DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Pohlednice z Maroka

V Maroku na vás čekají rozmanitá arabská města, spatříte  pohoří Atlas, ale také dlouhé písečné pláže Atlantiku, pestré arabské bazary a tajuplné uličky starých Medin. Většina míst, které navštívíte je zařazena na seznam světového kulturního dědictví a památek UNESCO.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odlet z Prahy do MAROKA (06:10 - 10:35). Dopoledne přistání v Agadiru.  

Následuje přejezd do  Marrákeše (cca 250 km). Během cesty projedeme písečno-kamenitou pouští Agafay. Historické centrum Marrakeše je zapsáno na seznamu UNESCO. Doporučujeme navštívit rozsáhlý palác BAHÍA z konce 19. stol., o kterém se říká, že je to jeden z nejúchvatnějších paláců všech dob. Naleznete zde 150 pokojů v několik patrech a přilehlé zahrady. Zavítat můžete i do prostor islámské university Medresy Ben Yousef.  Prohlídku můžete zakončit v příjemné ZAHRADĚ MAJORELLE, která byla vytvořena pro vlastní účely francouzským umělcem Jacquesem Majorellem. Při vaší prohlídce Marrakeche se nemůžete vyhnout návštěvě staré čtvrti - Mediny, kde budete procházet bludištěm uliček s tisíci obchodků. Prohlídku města zakončíte na náměstí Jama al-Fnaa (Unesco) a u nejstarší islámské mešitou Koutoubia. 

Ubytování v hotelu v Marrakeši. 

2.den:   Dopoledne vyrazíte do pohoří ATLAS. Čeká vás cesta přes Vysoký Atlas, nejvyšší hory severní Afriky. Nejprve zamíříte průsmykem Tizi nTchika (2210 m) k pevnosti (kasbah) Telouet. Pevnost byla vybudována v 19. století a byla postavena na karavaní cestě z Marrakeše přes Atlas na Saharu. Kasbah Telouet je jeden z největších v Maroku. 

Dále zamíříte na navštěvu vesničku (ksar) Ait Ben Haddou (UNESCO), kde se natáčely velkofilmy jako Mumie, Království Nebeské, Hanna, Gladiátor, ale i Hra o trůny.  Když překročíte pohoří Atlas, čeká vás město s příznačným názvem "Brána do pouště" neboli OUARZAZATE. Město ve výši více než 1100 metrů, stojí na rozhraní Atlasu a Sahary a je rovněž zařazeno na seznam památek UNESCO.  Největší atrakcí města je pevnost (kasbah) Taourirt.

Ubytování v hotelu v Ouarzazate. 

3.den: Dopoledne vás čeká poněkud delší přejezd zpět do přímořského Agadiru (cca 360 km). Nejprve se zastavíme u kasbah  Tifoultoute. Poté se vydáme napříč kamenitou částí Sahary zpět k Atlantskému oceánu. Cestou se zastavíte v městečku Taliouine - centru pěstování šafránu. A dále pak ve městě Taroudant., která je proslulé krásně dochovanými městským hradbami.  V podvečer pak dorazízte  do Agadiru. 

Ubytování v hotelu v Agadiru.

4.den: Dopoledne prohlídka Agadiru. Doporučujeme navštívit pevnost KASBAH, odkud budete mít Agadir jako na dlani. Poté se můžete zastavit na tržišti El Hadou, které je obklopeno vysokými hradbami s 12 branami. Zde si můžete ještě před cestou domů výhodně nakoupit všechny místní výrobky.  

V poledne přejezd na letiště a odlet zpět do Prahy (15:25 - 19:40). 

Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 06.11.2024 - 09.11.2024

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 19890 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 3490 Kč
palubní zavazadlo 8 kg Volno 1590 Kč
zavazadlo k odbavení 12 kg Volno 1490 Kč
Komplexní pojištění Volno 560 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotely kategorie 3*
2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou standardem.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v hotelu.

Další stravování v místních restauracích. Ceny v marockých restauracích jsou srovnatelné s cenami v ČR.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku Praha - Agadir a zpět
  • malé palubní zavazadlo (40x30x25cm)
  • 3x nocleh v hotelu 3* 
  • 3x snídani
  • doprava mikrobusem v Maroku
  • průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů a památek
  • pojištění
  • místní poplatek (cca 2 USD / osoba /noc)

POZNÁMKY

Letecká společnost Eurowings nabízí 3 varianty zavazadel:

- malé palubní zavazadlo (40x20x25 cm), v ceně zájezdu

- palubní zavazadlo 8 kg (55x40x20 cm), za příplatek

- zavazadlo k odbavení 12 kg, za příplatek

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU