DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Perly Toskánska, letecky

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Čekají na vás 3 největší perly Toskánska: Florencie - Pisa - Siena.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet v dopoledních hodinách z Prahy do Pisy (přímý let).  Ubytování v hotelu v Pise.

Odopoledne návštěva Náměstí zázraků (Campo dei Miracolli) na kterém se nachází nejen proslulé šikmé věže, ale také katedrála a baptiserium.


2.den: Dopoledne přejezd vlakem z Pisy do Florencie. U  ubytování v hotelu ve Florencii. Odpoledne pak na vás čeká procházka historickým centrem města. Prohlídku Florencie nemůžeme začít jinde než na proslulé  Piazza della Signoria kde uvidíme kopii sochy Michellangelova Davida a Neptunovu fontánu. Navštívit budete moci i nádherný medicejský palác Palazzo Vecchio. Na interiérech tohoto paláce se podílel i Leonardo da Vinci.

 
3.den: Celodenní prohlídka metropole Toskánska - Florencie. Prohlídku Florencie nemůžeme začít jinde, než na. je tzv. Chrámové náměstí s úchvatným  florentským Dómem - Santa Maria dei Fiori. Pokud si budete chtít prohlédnout úchvatnou kopuli chrámu, je třeba zakoupit vstupenky předem. Dalším místem, které nelze vynechat během prohlídky je  kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí. Poté zamíříme na Ponte Vechhio (most zlatníků), a odtud pak k  Palazio Pitti a do zahrad Boboli.  Dále si prohlédnete kostel Santa Corce, ve kterém se nacházejí hrobky řady italských velikánů -  Michelangela, Galilea, Machiavelliho, Rossiniho a dalších.

4.den: V tento den se vypravíte vlakem do dalšího překrásného toskánského města - Sieny. V centru města se projdete po slavném náměstí Campo, na jehož místě kdysi stávalo římské fórum. Zhlédneme Palazzo Pubblico.   Nad palácem se tyčí 102 metrů vysoká věž Torre del Mangia z let 1338-1348, která byla postavená podle návrhu sienského malíře Lippa Memmiho. Když zdoláme 503 schodů, můžeme se z ní kochat jedinečným výhledem na náměstí i velkou část města. Pokračovat budeme na  dominantou náměstí Piazza del Duomo s chrámem   Duomo di Siena, který patří k nejkrásnějším chrámům nejen v Itálii, ale bezesporu na celém světě. Večer návrat do Florencie.


5.den: Dopoledne se můžete vybrat  buď návštěvu slavné Gallerie Uffizzi (vstupenky do galerie je nutné objednat předem!). Čekají zde na vás díla nejlepších italských umělců - např. Botticelliho Zrození Venuše,  ale také obrazy Tinttoretta, Leonarda da Vinciho, Tizziana či Albrechta Dürera.  Nebo se můžete vydat na prohlídku a nákupy do známé florentské tržnice. Odpoledne transfer na letiště ve Florencii a odlet zpět do Prahy (přímý let).  

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 29.05.2023 - 02.06.2023

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Vyprodáno! 19890 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Vyprodáno! 5890 Kč
Galerie Uffizi (vstupné s časovou rezervací) Vyprodáno! 750 Kč
Zavazadlo k odbavení (10 kg) Vyprodáno! 1490 Kč
Komplexní pojištění Vyprodáno! 300 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha -  Pisa a zpět, 
 • malé palubní zavazadlo (do 8 kg)
 • 4x nocleh v hotelu 3* ve Florencii a v Pise
 • 4x snídaně
 • transfery hotel/letiště místní veřejnou dopravou
 • vlak  Florencie - Pisa - Siena 
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • vstupné do objektů a památek
 • zavazadlo k odbavení
 • městský poplatek 6 EUR/osoba/noc (splatný na recepci hotelu)
 • místní dopravu

POZNÁMKY

Doporučená studijní literatura: román Inferno od Davida Browna.

Vstupné: Medicejská kaple 8 EUR, kostel Santa Croce 8 EUR, kostel San Lorenzo 6 EUR, Palazzo Vecchio 10 EUR, Accademia 11 EUR, Palác Pitti 9 EUR

Galerie Uffizi je  jednou z nejvyhledávanějších uměleckých galerií Evropy. Počet návštěvníků je limitován. CK SLAN tour doporučuje všem zájemcům o prohlídku této nádherné galerie využít služby rezervace vstupu předem (na konkrétní den a hodinu).