DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Romantická údolí Mosely a Porýní

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Na tomto zájezdu navštívíte jednu z nejzajímavějších částí Německa, romantická údolí řek Rýna a Mosely s historickými městy, hrady a malebnou krajinou s vinicemi. Příjemným zpestřením pro vás bude plavba jedinečně tvarovaným údolím Rýna, která poskytuje nádherné panoramatické pohledy na množství starobylých hradů.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Romantické údolí Mosely - město Trevír - jedno z nejkrásnějších německých měst s řadou památek z římské doby i dob pozdějších. Bernkastel - městečko s unikátním souborem hrázděných domů obklopené proslulými vinicemi. Remagen - zastávka s krásnou vyhlídkou na řeku Rýn a ruiny mostu vyhozeného do povětří v době 2. světové války.
3. den: Cáchy - město korunovace římských císařů a německých králů. Dóm s trůnem Karla I. Velikého a osmibokou dvoupatrovou kaplí je nejvýznamnější stavbou z karolínské doby, dále gotická radnice, lázeňský park, kolonáda aj. Kolín nad Rýnem - město se může pochlubit nejslavnější gotickou stavbou v Německu - ohromným Dómem, množstvím románských kostelů a dalšími památkami. 
4. den: Ráno zastávka v Koblenze na soutoku řek Rýna a Mosely. Dále možnost romantické plavby lodí po řece Rýn. Z paluby lodi budete moci obdivovat krásné údolí s terasovitými svahy, na kterých se rozkládají vinice a malebné vesničky. Celému údolí Rýna dominují romantické mohutné hrady, např. zámek Stolzenfels, hrady Rheinfels, "Kočka" a "Myš". Lodí také připlujete k proslulé skále Lorelai, kde se zrodila slavná legenda o krásné dívce s čarokrásným hlasem. Na závěr dne podvečerní prohlídka Mohuče, arcibiskupského města na soutoku Rýna a Mohanu s proslulým dómem sv. Martina, přední stavby v německém románském slohu. Večer odjezd do ČR
5. den: Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 13.06.2024 - 17.06.2024

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Na dotaz 8590 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Na dotaz 1600 Kč
Komplexní pojištění Na dotaz 300 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Na dotaz 0 Kč
Kladno Na dotaz 0 Kč
Praha Na dotaz 0 Kč
Beroun Na dotaz 0 Kč
Plzeň Na dotaz 0 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 2x ubytování v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x polopenze
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní  pojištění
  • vstupy do objektů


vstupné (orientačně): Trevír: Porta Nigra 4 EUR, Cáchy - Radnice 6 EUR, Kolín - věž dómu 5 EUR, Římsko-germánské muzeum - 9 EUR, Bonn - Beethovenovo muzeum - 9 EUR, Plavba lodí po Rýnu cca 2 hodiny (skup. nad 30 os.) 19 EUR, hrad Eltz - 14 EUR