DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Berlínské výstavy: Paul Gauguin a umění přírodních národů oceánie, Ameriky a Afriky

Berlínská státní muzea připravila senzační výstavu Paula Gauguina, který je považován za otce moderního umění.

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd ve středu v 6.00 z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou.
Kolem 11.00 příjezd do Berlína. Po příjezdu návštěva výstavy Paul Gauguin - Why Are You Angry?
Poté návštěva Humboldtova fóra v centru Berlína.
V 18.15 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.30.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Berlínská státní muzea připravila  výstavu věnovanou dílu Paula Gauguina, který je společně s van Goghem a Cézannem považován za otce moderního umění. Divák tu najde atraktivní obraz ztraceného lidského ráje uprostřed Tichého oceánu, tak jako ho malíř viděl během svých zámořských pobytů na Tahiti a Markézách. Do cizokrajných končin ho hnala touha po divošství i hledání prapůvodních pramenů umění, ale také nesmírná nouze a chudoba. On jako bývalý úředník na burze a v pojišťovně se rozhodl, že vsadí na malířský talent, ale ve Francii byl o jeho obrazy minimální zájem. Podle organizátorů expozice odhalí "na pozadí historických modelů a postkoloniálních debat mýtus o divokém umělci a přírodním pozemském ráji, který vytvořil sám Gauguin, což mu zároveň umožnilo pustit se do zcela nového druhu umění." Výstavu Paul Gauguin - Why Are You Angry? připravily společně Staatliche Museen zu Berlin a Ny Carlsberg Glyptotek v Kodani.

Gauguina inspirovalo umění tzv. přírodních národů. Jejich tvorbě bude věnována naše návštěva nově otevřeného Humboldtova fóra, které zahrnuje dvě bývalá muzea, Etnologické muzeum a Muzeum asijského umění. Sbírky nabízí půl miliónu etnografických, archeologických a kulturně-historických uměleckých děl z Afriky, Asie, Ameriky a Oceánie. Mnohé z jeho sbírek patří k nejrozsáhlejším a nejcennějším na světě.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy na výstavy
  • komplexní pojištění

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou a nakladatelstvím Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.


Národní galerie v Berlíně dosud nezveřejnila ceny vstupenek na výstavu Paula Gauguina. Zatím tedy přijímáme pouze požadavky na  rezervaci vstupenek.
Předpokládaná cena je cca 350 - 400 Kč.


Návštěva výstav v Humboldtově foru by měla být zdarma. S ohledem na hygienické předpisy je však třeba objednat časovou vstupenku!