DOPORUČUJEME

Kolem modrého Dunaje
Kolem modrého Dunaje
Maďarsko,
cena od: 2990 Kč
Hotel Park, Piešťany, Seniorský pobyt
Hotel Park, Piešťany, Seniorský pobyt
Slovensko, Piešťany
cena od: 9750 Kč
Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál,
cena od: 47990 Kč
Hotel Aqua Varga, Velký Meder, Wellness pohoda na 3 noci
Hotel Aqua Varga, Velký Meder, Wellness pohoda na 3 noci
Slovensko, Velký Meder
cena od: 5750 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Bratislava a Vídeň, výstavy velikánů umění

DALŠÍ INFORMACE

Pieter Bruegel, Raffael Santi, Mistr z Okoličného a umění na Spiši kolem roku 1500, Marie Terezie a umění její doby, Petr Paul Rubens...


Bratislava a Vídeň nabídnou na podzim mimořádné výstavy, které představí významné osobnosti malířství a sochařství pozdní gotiky, severské a italské renesance a vlámského i středoevropského baroka a rokoka. Současně je to možnost užít si příjemnou podzimní atmosféru dvou slavných metropolí na Dunaji.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v pátek v 7.00 hodin, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Volno na oběd a odpoledne prohlídka dvou vynikajících výstav v Albertině. První představí tvorbu nejslavnějšího nizozemského umělce doby renesance Pietera Bruegela staršího. Bruegela dnes vnímáme jako skvělého malíře brabantského venkova, ctíme jej jako geniálního krajináře, pro svoje současníky však byl znovuzrozeným Hieronymem Boschem. Druhá výstava je věnována malíři italské vrcholné renesance Raffaelovi. Raffael Santi byl už jako chlapec považován za geniální talent. Ve čtyřiadvaceti letech ho povolal papež Julius II. do Říma, kde se stal ztělesněním papežského umění doby renesance. Raffael tam maloval až do svých sedmatřiceti, kdy předčasně zemřel, oplakáván všemi jako "princ malířství". Po prohlídce výstav volno a čas na kávu a Sachrův dort. V 18.00 odjezd do Bratislavy. Kolem 19.00 příjezd do Bratislavy, ubytování v čtyřhvězdičkovém hotelu a noc v hotelu.

2. den: Po snídani návštěva Slovenské národní galerie a velkolepé výstavy Mistr z Okoličného a umění na Spiši kolem roku 1500. Většina zná tvorbu řezbáře Pavla z Levoče. Mistr z Okoličného, kterého neznáme jménem, byl jeho protějškem jako malíř. Patří k velkým osobnostem umění doby Albrechta Dürera a Lucase Cranacha, vzájemně se u něj projevuje prolínání severské a italské renesance. Výstava je první svého druhu a představí kompletní dílo umělce i jeho současníků. Odpoledne návštěva korunovační katedrály sv. Martina v Bratislavě a památek centra města, pozdě odpoledne prohlídka Muzea Danubiana (Danubiana Meulensteen Art Museum) 20 km od Bratislavy, což je zcela unikátní centrum světového moderního umění, postavené na poloostrově zasahujícího do Dunaje. Úžasná sbírka a úžasná architektura! Noc v hotelu v Bratislavě.

3. den: Po snídani odjezd do Vídně, dopoledne návštěva Uměleckohistorického muzea s komentovanou prohlídkou unikátního souboru obrazů Pietera Bruegela staršího a s výstavou věnovanou dílu barokního malířského mistra Petra Paula Rubense. Rubens se ve své době zařadil nejen mezi nejdražší malíře katolického světa, ale jako vzdělaný a šikovný diplomat přináležel do světa společenské smetánky západní Evropy. Výstava ho má představit jako osobitého malíře. Odpoledne návštěva výstavy Marie Terezie a umění její doby, která představí reprezentativní tvorbu baroka a rokoka ve střední Evropě. Výstava je nejzajímavější akcí k 300. výročí narození vládkyně, která byla i českou královnou a markraběnkou moravskou. Mimo jiné tam bude k vidění dílo geniálního sochaře Franze Xavera Messerschmidta a malíře Franze Antona Maulbertsche. Odpoledne v 17.30 odjezd z Vídně, příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.


TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 2x nocleh
  • 2x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů a na výstavy


POZNÁMKY

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.