DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

To nejlepší z Jordánska

Jordánsko nabízí kombinaci úchvatných přírodních a historických památek. Petra patří mezi největší divy světa a samozřejmě nechybí na seznamu památek Unesco. Mrtvé moře udivuje svými fyzikálními zvláštnostmi. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V ranních hodinách odlet z Prahy do Jordánska (přímý let). Kolem poledne přílet do Ammánu. Odpoledne  ubytování v  hotelu v Madabě.

2. den: Ráno se vydáte na prohlídku Madaby. Starověké město Nabatejců Madaba je proslulé svými mozaikami. Ty nejstarší pocházejí již z 6. století n.l. Navštívíte kostel Sv. Jiří s proslulou mozaikou antického světa a dále pak archeologické muzeum. Poté se vydáte dále na jih Jordánska. Další zastávkou bude  proslulý křižácký hrad Kerak. Nejznámější a nejdochovalejší křižácký hrad  v této oblasti (pochází z 12. století).
Večer ubytování ve Wadi Musa / Petře.
3. den: Dopoledne je věnováno návštěvě úchvatného areálu v Petře. PETRA (UNESCO památka) představuje  unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů vytesaných do skal, vysokých až 100 m, jeho stáří se odhaduje na 2 500 let. Město je přístupné pouze úzkou skalní soutěskou Sig (dlouhé cca 2,5 km)  na jejímž konci je mnoho chrámů, klášterů, paláců vytesaných do skal, zdobených složitými sochami, jež poukazují na zručnost Nabatejců - Pokladnice, Vítězný oblouk, antické divadlo, královské hrobky a klášter, mystické pohřebiště aj. 

Odpoledne přejezd k Mrtvému moři, kde  si budete moci vyzkoušet specifické vlastnosti koupání v této lokalitě.  Mrtvé moře je známé svými blahodárnými účinky na organismus, ale po jedné koupeli zázraky nečekejte. Ubytování v hotelu u Mrtvého moře.
4. den: Dopoledne volno, pobyt u moře. Odpoledne odjezd z hotelu na letiště v Ammanu a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 07.11.2024 - 10.11.2024

Služby Kapacita Cena
Cena zájezdu Volno 23990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 3990 Kč
Komplexní pojištění Volno 560 Kč
Jeep tour Wadi Rum Volno 790 Kč
Palubní zavazadlo 10 kg Volno 990 Kč
Zavazadlo k odbavení 20 kg Volno 1500 Kč
Jordan Pass Volno 2700 Kč

PODROBNÝ POPIS

Jordan Pas

S ohledem na to, že  v Jordánsku budete více než  3 noci a zároveň plánujete navštívit Petru a další  památky, máte výhodnou možnost zakoupit si před odletem turistickou kartu Jordan Pass. Ta v sobě zahrnuje jak poplatek za víza, tak vstupy do muzeí, přírodních rezervací a archeologických lokalit. Tento pas se vyplatí už jen proto, že je cenově výhodnější než vízum a vstup do Petry koupené samostatně.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu z Prahy do Ammánu a zpět
  • malé palubní zavazadlo (40x20x25 cm)
  • dopravu v Jordánsku
  • 3x nocleh v hotelu 3*
  • 3x snídani
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů a památek
  • bakšišné
  • zavazadlo k odbavení
  • vízum do Jordánska

POZNÁMKY

Vstupy: Madaba - 1 JOD, Kerak - 3 JOD, Petra - 50 JOD,  Mrtvé moře (vstup na pláž) - 15 JOD

1 jordánský dinár = cca 33 Kč

Vízum do Jordánska se vydává na letišti při příletu do Jordánska za poplatek 40 JOD (cca 1300 Kč). Výhodnější je však zakoupit celý Jordan Pass.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU