DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Mnichov: výstavy a předvánoční trhy

DALŠÍ INFORMACE

  • Mnichov
    Mnichov Město Mnichov leží v podhůří Alp na řece Isar a s 1,3 miliony obyvatel je třetím největším městem Německa. Mnichov je také hlavním městem německé spolkové země Bavorsko.
Autokarový jednodenní zájezd do Mnichova zaměřený na vybrané výstavy a zahrnující i návštěvu tradičních předvánočních trhů.

PROGRAM ZÁJEZDU

V sobotu 14.12. odjezd autobusem v 06:00 z Prahy od Hlavního nádraží v Praze, příjezd do Mnichova kolem 11.00 hodin. Prohlídka výstavy barokního malíře Anthonise van Dycka v Alte Pinakothek a výstavy tapisérií Henriho Matisse, Pabla Picassa, Le Corbusiera, Joana Miróa und Louise Bourgeois v Kunsthalle München. Poté volno v centru města s možností návštěvy vánočních trhů. Čas bude i na výborné bavorské pivo, pečené kaštany a bavorské klobásky. Odjezd z Mnichova v 18.30 hodin, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Barokní malíř Anthonis van Dyck měl od dětství neuvěřitelný talent. Fromentin o něm výstižně napsal, že zůstával mlád i ve své zralosti a nezmoudřel ani na sklonku života. Začínal v Rubensově ateliéru a jako třicátník se stal dvorním malířem anglického krále. Když Rubens v květnu 1640 zemřel, chopil se van Dyck příležitosti, aby se prohlásil za jeho uměleckého dědice a začal objíždět všechny velké zákazníky bývalého mistra. Horečná aktivita se mu ale vymstila. Vyčerpaný a nemocný zemřel 9. prosince 1641 v pouhých 42 let. Zanechal po sobě ale úžasné dílo, které nově přibližuje speciální výstava v mnichovské Alte Pinakothek, která shrnuje několikaletý podrobný průzkum jeho obrazů.

Kunsthalle München v centru města nabízí současně unikátní výstavu, která představí moderní tapisérie vytvořené ve slavné Manufacture des Gobelins v Paříži, které vznikly ve spolupráci s nejslavnějšími moderními umělci. Prakticky poprvé ve střední Evropě tak uvidíme originální díla Henriho Matisse, Pabla Picassa, Le Corbusiera, Joana Miróa und Louise Bourgeois. Výstava nabízí zcela netradiční pohled na umění klasiků 20. století.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy na výstavy
  • komplexní pojištění

POZNÁMKY

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.