DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

To nejlepší z Jordánska

Jordánsko nabízí kombinaci úchvatných přírodních a historických památek. Petra patří mezi největší divy světa a samozřejmě nechybí na seznamu památek Unesco. Mrtvé moře udivuje svými fyzikálními zvláštnostmi. A krajina Wadi Rum  vás dokáže přenést až na Mars! Nechybí ani zcela unikátní nocleh v pouštních stanech.


PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: V ranních hodinách odlet z Prahy do Jordánska (přímý let). V poledne přílet do Ammánu. Odpoledne se vydáte k Mrtvému moři, kde  budete moci vyzkoušet specifické vlastnosti koupání v této lokalitě.  Mrtvé moře je známé svými blahodárnými účinky na organismus, ale po jedné koupeli zázraky nečekejte.  V podvečer ubytování v  hotelu v Madabě.

2.den: Ráno se vydáte na prohlídku Madaby. Starověké město Nabatejců Madaba je proslulé svými mozaikami. Ty nejstarší pocházejí již z 6. století n.l. Navštívíte kostel Sv. Jiří s proslulou mozaikou anitckého světa a dále pak archeologické muzeum. Poté se vydáte dále na jih Jordánska. Další zastávkou bude  proslulý křižácký hrad Kerak. Nejznámější a nejdochovalejší křižácký hrad  v této oblasti (pochází z 12. století).
Večer ubytování ve Wadi Musa / Petře.
3.den: Dopoledne je věnováno návštěvě úchvatného areálu v Petře. PETRA (UNESCO památka) představuje  unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů vytesaných do skal, vysokých až 100 m, jeho stáří se odhaduje na 2 500 let. Město je přístupné pouze úzkou skalní soutěskou Sig (dlouhé cca 2,5 km)  na jejímž konci je mnoho chrámů, klášterů, paláců vytesaných do skal, zdobených složitými sochami, jež poukazují na zručnost Nabatejců - Pokladnice, Vítězný oblouk, antické divadlo, královské hrobky a klášter, mystické pohřebiště aj. Odpoledne se pak vydáte do pouštní oblasti Wadi Rum. Čeká na vás nádherná divoká pouštní krajina u hranic se Saudskou Arábií, pod horou Džabal Ram. WADI RUM (UNESCO) je někdy přezdívané též  jako The Valley of Moon (Měsíční údolí). Nabízí  skalní věže z narůžovělého pískovce, skalní brány, rokle a soutěsky, písek nejrůznějších barev od bílé přes růžovou až po fialovou - to vše  připomíná krajinu na Měsíci či Marsu. Není tak divu, že tyto scenerie můžeme najít v četných filmech. Nejslavnějším je již   legendární "Lawrenc z Arábie", ale natáčeli se zde i novodobé filmové hity "Marťan", "Prometheus"  či "Rudá planeta"
V podvečer budete ubytování v beduinském campu v pouštních stanech. Večer pak ochutnáte typickou beduinskou večeři.
4.den: Ráno možnost fakultativního výletu "Jeep Tour". Dopoledne  odjezd z Wadi Rum zpět na sever Jordánska a na letiště v Ammanu. Odlet zpět do Prahy v podvečer. Přílet do Prahy v pozdních  večerních hodinách.


SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 05.03.2022 - 08.03.2022

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 19990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 3990 Kč
komplexní pojištění Volno 350 Kč
Jeep tour Wadi Rum Volno 790 Kč
palubní zavazadlo 10 kg Volno 600 Kč
Jordan Pass Volno 2700 Kč

PODROBNÝ POPIS

Fakultativní výlet Jeep Tour ve Wadi Rum:  2-hodinová projížďka jeepem  v poušti a mezi skalami tohoto údolí. 


Jordan Pas

S ohledem na to, že  v Jordánsku budete více než  3 noci a zároveň plánujete navštívit Petru a další  památky, máte výhodnou možnost zakoupit si před odletem turistickou kartu Jordan Pass. Ta v sobě zahrnuje jak poplatek za víza, tak vstupy do muzeí, přírodních rezervací a archeologických lokalit. Tento pas se vyplatí už jen proto, že je cenově výhodnější než vízum a vstup do Petry koupené samostatně.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • leteckou dopravu z Prahy do Ammánu a zpět
 • palubní zavazadlo (40x20x25 cm)
 • dopravu v Jordánsku
 • 2x nocleh v hotelu 3*
 • 1x nocleh v beduinských stanech ve Wadi Rum
 • 3x snídani
 • 1x večeře
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupy do objektů a památek
 • bakšišné
 • zavazadlo k odbavení
 • vízum do Jordánska

POZNÁMKY

Vstupy: Madaba - 1 JOD, Kerak - 3 JOD, Petra - 50 JOD,  Wadi Rum - 5 JOD, Mrtvé moře (vstup na pláž) - 15 JOD

1 jordánský dinár = cca 33 Kč

Vízum do Jordánska se vydává na letišti při příletu do Jordánska za poplatek 40 JOD (cca 1300 Kč).OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU