DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Portugalsko - letecky

Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den:  Odpoledne odlet z Prahy do Lisabonu. Ubytování v hotelu. V podvečer procházka historickým centrem Lisabonu. Navštívíte historické čtvrti Lisabonu - Baixa a Alfama, hlavní lisabonské náměstí Rouses, katedrálu Sé, hrad svatého Jiří. Projedete se i historickou tramvají.

2.den:  Pokračování v prohlídce Lisabonu. Čeká na vás prohlídka lisabonské čtvrti Belem - místa, odkud vyplouvali portugalští mořeplavci na své objevitelské plavby do vzdálených zemí celého světa. Navštívíte Mosteiro dos Jeronimos (klášter Jeronýmů) z 16. století, v kterém pobýval i slavný mořeplavec Vasco di Gama. Prohlédnout si budete moci rovněž působivou obranou věž Torre de Belem z 15. století a novověký památník portugalských mořeplavců. V podvečer přejezd do oblasti Obidos.

3. den: Dopoledne zamíříte do historického města Obidos, které je obklopeno dobře zachovalými hradbami. Centrum města se svými sněhobílými domy si uchovalo unikátní středověký ráz. Dále pak zamíříme k jedné z perel středního Portugalska - klášteru Alcobaca z 12. století. Následovat bude neméně unikátní klášter Batalha. Večer ubytování v hotelu v proslulém poutním městě Fatima. Při večerní procházce si tak budete moci prohlédnout jedno z největších náměstí v Evropě s přilehlou bazilikou postavenou na počet zjevení Panny Marie. Věž baziliky je vysoká 65 metrů! 

4. den: Dopoledne zamíříte do Tomaru, kde se nachází další skvostná památka, původně templářský hrad, později přestavěný na Kristův konvent (Convento de Cristo). Tato rozsáhlá památka je rovněž zapsána na seznamech Unesco. Z Tomaru pak zamíříte do univerzitního města Coimbra. Univerzita v Coimbře je druhou nejstarší univerzitou v Evropě a i její historická část je na seznamech Unesco. Coimbra byla až do 13. století hlavním městem země. Večer návrat do Fatimy. 

5. den: Dopoledne přejezd do horského městečka Sintra, které se chlubí řadou královských paláců. I Sintra je zapsána na seznamech Unesco.  

Odpoledne přejezd do Evory - historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Historická Evora je obehnaná hradbami a uvnitř hradeb se nachází bludiště maurských uliček s výtečnými restauracemi a kavárnami. Na hlavním náměstí uvidíte maurské arkády a fontánu ze 16. století. Hlavní dominantou města je katedrála Santa Maria ze 12. století postavená v románském a gotickém slohu. Uvnitř katedrály Santa Maria narazíte na bohatou klenotnici sakrálního umění. Další významnou památkou města je římský chám Templo Romano ze 2. století nebo kostel svatého Františka s kostnicí. Naleznete zde však mnohem více, neboť ve městě se nachází více než dvacet kostelů a klášterů, univerzita, krásné zahrady či akvadukt ze 16. století. Jeden den je sice na toto město málo, ale i přesto si odvezete spoustu zážitků a jistě pochopíte, proč toto město Portugalci přezdívají "Florencie Portugalska".

6. den: V ranních hodinách odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 22.05.2025 - 27.05.2025

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 28990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 6990 Kč
zavazadlo k odbavení (15 kg) Volno 2290 Kč
komplexní pojištění Volno 480 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • leteckou dopravu Praha - Lisabon a zpět
 • dopravu mikrobusem v Portugalsku
 • palubní zavazadlo (cca 8-10 kg, 55x40x25 cm)
 • 5x nocleh
 • 5x snídaně
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • vstupné do objektů
 • zavazadlo k odbavení
 • místní dopravu v Lisabonu
 • místní poplatek

POZNÁMKY

Vstupné do objektů (ceny roku 2021):

klášter Belem - 12 EUR, Coimbra - univerzita - 10 EUR, kostel sv. Kříže - 2,50 EUR, Batalha - 6 EUR, Belém Tower 6 EUR, Sintra královský palác 10 EUR, Tomar hrad 6 EUR, muzeum Évora 4 EUR, 


Informace o Portugalsku.

 Pro více informací o poznávacích zájezdech do Portugalska navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU