DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Portugalsko a památky Unesco, letecky

Zejména střední část Portugalska je protkána řadou unikátních památek z nichž mnohé jsou zapsány na seznamech světového kulturního dědictví Unesco. Stojí za to je alespoň jednou za život navštívit. Určitě nebudete litovat.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den:  Kolem poledne odlet z Prahy do Lisabonu. Odpoledne ubytování v hotelu v centru města. Později odpoledne prohlídka Lisabonu. Navštívíte historické čtvrti Lisabonu - Baixa a Alfama, hlavní lisabonské náměstí Rouses, katedrálu Sé, hrad svatého Jiří. Projedete se i historickou tramvají. Dále na vás čeká prohlídka lisabonské čtvrti Belem - místa, odkud vyplouvali portugalští mořeplavci na své objevitelské plavby do vzdálených zemí celého světa. Navštívíte Mosteiro dos Jeronimos (klášter Jeronýmů) z 16. století, v kterém pobýval i slavný mořeplavec Vasco di Gama. Prohlédnout si budete moci rovněž působivou obranou věž Torre de Belem z 15. století a novověký památník portugalských mořeplavců. 

2. den: Dopoledne se vydáte vlakem do horského městečka Sintra, které se chlubí řadou královských paláců. I Sintra je zapsána na seznamech Unesco. Odpoledne návrat do Lisabonu, pokračování v prohlídce města. Večer si pak můžete vychutnat typické portugalské "fado" v některé z četných restaurací v centru města. 

3. den: Dopoledne zamíříte do historického města Obidos, které je obklopeno dobře zachovalými hradbami. Centrum města se svými sněhobílými domy si uchovalo unikátní středověký ráz. Dále pak zamíříme k jedné z perel středního Portugalska - klášteru Alcobaca z 12. století. Následovat bude neméně unikátní klášter Batalha. Večer ubytování v hotelu v proslulém poutním městě Fatima. Při večerní procházce si tak budete moci prohlédnout jedno z největších náměstí v Evropě s přilehlou bazilikou postavenou na počet zjevení Panny Marie. Věž baziliky je vysoká 65 metrů! 

4. den: Dopoledne zamíříte do Tomaru, kde se nachází další skvostná památka, původně templářský hrad, později přestavěný na Kristův konvent (Convento de Cristo). Tato rozsáhlá památka je rovněž zapsána na seznamech Unesco. Z Tomaru pak zamíříte do univerzitního města Coimbra. Univerzita v Coimbře je druhou nejstarší univerzitou v Evropě a i její historická část je na seznamech Unesco. Coimbra byla až do 13. století hlavním městem země. Večer návrat do Lisabonu. 

5. den: Dopoledne volno. Odpoledne odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 09.08.2023 - 13.08.2023

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 22990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Zavazadlo k odbavení Volno 1290 Kč
Komplexní pojištění Volno 300 Kč
Jednolůžkový pokoj Volno 4990 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • leteckou dopravu Praha - Lisabon a zpět,  včetně letištních tax a poplatků
 • palubní zavazadlo (10 kg)
 • autokarová doprava 3. a 4. den zájezdu
 • 4x nocleh
 • 4x snídani
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • místní dopravu v Lisabonu 
 • jízdné vlakem do Sintry a zpět
 • místní poplatek v hotelu (2 Eura / osoba / noc) 
 • zavazadlo k odbavení
 • vstupné (orientačně): klášter Belem - 12,00 EUR, Coimbra - univerzita - 10,00 EUR, kostel sv. Kříže - 2,50 EUR, Batalha - 6,00 EUR, Belém Tower 6,00 EUR, Sintra královský palác 10 EUR, Tomar hrad 6,00 EUR, 

POZNÁMKY

Celodenní jízdenka v Lisabonu: 6,5 Eur.

Informace o Portugalsku.

Pro více informací o poznávacích zájezdech do Portugalska navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU