DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Perly francouzské gotiky (Toulouse - Carcassonne - Albi)

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Tento letecký zájezd vám představí tři gotické monumenty jižní Francie v podhůří Pyrenejí. Toulouse - hlavní město Akvitánie. Úchvatně dochované středověké Carcassonne a majestátní Albi. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den:  Odlet z Prahy do  Toulouse (přímý let) ve večerních hodinách. Transfer do hotelu veřejnou dopravou a ubytování v hotelu.  
Toulouse se v posledních desetiletích minulého století stalo centrem letectví. Vyrábějí či kompletují se zde letouny Airbus.  Toulouse však patří k nejstarším městům ve Francii. Založili jej již římané (původní název byl Tolosa) a již v 6. století n. l. se stalo hlavním městem království Vizigótů. V roce 1229 zde byla založena univerzita, jedna z nejstarších v Evropě. Ve středověku zde vládl mocný rod hrabat z Toulouse.  Najdete zde řadu památek - dominikánský kostel Eglise des Jacobins, kde jsou uchovávány ostatky sv. Tomáše Akvinského, románská bazilika Sv. Sernina (památka Unesco). Středem města je Place du Capitole, náměstí s půvabnými arkádami a historickou budovou radnice - palác Capitole. Zajímavostí je, že obrazárnu v budově tohoto paláce musí navštívit všichni novomanželé v Toulouse.
Basilika Sv. Severina ja pak nejdelší románskou stavbou na světě. Upoutá i svou vysokou hexagonální věží.
Většina budov je vystavěna z narůžovělých cihel, proto se městu také přezdívá růžové město. Toulouse dneška je však neuvěřitelně "mladé" město - především díky tisícím studentů místní univerzity. Proto není divu, že v centru města najdete řadu  barů a diskoték, které mají otevřeno až dlouho do noci.  Gastronomické zážitky pak nabízejí desítky restaurací.


2.- 3. den: V následujících dvou dnech si můžete vybrat mezi nabídkou fakultativních výletů do Albi nebo Carcassonne a nebo je můžete využít k prohlídce města Toulouse.  Vedle historického centra Toulouse můžete navštívit např.   Musée des Augustines, které  obsahuje sbírku románských a gotických soch včetně patnácti chrličů v nádherném augustiánském klášteře. Nebo zábavný interaktivní park věnovaný vesmíru a kosmonautice Cité de l´Espace.


Celodenní fakultativní výlet Albi a Cordes
Albi (Unesco)
Městečko vystavěné z načervenalých cihel. Ze stejného materiálu vznikly i mosty přes řeku Tarn a katedrála sv. Cecílie, která byla vybudovaná ve 13. století jako výstraha jihofrancouzským křesťanským sektářům katarům. Přestože jsou známi též pod jménem albigenští, město s jejich hnutím nebylo spjato natolik významně jako jiná místa (Béziers, Carcassonne, Toulouse). V paláci de Berbis (Biskupský palác, spíše však pevnost) je největší stálá sbírka děl malíře Toulouse-Lautreka. K paláci náležejí krásné terasovité zahrady nad Tarnem, které jsou příjemným místem k procházce.
Největší pamětihodností města Albi je katedrála sv. Cecílie. Její stavba započala roku 1282 a byla dokončena roku 1482. Mohutná katedrála zvenčí působí dojmem nepřístupné vojenské pevnosti. Zdi katedrály jsou 6 metrů široké a není proto divu, že se jedná se o nejmohutnější stavbu z pálených cihel na světě. V letech 1515 - 1540 byla ke katedrále přistavěna 78 m vysoká věž zvaná Baldaquin. Interiér katedrály je bohatě vyzdoben freskami italských renesančních umělců, z nichž vyniká obzvláště freska Posledního soudu z 15. století.
Cordes sur Ciel
Opevněné středověké město Cordes sur Ciel se rozkládá na pahorku tyčícím se nad okolní krajinu nedaleko Albi. Zbudoval jej Raymond VII., hrabě z Tolouse. Městečko udivuje nádherně dochovaným historickým centrem. Několika starými branami lze vystoupat nahoru až na vrchol kopce, kde se nachází kostel. Na zastřešeném tržišti je k vidění dřevěný mechanismus, kterým se na vrcholek čerpala voda.

(návštěva Cordews je možné jen v některých termínech!)

Celodenní fakultativní výlet Carcassonne

Carcassonne (Unesco)
Úchvatné opevněné město v jižní Francii nad řekou Aude je stejně jako další místa v této oblasti spjato s náboženským hnutím katarů (albigenských). Vyznavači odlišně pojatého křesťanství tvořili na počátku 13. století značnou část místních obyvatel, proto bylo Carcassonne obléháno a posléze dobyto křižáckým vojskem. Dvojitý pás hradeb s 52 věžemi kolem středověkého Horního města pochází ze 13. století a nechal je vystavět francouzský král Ludvík IX.  Uvnitř hradeb se pak dodnes dochovalo původní středověké město.
Carcassonne dnes žije ve dne i v noci. Bývají tu koncerty nebo šermířská vystoupení. V parkánu sídlí šermířská škola, kde se můžete naučit vládnout mečem či střílet z luku. V Cité můžete nakupovat středověké zbraně, zbroj, popřípadě si dojít na nějakou místní specialitu nebo do vinného sklepa. A nebojte se, i český návštěvník si tu vybere lahodná vína úměrná jeho peněžence.

4. den: Dopoledne odjezd na letiště a odlet z Toulouse zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 16.06.2023 - 19.06.2023

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Vyprodáno! 16990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Vyprodáno! 4990 Kč
komplexní pojištění Vyprodáno! 240 Kč
Fakultativní výlet Carcassonne Vyprodáno! 1100 Kč
Fakultativní výlet Albi a Cordes Vyprodáno! 990 Kč
zavazadlo k odbavení (20 kg) Vyprodáno! 2490 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku z Prahy do Toulouse, včetně palubního zavazadla (10 kg)
  • 3x nocleh v hotelu v Toulouse
  • 3x snídani
  • služby průvodce CK 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • zavazadlo k odbavení
  • vstupy do objektů a památek
  • pojištění

POZNÁMKY

https://www.getyourguide.com/toulouse-l288/?partner_id=UEV2AMG&utm_medium=online_publisher&utm_source=info%40slantour.cz&placement=content-end