DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

DOLOMITY A LAGO DI GARDA

DALŠÍ INFORMACE

  • Dolomity
    Dolomity Dolomity jsou jedním z horských masivů Italských Alp. Nalezneme ho v severní části Itálie, na východ od Bolzanské kotliny. Pohoří nemá...
  • Lago di Garda
  • Itálie
Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den: Ráno nás přivítají jedinečné skalní útvary italských Alp - symbol Dolomit. Krátká procházka kolem jezera Misurina. Příjezd do turistického centra, olympijské Cortiny d´Ampezzo - zastávka. Poté panoramatická trasa průsmykem Falzarego a Pordoi s výhledem na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu (3342 m). V případě pěkného počasí možnost výjezdu lanovkou do výšky téměř 3000m ze sedla Pordoi. Ve večerních hodinách ubytování v oblasti Lago di Garda. Nocleh v hotelu.
3. den: Po snídani výlet po trase: malebné Sirmione - pohádkový scaligerský hrad, který je téměř celý obklopený vodou. Saló - místo, odkud v letech 1943-45 řídil republiku B. Mussolini. Cesta podél západního pobřeží - přístavní městečko Riva del Garda - procházka městečkem s pěknou promenádou. Návrat na nocleh do hotelu.
4. den: Ráno příjezd do Bolzana, prohlídka historického centra a návštěva muzea s expozicí ledového muže Ötziho. V poledne výjezd lanovkou na náhorní plošinu Ritten. Dále přejezd horským vláčkem do Collalba. Zastávka u rychlobruslařského areálu, který je takřka domovským tréninkovým centrem Martiny Sáblíkové. Odpoledne pak nenáročná turistická vycházka (cca 4 km) k unikátním skalním útvarům Pyramidy di Terra. Večer odjezd zpět do ČR.
5. den: V ranních hodinách návrat do ČR.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 2x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x polopenze
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupné (orientačně): Sirmione - hrad 4 EUR, římská vila - 4 EUR, okružní plavba lodí cca 0,5 hod. - 8 EUR, Riva - věž - 1 EUR, Bolzano - muzeum - 9 EUR, lanovka, vláček - cca 20 EUR, lanovka na Pordoi - cca 12 EUR

POZNÁMKY

Více informací o poznávacích zájezdech v Itálii naleznete na webové stránce poznavaci-zajezdy.slantour.cz.