DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Silvestr pod Everestem

 • Mont Everest
 • Kathmandu
 • Patan
 • Bhaktapur

DALŠÍ INFORMACE

 • Typy zájezdů
  Typy zájezdů Do Nepálu nabízíme 2 základní  typy zájezdů. Tzv. expedice jsou zájezdy určené pro individuální klienty a nejsou doprovázeny českým průvodcem.
 • Nepál

VŠECHNY TERMÍNY

 • 28.12.2021 - 04.01.2022

Nabízíme vám možnost strávit poslední dny letošního roku  trochu jinak, než jak jste patrně zvyklí.
Ačkoliv za nejvhodnější dobu k návštěvě Nepálu se považuje jaro a podzim, zimní měsíce v Káthmándském údolí mají též své kouzlo. Příjemné teploty s čistou oblohou bez mráčků, méně turistů a naopak více místních lidí, kteří cestují na svátky za rodinou, ukazují Nepál v poněkud odlišném světle.
Celoživotním zážitkem pak pro vás může být vyhlídkový let k nejvyšší hoře světa.
Zájezd s českým průvodcem!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V odpoledních hodinách odlet z Prahy.
2. den:  Přílet do Kathmandu. Transfer do hotelu  v centru Kathmandu - čtvrti Thamel,  ubytování.  Po příjezdu krátká  procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Kathmandu). Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.
3. den: Ráno fakultativní výlet - let nad Mont Everestem. Dále dopoledne návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Odpoledne návštěva Swoyambhu (též Svajambhunáth, památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.
4. den: Dopoledne návštěva Patanu. Patan je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Kathmandu. Centrem města je opět Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel.
Odpoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Váránásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy.
5. den:  Dopoledne odjezd z Kathmandu do nedalekého Bhaktapuru (památka UNESCO). Bhaktapur, ležící cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. 
Večer příjezd do Nagarkhotu. Nagarkhot je proslulý úchvatným panoramatickým výhledem na zasněžené vrcholky Himalájí včetně vzdáleného Mount Everestu. Nejvhodnější doba k pozorování himalájských vrcholků je při západu nebo východu slunce.
6.den: Ráno při východu slunce pozorování panoramtu vzádlených himalájských vrcholků. Dopoledne přejezd z Nagarkhotu do Dhulikhel
Kolem poledne příjezd do newarského města Dhulikel, který je tvořen tradičními kamennými domy, které jsou vestavěny do čtyř až pěti patrových budov. Tyto budovy jsou domovem větších rodin, které mají až 50 členů. Dhulikel také nabízí okouzlující výhled na zasněžené vrcholky Himalájí. Večer návrat do Kathmandu.
7. den:  V průběhu dne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
8. den:  Přílet do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 28.12.2021 - 04.01.2022

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 45990 Kč
cena pro 3. osobu (na pokoji) Volno 43990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Let kolem Mont Everestu Volno 5990 Kč
příplatek: komplexní pojištění Volno 1680 Kč
příplatek: pokoj 1/1 Volno 4990 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Odlet Praha (základní cena) Volno 0 Kč
Odlet Vídeň (příplatek na letenku) Volno 4200 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Thamelu / Kathmandu. Nejčastěji hotel Manang.

Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně pobytu.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).

 

Jak v Kathmandu, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

Let kolem Everestu (fakultativní výlet).
Hodinový panoramatický let z letiště v Kathmandu k nejvyšší hoře světa - Mount Everestu. Každý zúčastněný má vlastní okénko v letadle. Uvidíte celé panorama Himalájí. Odlet časně ráno z důvodů počasí - dopoledne bývá jak počasí tak viditelnost nejlepší.

 

Let do Káthmandú trvá cca 10 hodin (+ čas na přestup).

Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Patan - 500 NR

Bhaktapur - 1500 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Sarangkot / Pokhara - 60 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava do Kathmandu a zpět, včetně letištních tax
 • 4x nocleh v hotelu 3* v Kathmandu 
 • 1x nocleh v hotelu 3* v Nagarkhotu 
 • 5x snídaně
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Kathmandu
 • transfery mikrobusem v Nepálu 
 • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 25 USD
 • místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)

 

POZNÁMKY

V základní ceně zájezdu je kalkulována cena letenky ve výši 23.000 Kč. V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky, nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení.

Časový posun v Nepálu: zimní + 4.45 hodiny / letní + 3.45 hodiny.

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zdeOBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU