DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Sicílie, letecky, 5 dní (fly and drive)

OBJEDNÁVKA

Váš zájezd je věnován poznání Sicílie jako centra evropského a antického umění a kultury. Během staletí ostrov zaujal pozornost Řeků a Římanů, Byzantinců, muslimských emírů i Normanů, kteří tam založili svoje království. Na Sicílii vyrostl císař Fridrich II. považovaný za div světa a za prvního moderního vládce Evropy, kterému Češi vděčí za Zlatou bulu sicilskou. Budete moci navštívit normanské paláce a chrámy s byzantskými mozaikami, poklady antického stavitelství a sochařství, projdete si antické vily a divadla i jedinečné hrady Fridricha II.  Čas bude i na odpočinek na písečných plážích ostrova.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: 

V poledne odlet z Prahy do Catanie na Sicílii (12:40 - 14:55). Po příletu transfer do hotelu a možnost koupání.


2.den: 

Dále přejezd do Syrakus (starořec. Syrákúsai, it. Siracusa), významné antické město bylo založené roku 733 před n. l. jako kolonie Korintu, slavným rodákem byl Archimédes matematik, fyzik a astronom. Četné stavební památky připomínající starověké dědictví: Apollónův chrám, nejstarší dórský chrám na Sicílii (1. pol. 6. století př. n. l.), řecké divadlo patří průměrem (asi 138 metrů) k největším antickým divadlům pro 15 000 diváků, dóm s barokní fasádou (vestavěný do dórského chrámu Athény). Antické doly na kámen. Zcela mimořádnou památkou středověku je gotický hrad Štaufů Castel Maniace, který zde na výběžku do moře vystavěl Fridrich II.  

Odpoledne přejezd do Nota. Noto je jedním z typických sicilských "barokních" měst, které se honosí označením "Unesco city".  


3.den: 

Dopoledne zastávka v městečku Ragusa, které je proslulé svým majestátním  barokním chrámem. Zastavit se můžete rovněž v podobně malebném městečku Modica.

Dále  přejedete do Agrigenta. V okolí Agrigenta se nachází řada nádherných písečných pláží, které jsou lemovány strmými pískovcovými útesy. V Agrigentu (historická památka na seznamu Unesco) se nachází jeden z největších antických areálu na Sicílii nebo možná vůbec v celé Itálii. Město bylo založeno již v 6. století př.n.l. a bylo jedním z nejvýznamnějších měst starověké Sicílie. Navštívit musíte především tzv. Údolí chrámů, kde se nachází řada více či méně dochovaných řeckých chrámů (chrám Dia Olympského, pozůstatky chrámů Dioskúrů Kastora a Polydeuka, Héraklova svatyně, pozoruhodně zachovalý Chrám Svornosti a Héřin chrám).  Ovšem svoji osobitou atmosféru má i historické centrum města, které si uchovalo typický středověký a barokní ráz. 

Ubytování v hotelu v okolí Agrigenta. 


4.den: 

Dopoledne  se  vydáte vnitrozemím Sicílie kolem sopky Etny do městečka Piazza Armerina, kde se nachází nejrozsáhlejší a nejbohatší komplex antických podlahových mozaik na světě. Proslulá je především Villa Romana del Casale, starověká římská vila, která je od roku 1997 součástí světového dědictví UNESCO.

Vyjet si můžete i do malebného městečka Enna.

Poté přejezd do oblasti Taorminy. Ubytování v hotelu v oblasti Porto Azzuro.


5.den: 

Dopoledne si prohlédnete historické centrum  Taorminy. Turisticky atraktivní městečko se rozkládá na strmém kopci s výhledy na Etnu  a vyhlášeným antickým amfiteátrem se skvělou akustitkou. Taormina byla založeny Řeky již v 4. st. před naším letopočtem!

Kolem poledne odjezd na letiště v Catanii a odlet zpět do Prahy (15:40 - 18:05) . 


UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Cena zájezdu je kalkulována pro min. 2 osoby, které jsou ubytovány v 2-lůžkovém pokoji.

V případě účasti 3 osob je zajišťován 3-lůžkový pokoj (pokud je v dané lokalitě v době objednávky k dispozici).

V případě účasti 4 osob jsou zajišťovány dva 2-lůžkové pokoje.

PODROBNÝ POPIS

Co je Fly and Drive zájezd?
Poznávací zájezd pro individuální cestovatele se zajištěnými službami - letenkou, hotely a
zapůjčením automobilu.
Váš itinerář je připraven tak, že vám nabízí možnost poznat nejzajímavější místa v dané destinaci, ale zároveň vám ponechává dostatek volnosti na vlastní přání a nápady, kam se zde ještě vydat.

Potřebné doklady k zapůjčením vozu:
- Platný řidičský průkaz
- Platební karta

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu Praha - Sicílie a zpět 
  • palubní zavazadlo (max 8 kg)
  • 4x nocleh v hotelu 3*
  • 4x snídani
  • pronájem vozu na 4 dny (se základním pojištěním)
  • podrobný itinerář k trase zájezdu

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • PHM a dálniční poplatky
  • místní poplatek (zpravidla 1-2 Eur / osoba / noc), platí se na recepci hotelu

POZNÁMKY

Při objednání zájezdu je potřeba uvést, kdo bude hlavním řidičem (tato osoba musí být zároveň i držitelem kreditní karty).


Cena za zájezd Fly and Drive je kalkulována pro 2 osoby. Je možné se ale zájezdu zúčastnit i jako jednotlivec. V tomto případě je k základní ceně účtován ještě příplatek, a to ve výši 50% ze základní ceny.  


Pronájem automobilu zahrnuje základní pojištění vozu (tzv. silver package). V případě poškození vozu je vyžadována spoluúčast pronajímatele. Plné pojištění (bez spoluúčasti) je možné přiobjednat - tzv. "gold package".  


Upozornění: Cena zájezdu se může změnit dle aktuální dostupnost a cen letenek a hotelů.