DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

New York - Washington

 • New York
 • Washington

DALŠÍ INFORMACE

 • USA
  USA Spojené státy americké je federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se od Atlantského po Tichý oceán. Na souši sousedí s Kanadou a Mexikem.

VŠECHNY TERMÍNY

V rámci našeho leteckého zájezdu do USA můžete navštívit jednu z nejznámějších světových metropolí - New York a hlavní město Spojených států - Washington.

New York je bezpochyby nejvíce vzrušující a pulzující město na světě. Tato americká metropole vám nabídne nádheru zapadajícího slunce nad Manhattanem, běžce v Central Parku, velkolepé muzikály na Brodway či nezapomenutelný pohled na město ze známého mrakodrapu Empire State Building.

Washington vám naopak nabídne vše, co je spojeno s politickou historií USA. Bílý dům, Kapitol, ale také unikátní muzeum letectví a kosmonautiky

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu, ubytování. Návštěva Times Square plné světelných reklam a neonů.  
2. den: Dopoledne první část prohlídky centra New Yorku - Manhattanu. Projdete se přes Wall Street s newyorskou burzou, projedete se trajektem na Staten Island, ze kterého se Vám naskytne krásný pohled na panorama Manhattanu a Sochu svobody, navštívíte Ground Zero a 9/11 Memorial. Dále se po procházce Central Parkem projdete po Páté Avenue, kde jsou jedny z nejdražších a nejznámějších obchodů. Uvidíte neogotickou katedrálu svatého Patrika, Trump Tower, Rockefellerovo centrum, Newyorskou knihovnu nebo Empire State Building.  
3. den: Dopoledne procházka přes Brooklynský most a prohlídka newyorkých čtvrtí - China Town, Little Italy s opravdu typickou italskou atmosférou, uměleckou čtvrť SoHo nebo Greenwich Village a odpoledne individuální volno. 
4.den: Ráno odjezd z New Yorku autobusem do Washingtonu (cesta trvá cca 5 hodin). Odpoledne ubytování v hotelu ve Washingtonu. Dále odpoledne první část prohlídky Washingtonu. Procházka přes řeku Potomac do Georgetownu (původní starobylé město se spoustou obchodů a hospod a umělým kanálem se zdymadly), památník Vietnam War Memorial, památník Lincoln Memorial, návštěva Arlingtonského pamětního hřbitova s hrobem neznámého vojína a střídáním stráží, hrob prezidenta Kennedyho a památník astronautů raketoplánu Columbia.
5.den: Dopoledne pokračování v prohlídce Washingtonu - Bílý dům, prohlídka Kapitolu, návštěva unikátního Muzea letectví a kosmonautiky se spoustou exponátu z dobývání kosmu. Vedle řady kosmických lodí zde můžete spatřit též letadlo bratří Wrightových z r. 1903 nebo letadlo Charlese Lindbergha, které jako první přeletělo Atlantický oceán v r. 1927. Odpoledne můžete navštívit Národní galerii s rozsáhlou sbírkou světového malířství a Thomas Jefferson Building s originály významných listin, např. příprava proslovu Martina Luthera Kinga.
6.den: Dopoledne volno. Odpoledne odjezd na letiště. Odlet z Washingtonu zpět do Prahy.
7.den: Odpoledne přílet do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 23.03.2023 - 29.03.2023

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Vyprodáno! 47990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
příplatek za zajištění ESTA / os. Vyprodáno! 750 Kč
příplatek: komplexní pojištění Vyprodáno! 1050 Kč
příplatek: pokoj 1/1 Vyprodáno! 14990 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - New York a Washington - Praha (včetně letištních tax a poplatků) 
 • 3x nocleh v hotelu 3* v New Yorku na Manhattanu (2-lůžkový pokoj)
 • 2x nocleh v hotelu 3* ve Washingtonu (2-lůžkový pokoj)
 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • transfer linkovým autokarem z  New Yorku do Washingtonu
 • služby českého průvodce 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění 
 • registrace ESTA 14 USD
 • místní přepravu
 • vstupné (orientačně): Rockefeller Centre - 29 USD, Empire State Building - 29 USD, Socha svobody - 18 USD (podstavec), 21 USD (koruna), Carnegie Hall - 15 USD, Guggenheimovo muzeum - 25 USD, Metropolitní muzeum umění - 25 USD, Muzeum moderního umění - 25 USD, American Museum of Natural History - 22 USD, Válečná loď Interpid - 24 USD, Národní muzeum amerických indiánů  - zdarma, 9/11 Memorial - zdarma

POZNÁMKY

Pro více informací o poznávacích zájezdech do USA navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU