DOPORUČUJEME

Malebná Elba
Malebná Elba
Itálie,
cena od: 8970 Kč
Paříž a zámky francouzských králů
Paříž a zámky francouzských králů
Francie,
cena od: 5290 Kč
Paříž a zámky na Loiře
Paříž a zámky na Loiře
Francie,
cena od: 6290 Kč
Silvestr v Paříži (letecky)
Silvestr v Paříži (letecky)
Francie,
cena od: 13990 Kč
Toskánsko - tajemství kraje Chianti
Toskánsko - tajemství kraje Chianti
Itálie,
cena od: 7990 Kč
Zámky a sklepy jižní Moravy
Zámky a sklepy jižní Moravy
ČR,
cena od: 1990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Královská Provence

DALŠÍ INFORMACE

Kraj plný rytířských hradů, romantických zámků, úrodných vinic a dlouhých písečných pláží. Kraj, kde na vás každá ulička, zvonice, brána či sloup zanechá nesmazatelný dojem. Program našeho zájezdu vás pochopitelně zavede na ta nejznámější a nejproslulejší místa této části Francie, ale také na místa, kde se nikdo slavný nenarodil či nezemřel a kde dokonce nebyla ani žádná bitva či jiný boj, pročež o nich patrně ve vašem průvodci či cestopisu žádnou zmínku nenajdete. A přesto, když se u nich zastavíte..., rozhlédnete..., jen na chvilku posadíte..., nebude se vám chtít odejít. Ani teď, ani za hodinu, ani zítra či za týden. Provence vás prostě uchvátí. Taková místa pak zůstanou ve vašem srdci a vzpomínkách navždy. A to je to, proč lidé jezdí do Provence, to je ten důvod, proč je v našem katalogu právě tento zájezd.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odpoledne odjezd z ČR, non-stop cesta přes Německem do Francie.
2. den: Dopoledne krátká prohlídka bývalého papežského města Avignon s možností návštěvy Papežského paláce a opěvovaného mostu sv. Benezeta. Odpoledne příjezd na ubytování. Nocleh.
3. den: Celý den volno, koupání, odpočinek na pláži, nocleh.
4. den: Celodenní výlet. Arles - římský amfiteátr, katedrála St. Trophime a hlavně působiště Vincenta van Gogha. Zastávka u opevněného benediktinského kláštera z 11. století - Montmajour, nedaleko Arles. Les Baux de Provence - opevněné hradní sídlo pánů z Beaux, které bylo pobořeno kardinálem Richelieuem s unikátně dochovanou středověkou vesničkou pod hradem. Zastávka u hradu Tarascon. Večer návrat. Nocleh.
5. den: Volno, pobyt u moře, koupání. Fakultativně celodenní výlet do historického pyrenejského města Carcassone, které je proslulé svým unikátně dochovaným opevněním. Při cestě zastávka u jednoho z největších cisterciáckých klášterů v Evropě - kláštera Fontfroide nedaleko Narbonne. Večer návrat. Nocleh.
6. den: Celodenní výlet: Dopoledne zastávka ve městě Nimes - prohlídka římského amfiteátru, chrámu Maison Carrée, věže Tour Magne. Dále prohlídka Aigues Mortes - opevněné historické město z doby Ludvíka IX. Dále návštěva přírodní rezervace Camarque (laguny, plameňáci, divocí bílí koně). Nocleh.
7. den: Celodenní výlet do jedinečné krasové oblasti jižní Francie: Návštěva městečka Roquefort, místo vzniku proslulého francouzského sýru. Možnost návštěvy jeskyní a sklepení, kde ,,zraje,, tento proslulý francouzský sýr. La Couverrtoirade - opevněné středověké městečko s templářským hradem. St.-Guilhem-Le-Dedert - významné opatství, malebné kamenné městečko zasazené v kaňonu mezi skalisky. Kaňon řeky Heralt, kde se průzračná modrozelená voda zařezává do vápencových skal. Koupání při ústí Ďáblovy soutěsky. Zájemci mohou navštívit jeskyni Clamouse s nádhernou ,,aragonitovou výzdobou,,. Nocleh.
8. den: Volno, pobyt u moře koupání. Nocleh.
9. den: Dopoledne odjezd. Prohlídka Marseilles - katedrála Notre Dame, starý přístav, volno, možnost výletu na ostrov If (hrabě Monte Christo). Večer pokračování v cestě.
10. den: Návrat do ČR odpoledne.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 04.09.2015 - 13.09.2015

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 9690 Kč
Příplatky Kapacita Cena
příplatek: 5x večeře Volno 2500 Kč
příplatek: ložnice pro 1 osobu Volno 2990 Kč
fakultativně výlety: Carcassone, Fontfroide Volno 350 Kč
příplatek: při ubytování 3 osob v chatce Volno 830 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Volno 0 Kč
Beroun Volno 0 Kč
Plzeň Volno 0 Kč
Slaný Volno 0 Kč
Kladno Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Dvouložnicové mobilhomy nebo chatky s kuchyňkou a koupelnou. Mobilhomy i chatky jsou vzdálené cca 3 km od pláže, transfer na pláž ve volné dny zajištěn.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 7x nocleh v mobilhomu s možností samostatného vaření (2-lůžkové ložnice)
  • služby průvodce
  • pobytová taxa
  • komplexní pojištění

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • fakultativní výlety: Carcassone, Fontfroide 350 Kč
  • ložní prádlo (možnost vzít vlastní nebo zapůjčit za poplatek na místě)
  • vstupné (orientačně): Avignon - most St. Benezet 5 EUR, Papežský palác 11 EUR, kombinace palác + most 13 EUR, Carcassonne 8 EUR, Fontfroide 9 EUR, Les Baux de Provence 8 EUR, Marseille - loď na ostrov If 10 EUR, pevnost If 5 EUR, Arles amfiteátr 4 EUR, Montmajour 6 EUR, Tarascon 7 EUR, Nimes amfiteátr 6 EUR, Věž Tour Magne 3 EUR, Aigues Mortes 7 EUR

POZNÁMKY

Více o oblasti Provence

 

Další informace o Francii naleznete na webových stránkách poznavaci-zajezdy.slantour.czOBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU