DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Safari v Namibii

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Nikde jinde v Africe si na safari neužijete tolik volnosti, jako v Namibii. Národní parky jsou přístupné za  symbolické vstupné, pohybovat se zde můžete bez dozoru strážců či průvodců. Navíc - řada africké zvěře se v Namibii stále vyskytuje ve volné přírodě. Setkáte se s nimi tedy i v běžné krajině, mimo přírodní rezervace a národní parky. 
V Namibii můžete stále ještě zažít Afriku tak, jak ji znáte z románů  Wilbura Smithe.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Namibie. Let s přestupem (zpravidla Frankfurt nebo Doha) trvá cca 16 - 18 hodin.

2. den: Přílet do hlavního města Namibie, Windhoeku. Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města. Jedinečná meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů, nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století. Dominanta Windhoeku - Christuskurche, nejstarší stavba Alte Feste a Inkoustový palác - dnešní sídlo parlamentu. Nocleh ve Windhoeku.

3. den: Ráno odjezd na sever Namibie. Dopoledne zastávka na jednom z největších tržišť Namibie - v Okahandja. Dále pokračování v cestě do oblasti Waterberg Plateau. Tento obrovský masiv z pískovce je dlouhý 50 kilometrů a 16 km široký. Izolovaná náhorní plošina je domovem mnoha druhů zvěře a více než 200 druhů ptactva. Odpoledne se vydáme na procházku na kopec, odměnou za námahu bude nádherný výhled do okolní krajiny. Zahlédnout můžete i vzdálenou poušť Kalahari.  Fakultativně možnost safari terénními vozy, při němž můžete spatřit zebry, žirafy a především unikátní bílé nosorožce. Za příznivých podmínek se k nim můžete přiblížit i na méně než 10 metrů!

 Nocleh v oblasti.

4. den: Návštěva národního parku  Etosha (v jazyce Sanů "Velké bílé místo"). Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů této vaší namibijské expedice. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Čeká na vás pestrá paleta zástupců zvířecí říše u vodních napajedel - zebry, žirafy, pakoně, hyeny, sloni, lvi, antilopy. Ale hlavně neskutečná volnost pohybu - jen vy sami si rozhodnete, kam se pojedete podívat.  Vybírat si můžete z řady napajedel, mezi ta nejoblíbenější (nejen turisty, ale především africkou zvěří) patří  napajedlo Okaukuejo s vysokou koncentrací zvěře.  Možnost pozorování zvěře u napajedla. Nocleh v blízkosti národního parku. V noci vás možná vzbudí řev lvů, za svítání budete moci pozorovat stádo žiraf pasoucích se jen pár desítek metrů od vašeho bungalovu ...

5. den: Dopoledne pokračování safari a pozorování zvěře v národním parku Etosha. Odpoledne pak přejezd do oblasti Kamanjabu. Návštěva vesnice Himbů  s proslulými  himbskými  krasavicemi  v kožených sukénkách a potřených  směsí rudé hlinky a másla. Zastávka u Peet Alberts Rock - místa prehistorických skalních kreseb kmene Sanů. Nocleh v Kamanjabu.

6. den: Přejezd Hererským územím  do oblasti Damaralandu a údolí  Twyfelfontein. Damaraland, pokrývající většinu této oblasti, je pojmenována po lidu Damara, kteří tvoří většinu zdejší populace. Velké prostory jedné z posledních afrických "neoficiálních" divokých oblastí, kde žijí volně zebry, žirafy, antilopy, sloni i  černí nosorožci, zatím stále ještě zůstávají bez omezujících plotů. Čekají zde na vás tisíce let staré skalní malby a rytiny. Malby Sanů. Twyfelfonteinské malby (památka UNESCO)  vytvořili pradávní umělci (Křováci) sekáním do tvrdého povlaku, který kryje místní pískovec. Za staletí se tato vrstva přelila i přes samotné malby a chránila je tak před erozí. Většina z nich je starší než 6.000 let, tedy vznikla zhruba v době kamenné. Vědci identifikovali nejméně šest odlišných fází vzniku. Z motivů tu najdeme často zvířata, zvířecí stopy a geometrické znaky, ale kupodivu je tu jen poskrovnu lidských postav. Zastavíte se u Zkamenělého lesa (Petrified Forest) - místě, kde se dochoval miliony let staré stromy i podivuhodná endemická rostlina Welwitshia Miralibis, které jsou svědkem afrického dávnověku. Nocleh v oblasti Damarlandu.

