DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Indie a Maledivy
Indie a Maledivy
Indie,
cena od: 57990 Kč
Za krásami jižních Čech
Za krásami jižních Čech
ČR,
cena od: 2250 Kč
Barcelona a Montserrat, letecky
Barcelona a Montserrat, letecky
Španělsko,
cena od: 15990 Kč
Řím s návštěvou Vatikánu - LETECKY
Řím s návštěvou Vatikánu - LETECKY
Itálie,
cena od: 15990 Kč
Za krásami Slovinska
Za krásami Slovinska
Slovinsko,
cena od: 5690 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Indočína - Thajsko, Laos, Vietnam

Představujeme vám cestu, při které poznáte duši Mekongu, výpravu do staré i nové Indočíny. Na cestě poznáte ikonická místa jako Bangkok, Luang Prabang či Hanoj, ale také odlehlé vesničky u thajsko-barmských hranic nebo Laos, zemi, na kterou čas zapomněl.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Thajska.
2. den: Přílet do BANGKOKU. V podvečer plavba po řece CHAO PRAYA RIVER, budeme projíždět kanály proplétajícími se čtvrtí THONBURI. Večer zamíříme do ulice KHAO SAN. Tady se setkáme s kulinářskými lahůdkami v podobě různého hmyzu na grilu, a ti méně odvážní mohou zajít do některého ze stánků běžného jídla.
3. den: Celodenní prohlídka chrámů a paláců ostrova KO RATANAKOSIN - GRAND PALACE s nejposvátnějším chrámem Thajska WAT PHRA KAEO, WAT PHO s obřím ležícím Buddhou zdobeným zlatem a perletí, WAT ARUN (Chrám úsvitu). Po setmění se odebereme do východní části Bangkoku, zde poznáte opravdový Bangkok. Mluvíme o RED-LIGHT DISTRICTU vyzdobeném barevnými neony a nočními bary, s hlavní ulicí SOI COWBOY a oblast NANA PLAZA.
4. den: Odlet z Bangkoku do CHIANG MAI, domova hustých pralesů a mlhavých hor. Ve městě si prohlédneme historickou čtvrť se svatými chrámy - WAT PHRA SINGH. Připomeneme si uzavření thajsko-laoského přátelství u pomníků THREE KINGS MONUMENT. Večer návštěva místního nočního bazaru s mnoha typickými jídelnami.
5. den: Dnes se vydáme kousek mimo město, kde dorazíme k lesnímu chrámu WAT U MONG. Posvátné vrcholky Chiang Mai na sebe nenechají dlouho čekat, v NP DOI SUTHEP-PUI objevíme kouzlo hor Doi Suthep (1 676 m) a sesterské Doi Pui (1 685 m). K odpolednímu odpočinku přímo vybízí vodopád NAM TOK MAE SA.
6. den: Navštívíme malé městečko PAI. V blízkosti PAI sídlí sloní kemp, kde budeme mít šanci pozorovat slony při koupeli. Dále prozkoumáme vápencové jeskyně THAM LOT proslulé hlavně kvůli jeskyni teakových rakví COFFIN CAVE.
7. den: Navštívíme nejodlehlejší thajskou provincii MAE HONG SON. Zde už na vás dýchne všudypřítomný vliv sousední Barmy. Tady se podíváme do VESNICE DLOUHOKRKÝCH KAYANŮ. Návrat zpět do Pai.
8. den: Odjezd do provincie CHIANG RAI, která se chlubí nejrozmanitějším etnickým osídlením. Nesmíme opomenout zastávku ve WAT RONG KHUN.
9. den: Brzy ráno odjezd na thajsko-laoskou hranici, následuje pozemní přechod hranice a nalodění na dvoudenní plavbu po MEKONGU. Večer zakotvíme ve vesnici PAKBENG, abychom okusili prostý život horských kmenů.
10. den: Pokračování v plavbě, jejímž cílem je bývalé horské království koloniální město LUANG PRABANG. Ze svatého kopce PHOUSI budeme mít město jako na dlani. Neunikne nám KRÁLOVSKÝ PALÁC ani noční luangprabangský trh.
11. den: Dokončení prohlídky LUANG PRABANGU, návštěva vesničky BAN XANG HAI, ve které ochutnáme místní lao-lao, tedy whisky ze zkvašené lepkavé rýže.
12. - 13. den: Navštívíme vesnici VANG VIENG. Půjčíme si kola a projedeme se podél řeky Nam Song s výhledy na vápencové homole anebo se vykoupeme v tůních 30metrovém vodopádu TAD KAENG YUI a necháme se okouzlit jeskyní PHOU KHAM, ke které se dostaneme procházkou přes rýžová pole a bambusový most.
14. den: Na cestě do hlavního laoského města VIENTIANE se zastavíme u jezera ANG NAM NGUM. Ochutnáme vynikající čerstvé jezerní úlovky na grilu. Po příjezdu do VIENTIANE se projdeme kolem chrámů VAT SISAKET, VAT SIMUANG a navštívíme náměstí NAM PHOU.
15. den: Dokončení prohlídky VIENTIANE. Krátký přelet do vietnamské metropole HANOJE. Projdeme se mezi koloniálními domky ve Francouzské čtvrti, které dominuje budova OPERY. Večer budeme pozorovat okolní ruch kolem úchvatného mostu Huc na jezeře HOAN KIEM.
16. den: Prozkoumávání hanojské čtvrti BA DINH, které dominuje HO ČI MINHOVO MAUZOLEUM A MUZEUM. Strýčka Ho opustíme a vydáme se k PREZIDENTSKÉMU PALÁCI, který si prohlédneme při procházce palácovými zahradami. Významným symbolem města je rovněž PAGODA JEDNOHO SLOUPU s obřím stromem bo nebo nejuctívanější hanojských chrámový komplex CHRÁM LITERATURY. Večer odjedeme nočním lehátkovým vlakem do hornatého severu SA PA.
17. den: Ráno příjezd do SA PA. Odsud vyrazíme k PRŮSMYKU NEBESKÉ BRÁNY ležícímu ve výšce 2 100 m. Následuje oběd formou pikniku. Vydáme se na průzkum vesnice TA VAN, jež je osadou kmene Dao a Giay, a večer tu strávíme nocleh přímo ve vesnici.
18. den: Ráno se vydáme na návštěvu hmongských vesnic CAT CAT a LAO CHAI. Večer odjedeme nočním lehátkovým vlakem zpět do HANOJE.
19. den: Výlet k nejposvátnějšími místu Vietnamu - PAGODĚ VŮNÍ.
20. den: Poslední nákupy, odlet domů.
21. den: Přílet do ČR.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu Základní cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Bangkok, Bangkok - Chiang Mai, Vientine - Hanoj, Hanoj - Praha 
 • místní doprava v rámci programu (loď, autobus, mototaxi, vlak) 
 • 2-denní plavba po Mekongu 
 • výlety dle programu 
 • 15x nocleh v turistickém hotelu 
 • 1x nocleh v tradičním domě v menšinové vesnici (jedna společná místnost) 
 • 2x nocleh v místním lehátkovém vlaku 
 • 18x snídani 
 • 3x oběd 
 • 2x večeři 
 • služby delegáta 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • ostatní stravu
 • vstupné 
 • vietnamské vízum cca 25 USD (platí se na místě) 
 • laoské vízum cca 30 USD (platí se na místě) 
 • bakšišné