DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Skotská pohlednice

DALŠÍ INFORMACE

VŠECHNY TERMÍNY

  • 26.07.2023 - 30.07.2023
Na nejznámější a nejatraktivnější místa Skotska vás zavede tento náš letecký zájezd. Nasajete neopakovatelnou atmosféru historického Edinburghu, projdete se tajemným údolím Glencoe, u jezera Loch Ness budete pátrat po záhadné vodní příšeře, projdete se po nejstarším golfovém hřišti na světě  a samozřejmě nemůžete neochutnat proslulou skotskou whisky.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do EdinburghuProhlídka Edinburghu.
Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu (11:00 - 12:20).  Po příletu transfer do hotelu a dále  prohlídka Edinburghu.

Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. královskou mílí. Ubytování v hotelu v Edinburghu.


2. den: Edinburgh

Pokračování prohlídky Edinburghu. Dopoledne se vydáte na prohlídku Holyrood Palace - oficiálního sídla královny Alžběty II. Odpoledne se budete moci pokochat návštěvou luxusní královské jachty Britannia.


3. den: Skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness

Napříč skotskou Vysočinou se vydáte k jezeru Loch Ness. Z Edinburghu vyrazíte kolem 8. hodiny ranní. Přes pochmurné vřesoviště Ranoch Moor dorazíte k nádhernému údolí Glencoe. Dále budete pokračovat přes město Fort Augustus, kde si prohlédnete proslulý Calendonský kanál Pak již dorazíte k proslulému jezeru Loch Ness. Na břehu jezera si budete moci prohlédnout hrad Urquhart Castle. A nakonec dojedete až do města Inverness.  Večer ubytování v hotelu v oblasti skotské Vysočiny. 


4. den:  Napříč Skotskou Vysočinou do St. Andrews 

Dopoledne průjezd skotskou Vysočinou. Zastavíte se u působivého hradu vévody z Atholu - Blair Castle. A také v městečku Pitlochry, kde můžete shlédnout vodní soustavu, která umožňuje tah lososů proti proudu řeky v místní přehradě a vodní elektrárně.

Odpoledne dorazíte do St. Andrews. V St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města  a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa. Večer ubytování v hotelu.


5. den:  Odlet ze Skotska 

V ranních hodinách nejprve zamíříte k Unesco památce Forth Bridges. Dále pak přejedete na letiště v Edinburghu. Odlet zpět do Prahy v odpoledních hodinách (12:00 - 15:10).

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 26.07.2023 - 30.07.2023

Služby Kapacita Cena
Cena zájezdu Volno 24990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
snídaně (4x) Volno 960 Kč
příplatek: 1-lůžkový pokoj Volno 5990 Kč
zavazadlo k odbavení (20 kg) Volno 1790 Kč
komplexní pojištění Volno 450 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, včetně malého palubního zavazadla  (8 kg)
  • 4x nocleh v hotelu 
  • doprava mikrobusem po Skotsku
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní doprava v Edinburghu
  • komplexní pojištění  
  • vstupy do objektů
  • zavazadlo k odbavení


POZNÁMKY

Celodenní jízdenka na veřejnou dopravu v Edinburghu stojí 3,5 GBP.


Ceny vstupů:  

Edinburgský hrad - 17,5 GBP

Holyrood Palace - 15 GBP

Hrad St. Andrews - 9 GBP

Urquhard Castle - 12 GBP

Destilérka Glengoyne - 11,5 GBP


 OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU