd do Norimberka. Společná návštěva malíře Michaela Wolgemuta a umění Norimberka mezi gotickou a renesancí. Volno s ochutnávkou vynikajících norimberských klobásek a bavorského piva. Pozdě odpoledne odjezd do Frankfurtu, ubytování a noc v hotelu.
2. den: V neděli dopoledne prohlídka velkolepé výstavy Vincent van Gogh jako otce expresionismu. Odpoledne komentovaná prohlídka stálých sbírek Städelova muzea ve Frankfurtu nad Mohanem. Nezapomeneme na společnou ochutnávku proslulých frankfurtských párků. Příjezd do Prahy kolem 23 hodiny.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Svým současníkům se Vincent van Gogh jevil jako netalentovaný umělecký zkrachovanec. Téměř nic se mu nedařilo. Prodal jen jediný obraz! V životě, v zaměstnání i v lásce patřil mezi zcela neúspěšné. Bály se ho i prostitutky, zejména když jedné z nich daroval uříznuté ucho. Zděšeně před ním utekl i opravdový přítel, jakým byl malíř Paul Gauguine. S pološíleným Vincentem van Goghem se nedalo vydržet. Jenže navzdory tomu všemu, se Vincent van Gogh stal nejvlivnějším umělcem pro všechny malíře 20. století a je právem považován za otce všech expresionistů 20. století. Tomuto tématu je věnována velká výstava ve Städel Museum ve Frankfurtu nad Mohanem, která vedle vynikající kolekce van Goghových obrazů přináší i přední díla středoevropských expresionistů, který velký holandský malíř otevřel oči k vnímání uměleckých forem. Jde o první výstavu tohoto zaměření v Německu.

V Germánském národním muzeu navštívíme výstavu věnovanou dílu malíře Michaela Wolgemuta (1434-1519) a pozdní gotice a renesanci v Norimberku. Wolgemut byl vynikající malíř, který ovlivnil i deskové malířství v Čechách. Dnes je znám především odborníkům, kteří ho považují za mimořádnou osobnost, širšímu publiku je znám především jako učitel Albrechta Dürera. Wolgemut, obdivovatel Rogera van der Weyden a přítel Veita Stosse, vedl obrovskou dílnu s množstvím tovaryšů, které zaměstnával zejména na rozměrných oltářních obrazech. Svými dřevoryty doprovodil známé Schedelovy dějiny světa známé jako Norimberská kronika. Výstava je připravena k 500. výročí od Wolgemutova úmrtí a bude senzací pro všechny milovníky pozdní gotiky a renesance.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 1x nocleh v hotelu
  • 1x snídani
  • místní poplatek
  • osobní audio systém
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů

POZNÁMKY

Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Zájezd připravil a provádí historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč.