DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Tenerife a Gran Canaria

Souostroví sedmi Kanárských ostrovů nabízí příjemné počasí na turistiku i koupání po celý rok. Je tu mnoho pěkných písečných pláží, vysoké vulkány, sopečná "měsíční" krajina, bizarní skalní útvary různých barev, hluboké klikaté soutěsky, bujná tropická vegetace, vavřínové a borovicové lesy a mnoho dalšího. Příroda zde dělala divy a Vy to všechno můžete zažít společně s námi.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy na Tenerife. Ubytování na jihozápadním pobřeží.

2. den: Dnes se můžete dostat na nejvyšší vrchol ostrova - Pico del Teide - vyjedete lanovkou, pak už Vám na vrchol zbývá jen kousek. Uvidíte nejen pobřeží, ale pokud to viditelnost dovolí i sousední ostrovy a možná i Afriku. Kdo nebude chtít vylézt až na vrchol, půjde se podívat na dvě vyhlídky vzdálené po vrstevnici vždy asi 15 min od konečné stanice lanovky, jízda dolů lanovkou. Přejedete busem ke skalním útvarům Roques Garcia - obejdete tyto podivuhodné skalní útvary, v jejichž okolí naleznete lávu mnoha barev.

3. den: Z kaldery pod vrcholem Teide půjdete náročnější výlet přes sedlo pod vrcholem Montaňa de Guajara k černé "měsíční krajině" tvořené černou sypkou lávou, o kus dál Vás čekají bělostné pískovcové útvary Paisaje Lunar. Po cestě se vystřídá krajina mnoha tváří a barev. Kdo si zvolí kratší výlet, bude se pohybovat po barevné lávě v kaldeře pod vrcholem Teide. Na zpáteční cestě zastávka v nejvýše položené obci ve Španělsku - Vilaflor.

4. den: Pojedete do pohoří Teno na západě ostrova. Přijedete do vesničky Masca a sestoupíte soutěskou Barranco de Masca až na pobřeží k Playa de Masca. Po vykoupání poplujete lodí podél útesů vysokých až 600 m do města Puerto de Santiago. Kdo nebude chtít sestupovat soutěskou, pojede busem do Puerta de Santiago a popluje nám lodí naproti k místu, kde soutěska ústí do oceánu -> koupání.

Program na tento den se může měnit v zásadě zdejších podmínek.

5. den: Prohlídka centra hlavního města Santa Cruz de Tenerife - projdete se parkem s mnoha exotickými rostlinami, poplujete trajektem na ostrov Gran Canaria a pojedete po klikaté silnici nad západním pobřežím přes St. Nicolas do Maspalomas -> ubytování a koupání.

6. den: Pojedete do centrálního masivu a vyjdete ke skalnímu útvaru Bentaiga. Cruz de Tejeda - vyhlídka ležící uprostřed ostrova; pěšky po hraně velké kaldery s krásnými výhledy do obce Artenara, kde si prohlédnete Museum Casas Cuevas - stará dosud zařízená obydlí vytesaná ve skalách. Vyhlídka nad Caldera de Gáldar - sopečný kráter s lávou mnoha barev bude přímo pod Vámi a zastavíte se u Caldera de los Martelés - zarostlý kráter s políčky na dně.

7. den: Městečko San Bartolomé, ležící pod nejvyššími horami; půjdete na vrchol Roque Nublo - monument ostrova, skalisko vypadající jako obrovský kvádr vysoký přes 50 m; nejvyšší hora Pico de las Nieves - tam dojedete busem a pěší výlet po hřebeni s mnoha výhledy a sestup na jih ke Cruz Grande.

8. den: Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria - procházka centrem; Barranco de Guyedeque - úzké údolí s obydlími ve skalách, kolem kterých se projdete, restaurace schovaná celá ve skále; u města Maspalomas - procházka po písečných dunách; koupání.

9. den: Odlet z Gran Canaria do Prahy.


SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 21.10.2022 - 29.10.2022

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 29980 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 5400 Kč
Polopenze Volno 1950 Kč
Komplexní pojištění Volno 790 Kč
Příplatek za lanovku na Teide Volno 1000 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1. - 4. noc: Tenerife, hotel v jižní části ostrova v oblasti města Los Cristianos, všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc a sprchovým koutem nebo vanou, 10min chůze na písčitou pláž, restaurace v hotelu nebo cca 5min chůze.

5. - 8. noc: Gran Canaria, hotel v jižní části ostrova v oblasti Maspalomas, všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc a sprchovým koutem nebo vanou, 15min chůze na písčitou pláž, restaurace v hotelu nebo cca 5min chůze.

STRAVOVÁNÍ

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně, většinou kontinentálního typu (pečivo, džem, máslo, šunka, sýr, káva, čaj, džus).

Přes den se stravujete z vlastních zásob - během programu budete dělat pauzy na odpočinek a svačinu - potraviny si nakoupíte vždy večer předem nebo ráno před začátkem programu. Ceny potravin jsou na Kanárech téměř stejné jako u nás a supermarkety jsou dobře zásobené.

Doporučujeme Vám využít nabízené polopenze v hotelu za příplatek - formou bohatého bufetu (nezahrnuje nápoje).

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku
  • 1x lodní lístek mezi ostrovy
  • 8x ubytování 
  • 8x snídaně
  • dopravu menším busem na každém ostrově
  • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy - lodní lístek ze soutěsky Masca cca 10 EUR
  • večeře mimo hotel cca 10 - 15 EUR

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU