DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

NORMANSKÉ OSTROVY - LETECKY

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Letecky na Normanské ostrovy - Čechům téměř neznámé souostroví v průlivu La Manche nedaleko francouzského pobřeží. Jediné území Spojeného království, které bylo za 2. světové války okupováno Němci. Nevelké rozlohou, avšak s mnoha lákadly jak přírodními, tak historickými, o atmosféře "staré dobré Anglie" ani nemluvě. Velkolepé útesy, písečné pláže, staré hrady, bílé majáky, jedinečné prehistorické památky i vyhlášená pohostinnost ostrovanů...

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Praha - Jersey.
Odlet na největší ze šesti Normanských ostrovů Jersey. Transfer z letiště a ubytování.

2.den: Jersey - západní pobřeží.
Exkurze na levandulové farmě. Vycházka po západním pobřeží: přes duny Les Blanches se vzácnou květenou k zálivu St. Ouen´s Bay a k majáku Corbiére. Záliv St. Brelade´s Bay, gotický kostel s freskami, románská kaple Fisherman´s Chapel.

3.den: Jersey - St. Helier.
Jersey War Tunnels - autentická připomínka okupace ostrovů za 2. sv. války, muzeum s osobními příběhy obyvatel ostrovů. Hlavní město St. Helier s viktoriánským koloritem, městská a rybí tržnice s bohatými dary moře, historická i moderní architektura, parní hodiny, jachetní přístav. Pěšky či obojživelným vozidlem po mořském dně na hrad Elizabeth Castle na skalnatém ostrůvku.

4.den: Jersey - východní a severovýchodní pobřeží.
Středověký hrad Mont Orgueil na skalnatém ostrohu: výhledy na pobřeží Normandie a záliv Grouville, kde se pěstují ústřice. Dolmen de Faldouet - jeden z nejpůsobivějších neolitických hrobů postavený před 6000 lety. Kouzelná zátoka Bouley Bay s pláží, výhledy na skalnaté pobřeží, pěšky podél pobřeží k zátoce a vesničce v Rozel Bay.

5.den: Jersey - severní pobřeží.
Přírodní kráter ve skále Devil´s Hole, strmé útesy, skvělé výhledy na skalnaté pobřeží. Vinařské středisko La Mare Vineyards s možností prohlídky s průvodcem, ochutnávky vína a místních specialit. V letních měsících "vřesem oděný" výlet z L´Etacq ke hradu Grosnez ze 14. stol., útes "Věžička" a zátoka Plemont Bay s červenozlatým pískem.

6.-7.den: Jersey, *Guernsey.
Individuální volno, samostatný pobyt u moře a vycházky do okolí. *Fakultativně celodenní výlet lodí na sousední ostrov Guernsey (2690Kč) : Hlavní město St. Peter Port, považované za nejkrásnější evropský přístav. Dominanta přístavu a obranný prvek - hrad Cornet. Domky z červené a modré žuly s bíle orámovanými okny, zahrady s hortensiemi a růžemi. Dům Hauteville House, v němž ve vyhnanství žil Victor Hugo a kde napsal Bídníky či Dělníky moře. Zajímavý interiér domu navrhl sám slavný spisovatel.

8.den: Jersey - Praha.
Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 06.08.2022 - 13.08.2022

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 29690 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění Volno 480 Kč
Příplatek 1-lůžkový pokoj Volno 3690 Kč
Celodenní výlet lodí na sousední ostrov Guernsey Volno 2690 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

7x ubytování v penzionu nebo hotelu se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)

1-lůžkový pokoj za příplatek 3690 Kč.

STRAVOVÁNÍ

7x snídaně v ceně zájezdu.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • Letecká doprava tam i zpět (letištní transfery)
  • Místní doprava (pro dny se společným programem)
  • 7x ubytování v penzionu nebo hotelu 
  • 7x snídaně 
  • Služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • Komplexní pojištění
  • Vstupy do objektů