DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Za tajemstvím skotské Vysočiny

DALŠÍ INFORMACE

VŠECHNY TERMÍNY

  • 01.06.2021 - 06.06.2021

Tento zájezd vás zavede na nejzajímavější místa ve Skotsku.


PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu v dopoledních hodinách. Přílet do  Edinburghu kolem poledne. Odpoledne prohlídka Edinburghu - Královská míle, edinburský hrad aj.  Ubytování v hotelu v Edinburghu.
2. den:  Dopoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku - hradu Stirling a krátká návštěva památníku Williama Wallace - kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli? Poté zamíříte do malebné části Skotska - Trossachs s řadou krásných jezer. Trasa povede kolem jednoho z nejkrásnějších skotských jezer - Loch Lomond. Dále průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Možná jej znáte z filmů "Harry Potter a vězeň z Azkabanu" nebo "Highlander" se Seanem Connerym v hlavní roli. Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska - Ben Nevis. Večer ubytování v oblasti Fort William.
3. den: Ráno se zastavíte u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska. Přejedete k jezeru Loch Ness, kde  se zastavíte  u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Pokračovat budete návštěvou palírny Glen Ord. Odtud pak zamíříme dále do města Inverness.
4. den:  V průběhu dne průjezd centrální částí Skotské Vysočiny. Postupně navštívíte nebo se zastavíte  u těchto objektů a památek:  Blair Castle, hrad vévody z Athollu. PITLOCHRY, prohlédnete si  vodní elektrárnu, kde budeme pozorovat systém, kterým lososi "táhnou" do přehrady.  Perth - Scone Palace, místo korunovace skotských králů.  Nocleh v oblasti Perthu.
5. den:  Ráno vyrazíte do mekky golfu, městečka St. Andrews na východním pobřeží Skotska. Dále  zastávka v Dumferline - historickém skotském městě (katedrála, královský palác). Přes Forth Bridge se vrátíte do oblasti Edinburghu a na letiště. Odlet z Edinburghu v podvečerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 01.06.2021 - 06.06.2021

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 24990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
zavazadlo k odbavení do 15 Kg Volno 1550 Kč
komplexní pojištění - Kooperativa Volno 420 Kč
Pokoj 1/1 Volno 5490 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování ve standardních hotelech, zpravidla 2-lůžkové pokoje.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava z Prahy do Edinburghu a zpět
  • příruční zavazadlo (40x20x25 cm)
  • doprava minibusem po Skotsku
  • 4x nocleh
  • 4x snídaně
  • služby průvodce CK 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • zavazadlo k odbavení 
  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů
POZNÁMKY

vstupné (orientačně): Edinburgský hrad - 16 GBP, hrad Stirling - 12 GBP, Wallace Monument - 9 GBP, hrad St. Andrews + kostel a věž, hrad a muzeum 8 GB, Urquhard Castle 7 GBP,  

Letenky: leteckou dopravu z Prahy do Edinburghu zajištuje nízkonákladový dopravce. Součástí ceny letenky není zavazadlo k odbavení. Toto je nutné, v případě požadavku, doobjednat samostatně.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU