DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vídeňské podzimní výstavy: MODIGLIANI, TIZIAN A UMĚNÍ DOBY DÜRERA

DALŠÍ INFORMACE

  • Vídeň - hlavní město Rakouska
    Vídeň - hlavní město Rakouska Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň také jedna z jeho spolkových zemí. Leží na řece Dunaj a se...
Jako tradičně nabídne podzimní Vídeň velmi atraktivní výstavy. Albertina představí vzájemné umělecké soupeření dvou umělců - Itala Modiglianiho a Španěla Pabla Picassa. Muzeum Belvedere připravuje rozsáhlou výstavu o pozdní gotice a rané renesanci Umění doby Albrechta Dürera. A Uměleckohistorické muzeum slibuje výstavu Tizian a ženy.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V úterý ráno v 7.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy Modigliani Picasso v Albertině, volno v centru města, pro zájemce ochutnávka dortu Sacher v hotelu Sacher. V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.
2. den: Ve středu dopoledne výstava Umění doby Albrechta Dürera v Belvederu, odpoledne výstava Tizian a ženy v Uměleckohistorickém muzeu. Kolem 18.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

V Paříži usedlý malíř a také sochař Amedeo Modigliani byl bohém se vším, co k tomu patřilo, počínaje opilstvím a konče milostnými aférami. Modigliani zaujal sběratele portréty dívek, které měly až neuvěřitelně dlouhý krk, a nádhernými akty, které patří k nejkrásnějším, jaké v Paříži vznikly od doby klasicisty Ingrese. Výstava v Albertině nabídne obrovskou podívanou a představí Modilianiho i v souvislostech paříské umělecké avantgardy.

Uměleckohistorické muzeum nabídne atraktivní výstavu Tizian a ženy, která představí nejen podoby malířových modelek, portréty významných žen, ale také ženské hrdinky v umělcově tvorbě. Vše by mělo být představeno v souvislosti s benátskou kulturou a dobovou módou.

Umění doby Albrechta Dürera v Belvederu přestaví tvorbu umělců, kteří na přelomu pozdní gotiky a rané renesance pracovali v Rakousku a Německu. Lukas Cranach starší, Albrecht Altdorfer a Anton Pilgram působili ve Vídni, Albrecht Dürer byl ve službách císaře Maxmiliána I. Výstava nabídne široké panoráma pozdní gotiky a rané renesance ve střední Evropě s důrazem na roli císařského Rakouska.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 1x nocleh v hotelu 4*
  • 1x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů a na výstavy

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Peter Kováč a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knížek Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál a knihy Monogramista IP o umění rané renesance ve střední Evropě.