DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Hotel Ibis Budget Krakow Stare Miasto 3*, Krakow, vlakem

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

  • Krakow
    Krakow Krakov (Kraków) je centrem Malopolska a zároveň druhým největším městem v Polsku. Každoročně sem přijedou početné davy turistů za atmosférou,...
Víkend vlakem v historickém městě plném úchvatných památek, kterým vévodí hrad Wawel.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odjezd z Prahy rychlíkem do Krakowa (odjezd z Prahy v 06:15). Nástupní / odjezdová místa: Praha, Kolín, Pardubice, Česká Třebová, Olomouc, Ostrava. Příjezd do Krakowa odpoledne (ve 13:16). Ubytování v hotelu.

2. den: Volno, prohlídka města.

3. den: Dopoledne volno. Odpoledne odjezd z Krakowa zpět do ČR (odjezd v 14:42). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (21:45). 

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ibis Budget Krakow Stare Miasto*** je ideální volbou pro ty, kteří cestují do hlavního města Malopolska a hledají dobrou kvalitu za dostupnou cenu. Mezi naše hlavní přednosti patří perfektní poloha přímo u vlakového nádraží a nákupního centra a přivítání příjemným úsměvem. 
Za pouhých 15 minut dojdete k Barbakanu nebo Floriánské bráně - srdci Krakova s ​​pulzujícím Tržním náměstím. Pokud je vaším cílem Kazimierz, jeďte tramvají č. 3 a do židovské čtvrti se dostanete za 20 minut.
Pokoje: v jednom z 167 klimatizovaných pokojů, k jejichž vybavení patří LCD televize, se budete cítit jako doma. Bezdrátový internet zdarma vám zajistí spojení se světem a televize, která nabízí satelitní kanály, dobrou zábavu. K vybavení koupelen patří sprcha a toaletní potřeby zdarma. Další užitečné vybavení a služby: psací stůl a na vyžádání také žehlička a žehlicí prkno. Úklid pokojů se provádí denně.
Snídaně jsou podávány formou bufetu. Skvělý hotel a ještě lepší cena.

PODROBNÝ POPIS

Co můžete navštívit ve Krakowě:

Hrad Wawel 
Největším klenotem města Krakow je královský hrad Wawel stojící na stejnojmenném vrchu nad řekou Vislou. Hrad Wawel je dokonce nejnavštěvovanější památkou v Polsku a dá se řadit mezi nejvýznamnější symboly celého Polska. Je zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dnes hlavní část hradu tvoří čtyřkřídlý palác obklopující vnitřní nádvoří. Neméně významná je Katedrála svatého Stanislava a svatého Václava, jedna z dominant hradního vrchu. Jedná se totiž o korunovační kostel a pohřebiště polských králů. Na samotném hradě lze navštívit muzeum s několika expozicemi nebo jít na prohlídku reprezentačních sálů a královských apartmá. Zdarma je přístupné hlavní nádvoří mezi hradem Wawel a katedrálou sv. Stanislava a sv. Václava. Nádvoří uvnitř královského hradu je ovšem už přístupné pouze za poplatek 5 PLN. Vstupenky se platí vždy zvlášť do jednotlivých částí Wawelu a neexistuje žádný zvýhodněný lístek pro celý areál.
Královské korunovační klenoty 30 PLN, Královská zbrojnice 15 PLN, Státní pokoje/Trůnní sál 30 PLN, Královské komnaty 25 PLN, Královské zahrady 5 PLN, Sandomierska věž 5 PLN

Dračí doupě
Na západní straně pahorku Wawel přímo na nábřeží řeky Visly najdete malou jeskyni v bílých skalách Wawelu v polštině nazvanou "Smoczna jama" nebo také "Smok Wawelski". Podle slavné městské legendy se v této jeskyni usídlil drak, který se živil zásobami obyvatel města. Draka zabil až princ Krak, odtud ostatně pochází jméno celého města. Vnitřek jeskyně je přístupný pouze sezonně od dubna do října v časech 10:30-18:00 každý den. Vstupné činí 9 PLN

Rynek Glówny neboli Hlavní náměstí 
Hlavní a zároveň největší krakowské náměstí s tržnicí Sukiennici, Mariánskou bazilikou či Radniční věží.

Podzemí Rynku
Podzemí Rynku se logicky nachází pod samotným hlavní náměstím, tedy Rynkem. V jednom z nejnavštěvovanějších polských muzeí dostanete zhruba hodinovou prohlídku v podzemí mezi středověkými krámky a sklepy, během níž se dozvíte nepřeberné množství informací o tisícileté historii Krakova. Vstupné 25 PLN.

Židovská čtvrť Kazimierz
Krakowská židovská čtvrť je odlišnou částí města, ve které život plyne pomaleji, všechno je pohodové. Člověk se může zastavit v jedné z desítek restaurací či kaváren. Večery tu jsou bujaré díky barům, které se v židovské čtvrti nachází. Za návštěvu stojí židovské hřbitovy či synagogy. Před vstupem na hřbitov si muži nesmí zapomenout vzít jarmulku či jinou pokrývku hlavy. Bez ní nebudou na hřbitov puštěni.

Wieliczka - Solný důl
Necelých 15 km od centra města najdete v předměstské obci Wieliczka slavný solný důl, který byl v průběhu 20. století přebudován na rozlehlé muzeum soli. Solný důl Wielizcka je natolik unikátní, že již v roce 1978 byl zapsán na seznam kulturních památek UNESCO. Důl se rovněž řadí k nejrozsáhlejším v celé Evropě. V jeho útrobách byl vybudován doslova labyrint chodeb, jejichž celková délka přesahuje 300 km a chodby sahají až do maximální hloubky 327 metrů pod povrchem. I když je turistům zpřístupněna opravdu velká plocha areálu, ve skutečnosti se jedná jen o 2% celkové rozlohy dolu. K solnému dolu se nejlépe dostanete příměstským vlakem linky S1 z hlavního nádraží Kraków Glówny či stanice Kraków Zablocie poblíž čtvrti Podgórze. Dojeďte až úplně na konečnou Wieliczka Rynek-Kopalnia, která se nachází asi 75 metrů od hlavního vstupu do dolu. Cena jízdenky je cca 6 PLN jedním směrem (zpáteční není se slevou), případně lze využít kombinované jízdenky celodenní či vícedenní, která platí na tramvaje i autobusy v Krakově.
Vstup do Solného dolu 126 PLN, studenti a senioři 116 PLN

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • jízdenku vlakem z Prahy do Krakowa zpět (2. třída v základní ceně)
  • místenku na obě cesty z ČR do Krakowa a zpět
  • 2x nocleh v hotelu 
  • 2x snídani 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní transfery
  • pobytovou taxu
  • služby průvodce CK

POZNÁMKY

Doporučujeme objednávat s alespoň 2-měsíčním předstihem, vzhledem k možné změně ceny jízdenky. Ceny jízdenek krátce před odjezdem bývají zpravidla výrazně vyšší. 

V případě, že objednáváte pojištění léčebných výloh uveďte minimálně data narození u všech pojišťovaných osob. Bez tohoto údaje nelze pojištění zajistit.

V případě zájezdu na 3 nebo 4 noci, je v ceně 3x/4x ubytování se snídaní.