7. den: Kolem nejvyššího horského masivu Namibie - Brandbergu. Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce prehistorických maleb a rytin starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Po cestě možnost nákupu místních krystalů. Přejezd horské oblasti Spitzkoppe s typickou měsíční krajinou. Spatříte tajemné endemické rostliny welwitschia mirabilis, která jsou svědkem afrického dávnověku. Nocleh.

8. den: Přejezd zpět do Windhoeku. V průběhu dne odlet  z Windhoeku zpět do Evropy.

9. den: Přílet do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 13.09.2019 - 21.09.2019

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Vyprodáno! 65990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 7990 Kč
Safari za nosorožci (Waterberg Plateu) Volno 990 Kč
vízum Namibie Volno 2990 Kč
komplexní pojištění Volno 1170 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotely nebo lodge  vesměs kategorie 2*-3*. 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou tedy standardem.

Vyzkoušíte si však také přenocování v klasickém safari stanu.

STRAVOVÁNÍ

Součástí ubytování je snídaně.

V každém ubytovacím místě je nabízena večeře. Buď formou jednotného menu nebo bufetu. Případně výběrem z jídelního lístku jako v běžné restauraci. Ochutnat tak budete moci některé africké speciality - např. steak z antilopy či grilovaného krokodýla. Ceny za večeři si pohybují v relaci od 110 do 300 NAD (190 - 520 Kč). Ceny nápojů se pohybují v relaci 15 - 25 NAD (pivo, cola, džus).

Doplňující informace ke stravování:

V některých odlehlejších částech Namibie jsou možnosti stravování omezené. Ubytovací objekt je tak zpravidla jedinou možností stravování (zpravidla večeří) v širém okolí. Ubytovací zařízení, zejména pak ty s menší ubytovací kapacitou, však zpravidla nemají klasickou restauraci (s možností objednávek večeří "a la carte"), ale nabízejí možnost přípravy večeře na základě objednávky předem. Tj. večeře se objednává již při rezervaci pobytu. Z těchto důvodů je vhodné se s předstihem rozhodnout, zda budete mít o zajištění večeří zájem. Příplatek za večeře se pohybuje v relaci 250 - 400 Kč za osobu. Liší se dle lokality, různá je i forma. V některých případech se jedná o klasické servírované menu, v jiných lokalitách o jednodušší bufet style. V základní ceně zájezdu je nabízeno vždy ubytování se snídaní. Jednalo by se tedy o malý příplatek k celkové ceně zájezdu, který je na úvaze klienta.

Lokalita Windhoek nabízí dostatek možností pro individuální stravování. Večeře tedy předem nezajišťujeme.

V případě ubytování v NP Etosha a v Kamanjabu jsou ubytovací objekty vybaveny klasickou restaurací. Klient se tedy může rozhodnout až na místě.

V dalších případech ubytování doporučujeme zvolit objednávku večeří předem.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu Praha - Windhoek a zpět, včetně letištních tax
  • 6x nocleh v hotelu nebo lodge
  • 6x snídani
  • doprava automobily nebo mikrobusem
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupné do národních parků a uzavřených lokalit
  • vízum (vízový poplatek 80 Eur)
  • komplexní pojištění

POZNÁMKY

Vstupy:

Národní parky Etosha, Brandberg  - 80 NAD (cca 150 Kč)

Vízum

Vízum si klient může zajistit samostatně (na konzulátu Namibie v Berlíně, vízový poplatek činí 80 Eur), nebo využít nabídky CK na vyřízení vízových formalit.


Kapacita turistické infrastruktury (ubytování, doprava apod.) je v Namibii omezená. Proto je třeba plánovat tento zájezd s velkým předstihem. Doporučujeme objednat co nejdříve.