DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Nepál - královská města, Himaláje a safari v Chitwanu

DALŠÍ INFORMACE

 • Typy zájezdů
  Typy zájezdů Do Nepálu nabízíme 2 základní  typy zájezdů. Tzv. expedice jsou zájezdy určené pro individuální klienty a nejsou doprovázeny českým průvodcem.

Tento program vám vedle poznání Kathmandu a přilehlých královských měst nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka. Zároveň vás však zavede i do tropické džungle národního parku Chitwan.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Sraz účastníků na letišti v Praze, odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem. (Na vyžádání je možný odlet též z Vídně.)
2. den:  V podvečer přílet do Káthmándú, transfer do hotelu (v centru Káthmándú - čtvrť Thamel) a ubytování. Večer krátké seznámení s čtvrtí Thamel (večerní procházka).


3. den: Nejprve se dopoledne vydáte na předměstí Kathmandu, kde se nachází kopec Chandragiri (fakultativní výlet). Lanovka na kopec Chandragiri nabízí výhledy na okolní velehory. Spatříte vrcholek jedné z osmitisícovek - Sisha Pangma (8027 m) i dalšího velikána - Langtang (7246 m). Za dobré viditelnosti pak můžete spatřit i vrcholek Mount Everestu .Lanovka byla vybudována v roce 2016 a horní stanice lanovky leží v nadmořské výšce 2551 metrů. Nachází se zde rovněž hinduistický chrám Bhaleswhor Mahadev. 

Dále přejedete k Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

Odpoledne pak bude následovat procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.

4. den: Dopoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera. 

Odpoledne pak zamíříte do Bhaktapuru (fakultativní výlet).  Bhaktapur leží cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Prohlednete si mj. palác PACHPANNA JHYALE ("Palác 55 oken"), pozlacenou vstupní branou LU DHOWKA ("Golden Gate") či pětipatrový chrám BHAIVARA NATH. Bhaktapur je rovněž významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. V podvečer návrat zpět do Káthmándú.


5. den: Po snídani transfer z Káthmándú do Pokhary.  Po cestě zastávku v  Bandipuru - malém tradičním horském městečku, které nabízí jak unikátně dochovanou newarskou architekturu, tak i výhledy na himálajské vrcholky. Za jasného počasí je možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu (8167m), Annapurnu. Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa. Cesta trvá cca 8-9 hodin.

6. den: Ráno vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem cca ve výšce 1500 m n. m. Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). Odpoledne doporučujeme zamířit k vodopádům Davis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor. Můžete se též vydat k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem. Nebo si půjčit loďku a projet se po jezeře.

7. den: Odjezd z Pokhary do Chitwanu.  Cesta trvá cca 6 hodiny. Odpoledne ubytování v hotelu v Chitwanu.
8. den: Chitwan. Individuální program dle vlastního výběru. Nabízí se: safari na hřbetě slonů, pozorování nosorožců, tygrů bengálských a divokých slonů. Pěší safari pralesem. Výlet na kanoích po řece s pozorováním krokodýlů, exkurze do záchranné stanice divokých slonů.
9. den: Odjezd z Chitwanu do Káthmándú. Ubytování v hotelu v Káthmándú.
10. den: V ranních hodinách fakultativní výlet  "Let kolem Everestu".

Dopoledne návštěva Patanu. Patan je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Káthmándú. Centrem města je opět Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. 
11. den: V ranních hodinách transfer na letiště a odlet z Káthmándú. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 09.11.2024 - 19.11.2024

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 57990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 6990 Kč
Polodenní výlet Chandragiri (Kathmandu) Volno 490 Kč
Polodenní výlet Bhaktapur (Kathmandu) Volno 490 Kč
Polodenní výlet Sarangkhot (Pokhara) Volno 490 Kč
Polodenní výlet Patan (Kathmandu) Volno 490 Kč
Let kolem Everestu (fakultativně), cca 230 USD Volno 0 Kč
Komplexní pojištění Volno 1760 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Odlet Praha (základní cena) Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Káthmándú. Nejčastěji hotel Grand Thamel.

Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Tara.

Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně pobytu.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).

 

Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 350 - 700 NR (70 - 150 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

Let do Káthmandú trvá cca 11 hodin (+ čas na přestup).

Organizace a program první 2 dní a posledních 2 dní zájezdů je závislá na přesném čase letů.

V rámci pobytu v Káthmándú a v Pokhaře můžete využít nabídky doplňujících fakultativních výletů:


Vyhlídkový let kolem Everestu. Předběžná cena 230 USD, zahrnuje dopravu z hotelu na letiště a vlastní vyhlídkový let. Platba na místě (v USD), rezervace před odletem zájezdu nutná!


Fakultativní výlety v Kathmandu: Polodenní výlet Chandragiri a polodenní výlet  Bhaktapur.  V ceně výletů je zahrnuta doprava. Není zahrnuto vstupné do památkové rezervace Unesco v Bhaktapuru (1800 NR), ani jízdné lanovkou v Chandragiri (cca 25 USD).


Fakultativní výlet v Pokhaře: Polodenní výlet Sarangkot.  Cena výlet 490 Kč, zahnruje dopravu. Vstupné na vyhlídkovou věž činí 60 rupií. Výstup na kopec trvá cca 30 minut. Odjezd z hotelu časně ráno, kolem 05.00.Aktivity v Chitwanu se platí na místě. Orientační ceny:

Sloní safari - cca 30 USD

Krmení slonů - cca 10 USD

Koupání se slony - cca 5 USD

Jeep safari - cca 30 USD

Jízda na slonu - cca 100 USD
Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Patan - 500 NR

Bhaktapur - 1800 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Sarangkot / Pokhara - 60 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letenku z Prahy do Káthmándú a zpět 
 • zavazadlo k odbavení (20 kg)
 • 5x nocleh v hotelu 3* v Káthmándu 
 • 2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře 
 • 2x nocleh v hotelu 3* v Chitwanu 
 • 8x snídani
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Kathmandu
 • transfery z Káthmándú do Pokhary a Chitwanu a zpět 
 • transfery v rámci prohlídky v Káthmándú a Pokhary
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 30 USD
 • místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)
 • aktivity v Chitwanu
 • vstupné do objektů a památek

POZNÁMKY

Let s přestupem nejčastěji v Doha nebo v Dubaji.

 

V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky, nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení.

 

Časový posun v Nepálu: zimní + 4.45 hodiny / letní + 3.45 hodiny.

 

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zdeOBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU