DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

New York - Washington

 • New York
 • Washington

DALŠÍ INFORMACE

 • USA
  USA Spojené státy americké je federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se od Atlantského po Tichý oceán. Na souši sousedí s Kanadou a Mexikem.

VŠECHNY TERMÍNY

  Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

  V rámci našeho leteckého zájezdu do USA můžete navštívit jednu z nejznámějších světových metropolí - New York a hlavní město Spojených států - Washington.

  New York je bezpochyby nejvíce vzrušující a pulzující město na světě. Tato americká metropole vám nabídne nádheru zapadajícího slunce nad Manhattanem, běžce v Central Parku, velkolepé muzikály na Brodway či nezapomenutelný pohled na město ze známého mrakodrapu Empire State Building.

  Washington vám naopak nabídne vše, co je spojeno s politickou historií USA. Bílý dům, Kapitol, ale také unikátní muzeum letectví a kosmonautiky

  PROGRAM ZÁJEZDU

  1. den: Odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu, ubytování. Návštěva Times Square plné světelných reklam a neonů.  
  2. den: Dopoledne první část prohlídky centra New Yorku - Manhattanu. Projdete se přes Wall Street s newyorskou burzou, projedete se trajektem na Staten Island, ze kterého se Vám naskytne krásný pohled na panorama Manhattanu a Sochu svobody, navštívíte Ground Zero a 9/11 Memorial. Dále se po procházce Central Parkem projdete po Páté Avenue, kde jsou jedny z nejdražších a nejznámějších obchodů. Uvidíte neogotickou katedrálu svatého Patrika, Trump Tower, Rockefellerovo centrum, Newyorskou knihovnu nebo Empire State Building.  
  3. den: Dopoledne procházka přes Brooklynský most a prohlídka newyorkých čtvrtí - China Town, Little Italy s opravdu typickou italskou atmosférou, uměleckou čtvrť SoHo nebo Greenwich Village a odpoledne individuální volno. 
  4.den: Ráno odjezd z New Yorku autobusem do Washingtonu (cesta trvá cca 5 hodin). Odpoledne ubytování v hotelu ve Washingtonu. Dále odpoledne první část prohlídky Washingtonu. Procházka přes řeku Potomac do Georgetownu (původní starobylé město se spoustou obchodů a hospod a umělým kanálem se zdymadly), památník Vietnam War Memorial, památník Lincoln Memorial, návštěva Arlingtonského pamětního hřbitova s hrobem neznámého vojína a střídáním stráží, hrob prezidenta Kennedyho a památník astronautů raketoplánu Columbia.
  5.den: Dopoledne pokračování v prohlídce Washingtonu - Bílý dům, prohlídka Kapitolu, návštěva unikátního Muzea letectví a kosmonautiky se spoustou exponátu z dobývání kosmu. Vedle řady kosmických lodí zde můžete spatřit též letadlo bratří Wrightových z r. 1903 nebo letadlo Charlese Lindbergha, které jako první přeletělo Atlantický oceán v r. 1927. Odpoledne můžete navštívit Národní galerii s rozsáhlou sbírkou světového malířství a Thomas Jefferson Building s originály významných listin, např. příprava proslovu Martina Luthera Kinga.
  6.den: Dopoledne volno. Odpoledne odjezd na letiště. Odlet z Washingtonu zpět do Prahy.
  7.den: Odpoledne přílet do Prahy.

  SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 26.09.2023 - 02.10.2023

  Služby Kapacita Cena
  cena za osobu Volno 48990 Kč
  Příplatky Kapacita Cena
  příplatek za zajištění ESTA / os. Volno 750 Kč
  příplatek: komplexní pojištění Volno 1050 Kč
  příplatek: pokoj 1/1 Volno 15990 Kč

  ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - New York a Washington - Praha (včetně letištních tax a poplatků) 
  • 3x nocleh v hotelu 3* v New Yorku na Manhattanu (2-lůžkový pokoj)
  • 2x nocleh v hotelu 3* ve Washingtonu (2-lůžkový pokoj)
  • transfery z letiště do hotelu a zpět
  • transfer linkovým autokarem z  New Yorku do Washingtonu
  • služby českého průvodce 

  ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění 
  • registrace ESTA 14 USD
  • místní přepravu
  • vstupné (orientačně): Rockefeller Centre - 29 USD, Empire State Building - 29 USD, Socha svobody - 18 USD (podstavec), 21 USD (koruna), Carnegie Hall - 15 USD, Guggenheimovo muzeum - 25 USD, Metropolitní muzeum umění - 25 USD, Muzeum moderního umění - 25 USD, American Museum of Natural History - 22 USD, Válečná loď Interpid - 24 USD, Národní muzeum amerických indiánů  - zdarma, 9/11 Memorial - zdarma

  POZNÁMKY

  Pro více informací o poznávacích zájezdech do USA navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.