DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Irsko - grand tour, letecky

Toto je naše pozvánka do země, kam masivní turistický ruch naštěstí ještě nedorazil. Země, kde se po dálnici svezete jen pár mil kolem hlavního města a pak na vás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček v zelené krajině, kde ovce mají vždy přednost. Země, kde při troše štěstí během celého pobytu možná ani nenarazíte na žlutočervenou restauraci McDonald´s či japonského turistu v kloboučku a s fotoaparátem na krku. Země, která si vás získá svou harmonií, klidem, přirozeností a romantikou. Země, kde typické irské melodie hospodských kapel dokáží roztančit nejen mladé dívky či usedlé podnikatele, ale doslova každého, bez ohledu na staří či pohlaví, tak, že se sklenkou typického Guiness si podupává či poskakuje do rytmu mimo čas svůj i okolního světa. Země, kde řada památek čeká neměnně již tisíce let, od dob, kdy naše civilizace se ještě možná civilizací ani nenazývala, a dozajista zde tak budou stát i další staletí, což možná svádí k myšlence, že sem nemusíte příliš spěchat. Ale budete tu i vy za tisíc let?!

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Dublinu. Po příletu transfer do hotelu a ubytování v hotelu. 

Večer návštěva proslulé dublinské čtvrti Temple Bar. Temple Bar je nejnavštěvovanějším a nejmódnější místem v celém Dublinu. Jeho bezstarostnou atmosférou si sem chodí užívat jak místní, tak turisté. Místo, kde pivo Guiness teče proudem a sklenička Jame-son whisky nikdy nevysychá. 

2.den: Dopoledne je věnováno poznávání zajímavých míst Dublinu. Začnete na živé obchodní třídě O´Connell Street a kolem Spire of Dublin (památník Světla) přejdete k nejznámějšímu mostu Dublinu Ha'penny Bridge (most byl v minulosti zpoplatněn půl penny) po němž přejdete řeku Liffey. Ta v minulosti dělila město na část zámožných obyvatel a měst-skou část chudých. Poté navštívíte akademickou půdu dublinské univerzity Trinity College, jejíž knihovna nabízí sbírku vzácných svazků, kterým vévodí Book of Kells - bohatě zdobený iluminovaný rukopis z 9. století. Projdete se tepnou stylové dublinské čtvrti Grafton street, zhlédnete sídlo poslanecké sněmovny a senátu Leinster House i Oscar Wilde´s House, kde spisovatel prožil dětství, tržnici Loft Market a zejména kostel sv. Patrika. Dále uvidíte i známý kostel sv. Církve Kristovy, odkud se procházkou dostanete až k městské radnici a dublinskému hradu se sbírkou orientálního umění a se zahradami, jehož krásnou siluetu používá jako pozadí televize BBC. 

Odpoledne odjezd do oblasti Wicklow mountains, kde navštívíte jeden z nejstarších klášterů v Irsku - Glendalough (založen již v 6. století!), ležící v údolí dvou ledovcových jezer, kterému se přezdívá "irské Delfy". Krátká procházka nabízí množství nádherných scenérií i přímo vybízí k panoramatickým fotografickým záběrům. 

3.den: Dopoledne zastávka v Kilkenny - zachovalém středověkém městečku se zámkem rodu Ormondů. 

Dále budete pokračovat k jednomu z nejznámějších míst v Irsku - Rock of Cashel. Vápencová skála s pozoruhodnou impozantní zříceninou hradu z 12. st., bývalého sídla keltských králů, který vévodí stejnojmennému městečku. 

Později odpoledne zastávka v Cahir - atraktivním historickém městě, kterému dominuje hrad z 13. dtoletí. 

 4.den: Dopoledne městečko Kenmare s domky v pastelových barvách, Derrynane National Historick Park - dům Daniela O´Connella s nádhernými zahradami. 

Ring of Kerry - jedna z nejmalebnějších oblastí Irska,  jízda kolem poloostrova Iveragh. 

Později odpoledne zastávka v městečku Killarney, kde můžete navštívit zámek Ross Castle, vodní zahrady a zříceniny františkánského kláštera Mucross Abbey.

5.den: Dopoledne zastávka v městečku Adare

Dále návštěva městečka Kildare, které je centrem chovu proslulých irských dostihových koní. Prohlídka úchvatných Japonských zahrad z počátku 20. století a Irského národního hřebčína. 

Večer odlet z Dublinu do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotely a penziony 2* / 3* ( 2-lůžkové pokoje).

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu z Prahy do Dublinu a zpět
  • malé palubní zavazadlo
  • doprava mikrobusem v Irsku
  • 4x nocleh  v hotelu či penzionu (2-lůžkové pokoje)
  • 4x snídaně
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění
  • vstupné do objektů a památek
  • zavazadlo k odbavení

POZNÁMKY

Informace o Irsku.
Pro více informací o poznávacích zájezdech do Irska navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.