DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Pohlednice z Maroka - special 2024

V Maroku na vás čekají rozmanitá arabská města, spatříte  pohoří Atlas, ale také dlouhé písečné pláže Atlantiku, pestré arabské bazary a tajuplné uličky starých Medin. Většina míst, které navštívíte je zařazena na seznam světového kulturního dědictví a památek UNESCO.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odlet z Prahy do MAROKA (06:10 - 10:35). Dopoledne přistání v Agadiru.  

Následuje přejezd do  Marrákeše (cca 250 km). Během cesty projedeme písečno-kamenitou pouští Agafay. Historické centrum Marrakeše je zapsáno na seznamu UNESCO. Doporučujeme nejprve zavítat do SAADSKÝCH HROBEK, kde je ve zdobených hrobkách pohřbeno zhruba 200 členů šlechtického roku Saadů, včetně nejvýznamnějšího představitele rodu - sultána Ahmeda El Mansoura. S tímto sultánem je spojen i palác EL BADII. Navštívit můžete i další rozsáhlý palác BAHÍA z konce 19. stol., o kterém se říká, že je to jeden z nejúchvatnějších paláců všech dob, naleznete zde 150 pokojů v několik patrech a přilehlé zahrady. Prohlídku můžete zakončit v příjemné ZAHRADĚ MAJORELLE, která byla vytvořena pro vlastní účely francouzským umělcem Jacquesem Majorellem. Vynechat byste neměli ani návštěvu staré čtvrti - Mediny, kde budete procházet bludištěm uliček a malých náměstíček. Prohlídku města doporučujeme zakončit na náměstí Jama al-Fnaa (Unesco). 

Ubytování v hotelu v Marrakeši. 

2.den:   Dopoledne vyrazíte do pohoří ATLAS. Čeká vás cesta přes Vysoký Atlas, nejvyšší hory severní Afriky (cca 210 km). Nejprve zamíříme průsmykem Tizi nTchika (2210 m) k pevnosti (kasbah) Telouet. Pevnost byla vybudována v 19. století a byla postavena na karavaní cestě z Marrakeše přes Atlas na Saharu.   Dále jistě neodoláte navštívit vesničku (ksar) Ait Ben Haddou (UNESCO), kde se natáčely velkofilmy jako Mumie, Království Nebeské, Hanna, Gladiátor, ale i Hra o trůny.  Když překročíte pohoří Atlas, čeká vás město s příznačným názvem "Brána do pouště" neboli OUARZAZATE. Město ve výši více než 1100 metrů, stojí na rozhraní Atlasu a Sahary je rovněž zařazeno na seznam památek UNESCO.  Největší atrakcí města je pevnost (kasbah) Taourirt.

Ubytování v hotelu v Ouarzazate. 

3.den: Dopoledne vás čeká poněkud delší přejezd zpět do přímořského Agadiru (cca 360 km). Nejprve se zastavíme u kasbah  Tifoultoute. Poté se vydáme napříč Saharou zpět k Atlantskému oceánu. Zastavíme se v městečku Taroudant. Dále pokračování v cestě do Agadiru. 

Ubytování v hotelu v Agadiru.

4.den: Dopoledne prohlídka Agadiru. Doporučujeme navštívit pevnost KASBAH, odkud budete mít Agadir jako na dlani. Poté se můžete zastavit na místním tržišti, kde můžete ještě před cestou domů výhodně nakoupit místní výrobky.  

V poledne přejezd na letiště a odlet zpět do Prahy (15:25 - 19:40). 

Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotely kategorie 3* - 4*. 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou standardem.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v hotelu.

Další stravování v místních restauracích. Ceny v marockých restauracích jsou zpravidla nižší než v ČR.

PODROBNÝ POPIS


ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku Praha - Agadir a zpět
  • malé palubní zavazadlo (40x30x25cm)
  • 3x nocleh v hotelu 3* nebo 4*
  • 3x snídani
  • doprava mikrobusem v Maroku
  • technický delegát CK


ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů a památek
  • pojištění
  • místní poplatek (cca 2 USD / osoba /noc)


POZNÁMKY

Letecká společnost Eurowings nabízí 3 varianty zavazadel:

- malé palubní zavazadlo (40x20x25 cm), v ceně zájezdu

- palubní zavazadlo 8 kg (55x40x20 cm), za příplatek

- zavazadlo k odbavení 12 kg, za příplatek


Upozornění: Cena zájezdu se může změnit dle aktuální dostupnosti a cen letenek a hotelů.