DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Omán s vůní kadidla a chutí skořice

Omán, země donedávna málo známá a tajemná, dnes zažívá turistický boom. Pojeďte s námi za poznáním sultanátu na Arabském poloostrově, nádherné země, kde se ve vzduchu vznáší vůně kadidla, lidé jsou příjemní, kultura od naší naprosto odlišná, ale tolerantní, tady ještě stále vládne úcta a slušnost k sobě navzájem. Poznejte kus méně známé historie, ale také si užijte ničím nerušený relax na nekonečných písčitých plážích. Tato země Vám nabídne všechno, na co si vzpomenete - historii, liduprázdné pobřeží, tyrkysové moře, dechberoucí výhledy z horských vrcholů i nekonečné duny s pískem zlatavě se třpytícím v žáru pouštního slunce . Po návštěvě Ománu už nikdy nebudete na muslimskou kulturu nahlížet stejně, tato země Vás okouzlí tak, že ji nebudete chtít opustit! 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Praha - Salalah. Odlet z Prahy do Ománu / Salalah v průběhu dne. Let s přestupem. 

2. den: Odpoledne přílet do Salalah, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek na pláži. 

(Fakultativně odpoledne možnost prohlídky města Salalah, které je hlavním městem governorátu Dhofar, který se nachází na jihu země na pobřeží Arabského moře. Možnost archeologického skanzenu a starobylého města Al Balid (UNESCO), u kterého se nachází i muzeum Kadidlové stezky, případně návštěva místních plantáží a ochutnávka čerstvého ovoce).

Večeře v hotelu.

3. den: Ráno snídaně a dopoledne odpočinek v hotelu, či na pláži.

Odpoledne (13.30) odjezd skrz Dhofarské pohoří do nádherné oblasti tzv. Empty Quarter, pouště Rhub al Khali. Cestou se zastavíme u pýchy Ománu, Wadi Dawkah (UNESCO) - kadidlovníkového háje. Dále pojedeme přes beduínská městečka do ztraceného města Wubar (UNESCO), kde navštívíme tzv. Ománskou Atlantidu. Kdysi mohutná pevnost a město, ležící na středu obchodních cest, která byla dlouho pohřbená pod nánosem písku. Poté se vydáme dále do pouště, po cestě budeme mít možnost pokochat se stády ománských černých velbloudů a plantážemi obyčejné trávy, která je v místním suchém podnebí cenným artiklem.

Vychutnáme si západ slunce na hřebeni písečných dun, a po té se přesuneme do beduínského kempu, kde nás bude čekat lahodná večeře pod širým nebem plným hvězd. 

Večer posezení u ohně za poslechu tradičních beduínských příběhů a ubytování v beduínských stanech.

4. den: V poušti si užijeme také východ slunce a hned po té se posilníme ománskou kávou a dobrou beduínskou snídaní. Po snídani se vydáme zpátky do hotelu v Salalah.

Odpoledne volno na pláži. Fakultativně zde možnost projížďky na koni či velbloudu.

Večeře v hotelu.

5. den:  Východní Dhofar. Po snídani nás čeká výlet do "věčně zeleného" Wadi Darbat, průzračná tyrkysová voda přímo láká k osvěžení. Společnost nám budou dělat stáda velbloudů, kteří od nás budou na dosah ruky. Také se zastavíme u největší propadliny na světě Tawi Attair, které se někdy přezdívá ptačí studna. Občerstvíme se lehkým piknikovým obědem a pokračovat budeme na vrchol Jebel Samhan, do výšky 1700mnm, kde se nám otevřou dechberoucí výhledy na krajinu východního Dhofaru, této oblasti se také říká Grand Canyon Dhofaru. Po západu slunce návrat do hotelu, večeře.

6. den: Dnešní den bude patřit západnímu pobřeží Salalah. Po snídani se po cestě zastavíme na krátkou prohlídku mešity v Salalah a pokračovat budeme na úchvatné bílé pláže v okolí Mughsaylu, zastavíme se nedaleko kolonie plameňáků, kde si můžeme dát lehký oběd, pokračovat budeme krajinou tzv. Zig zag road až do oblasti hranice s Jemenem, projedeme horami Al Qamar mountains a navštívíme vesnici Rakhut se starou mešitou. Odpoledne a podvečer pak bude patřit odpočinku na pláži Fazayah, kde se budete moci koupat a opalovat až do západu slunce. Večeře v podobě typického ománského barbecue na pláži, návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách.

7. den: Volný den na pláži.

Fakultativně pro ty, co baží po dalším poznávání možnost výletu na východní pobřeží, navštívíme Taqah castle, vesnici Mirbat, nečekaně nás okouzlí les baobabů a také navštívíme vykopávky opevněného města Khor Rori, nebo prameny Azum Spring.  Večer návrat do hotelu, večeře.

8. den: Snídaně, volný den na pláži, rozloučení s Ománem. Odpoledne odlet z Ománu. Tranzitní ubytování v hotelu v Muscatu nebo v Dubai. 

9. den: V ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet  do Prahy v odpoledních hodinách.


SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 30.11.2024 - 08.12.2024

Služby Kapacita Cena
Cena zájezdu Volno 67990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 11990 Kč
Komplexní pojištění Volno 1800 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel kategorie 3* v Salalah, nedaleko pláže.

2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou standardem.


STRAVOVÁNÍ

Součástí ubytování v Ománu je polopenze, zpravidla v bufetovém stylu. 

PODROBNÝ POPIS

Fakultativní výlety (orientační cena, platba na místě):
 • vyjížďka na koni 1 hod 20 OMR
 • vyjížďka na velbloudovi 1hod 25 OMR
 • půldenní City tour do centra  Salalah 20 OMR
 • výlet 7.den (východní pobřeží) 35 OMR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • leteckou dopravu Praha - Salalah (let s přestupem), včetně zavazadel
 • 5x nocleh v hotelu 
 • 1x nocleh v beduínském stanu
 • 5x polopenze
 • 1x snídaně
 • 1x tranzitní ubytování
 • výlet do pouště
 • výlet do hor Jebel Samhan s lehkým piknikovým obědem
 • výlet na západní pobřeží Salalah s podvečerním barbecue na pláži
 • vstupné do ztraceného města Wubar
 • letištní transfery 
 • turistické vízum pro vstup do Ománu 
 • služby průvodce CK po celou dobu zájezdu

 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění

POZNÁMKY

1 OMN (ománský riál) = cca 58 Kč


Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změny v zájezdu a programu v závislosti na leteckých spojích a místních podmínkách.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU