DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Nepál a lehký trek v Himalájích

 • Himaláje

DALŠÍ INFORMACE

 • Typy zájezdů
  Typy zájezdů Do Nepálu nabízíme 2 základní  typy zájezdů. Tzv. expedice jsou zájezdy určené pro individuální klienty a nejsou doprovázeny českým průvodcem.
 • Nepál

VŠECHNY TERMÍNY

Tento program vám vedle poznání Káthmándú a přilehlých královských měst nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka. Trek v Himalájích a je sestaven tak, aby jej mohl absolvovat každý běžný turista. Nevyžaduje žádnou velkou fyzickou zdatnost či zkušenost s vysokohorským prostředím a turistikou. V druhé polovině zájezdu tak na vás čeká lehký 3-denní trek v oblasti Annapurny.

Zájezd s českým průvodcem!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Sraz účastníků na letišti v Praze. Večer odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem. (Na vyžádání je možný odlet též z Vídně.)

2. den: V podvečer přílet do Káthmándú. Transfer do hotelu (obvykle v centru Kathmandu - čtvrti Thamel) a ubytování.  Večer krátké seznámení s centrem Káthmándú / čtvrtí Thamel.

3. den: Nejprve se dopoledne vydáte na předměstí Kathmandu, kde se nachází kopec Chandragiri (fakultativní výlet). Lanovka na kopec Chandragiri nabízí výhledy na okolní velehory. Spatřit můžete vrcholky himalájských štítů - Manaslu (8163 m),  Langtang (7246 m), Ganesh (7422 m). Za dobré viditelnosti pak můžete spatřit i vrcholek Mount Everestu. Lanovka byla vybudována v roce 2016 a horní stanice lanovky leží v nadmořské výšce 2551 metrů. Nachází se zde rovněž hinduistický chrám Bhaleswhor Mahadev. 

Dále přejedete k Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

Odpoledne pak bude následovat procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.

Platí, že do Nepálu můžete přiletět klidně s prázdnou taškou. V Thamelu pak během jedné hodiny nakoupíte vše potřebné na celý tento zájezd. A to za ceny někdy až tak směšné, že se vám ani nebude chtít smlouvat.

4. den:
 Dopoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera. 

Doporučujeme dát si oběd v některé z místních střešních restaurací, které nabízejí pěkný výhled na celý tento budhistický komplex.

Odpoledne na vás pak čeká Bhaktapur (fakultativní výlet).  Bhaktapur leží cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Prohlédnete si mj. palác PACHPANNA JHYALE ("Palác 55 oken"), pozlacenou vstupní branou LU DHOWKA ("Golden Gate") či pětipatrový chrám BHAIVARA NATH. Bhaktapur je rovněž významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. V podvečer návrat zpět do Káthmándú.

5. den: Ráno transfer z Káthmándú do Pokhary (přejezd cca 8 hodin). Po cestě  zastávka v Bandipuru - malé tradiční horské vesničce, která nabízí výhledy na himalájské vrcholky. Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa.


6. den:
 Časně ráno pro zájemce  vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem cca ve výšce 1500 m n. m. Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). Odpoledne doporučujeme zamířit k vodopádům Devis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor. Můžete se též vydat k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem. Nebo si půjčit loďku a projet se po jezeře.

7. den:
Po snídani transfer z Pokhary do Nayapulu (cca 90 min. jízdy). Zde již začíná vaše dobrodružství. Přejdete vysutý most přes řeku Modi a zamíříte k vesničce Birethanti (1030 m), kam se dostanete zhruba po 45 minutách chůze. Cesta dále mírně stoupá směrem k Sauli Bazar (1220 m). Po další cca hodině chůze dorazíte do Kilyu (1390 m). Zastávka na oběd a odpočinek před dalším výstupem. Poté již zamíříte po strmé cestě a kamenných schodech vzhůru do cíle vašeho prvního dne na treku - vesničky Ghandruk (1940 m). Předpokládaná doba na cestě treku prvního dne je 6 hodin.  Ubytování v horské lodge (chatě) v Ghandruku a odpočinek po cestě. V údolí severně nad Ghandrukem můžete obdivovat všechny horské velikány této oblasti. Především pak horský masív Annapurny.

Náročnost prvního dne:  První část (cca 2 hodiny) se jedná spíše o procházku kolem potoka resp. říčky.  Následně pak, zpravidla po obědě, následuje cca hodinový úsek náročnějšího výstupu (= schody). Poslední třetina cesty je již mírnější, kratší výstupy se střídají s mírnějšími úseky. 
V téměř každé  lodgi je k dispozici restaurace, kde si můžete objednat jak večeři, tak  i snídani.

8. den: Po snídani váš čeká asi hodinové klesání vesměs po kamenných schodech do údolí říčky Modi a k osadě Kyumi. Po překročení řeky následuje asi hodinové stoupání k vesnici Landruk (1560 m), odtud máte možnost spatřit opět celé panoráma Himalájí této oblasti. Cesta dále vede kolem terasovitých políček s rýžovými a kukuřičnými poli. V závěru tohoto dne pak ještě absolvujete krátké stoupání do osady Tolka (1700 m), kde je cíl vašeho druhé dne na treku. Zde se opět ubytujete v horské lodge. Celková doba treku druhého dne cca 5 hodin.

Náročnost druhého dne: První polovina vesměs sestup (schody), druhá polovina vesměs výstup (zase schody). Nohy  vás sice mohou trochu bolet, ale celkově je tento úsek kratší, než předchozí den.

9. den:
Po snídani zamíříte z Tolky směrem na Dhiupani, kde vás čeká nejvyšší bod vašeho treku - 2100 m. Opět místo dalekého výhledu na Himaláje (Annapurna, Dhaulagiri aj.) Poté již následuje pozvolný, někdy i dost strmý, sestup přes vesničky Pothana a Dhampus do Phedi (1130 m). Do Phedi dorazíte cca po 5-6 hodinách cesty. Odpoledne transfer zpět do Pokhary a ubytování v hotelu v Pokhaře.

Náročnost třetího dne: První třetina mírné stoupání, zbývající část vesměs sestup. Celkově asi nejlehčí část treku.

10. den: Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú.  Cesta mikrobusem trvá cca 8 hodin. 

Alternativně je možné využít leteckou přepravu. Let z Pokhary do Kathmandu trvá cca 30 minut.

Odpoledne / v podvečer ubytování v hotelu v Káthmándú.

11. den: V ranních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy. Při odletu z Kathmandu, za jasného počasí, se můžete na rozloučenou s Nepálem kochat nádherným panoramatem himalájských osmitisícovek.  Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 09.11.2024 - 19.11.2024

Služby Kapacita Cena
základní cena Volno 56990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 5990 Kč
Výlety Bhaktapur (v Kathmandu) Volno 490 Kč
Výlety Chandragiri (v Kathmandu) Volno 490 Kč
Výlet Sarangkot (v Pokhaře) Volno 490 Kč
Zpáteční letenka Pokhara - Kathmandu Volno 2990 Kč
Komplexní pojištění Volno 1920 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Odlet Praha (základní cena) Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Thamelu / Káthmándú. Nejčastěji hotel Thamel Grand.

Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Tara.

Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

 

Horská chata (tzv. lodge) na treku. Jednoduše vybavené pokoje (2-3 lůžkové). Někdy s vlastním příslušenstvím, někdy společná sprcha a WC.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně hotelového ubytování.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).

Stravování na treku v místních restauracích a lodgích. Dostatečný výběr místní kuchyně.

Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

V rámci pobytu v Káthmándú můžete využít nabídky doplňujících fakultativních výletů:

Vyhlídkový let kolem Everestu. Předběžná cena 230 USD zahrnuje dopravu z hotelu na letiště a vlastní vyhlídkový let. Platba na místě (v USD), rezervace před odletem zájezdu nutná!

Fakultativní výlety v Kathmandu: Polodenní výlet Chandragiri a polodenní výlet  Bhaktapur.  V ceně výletů je zahrnuta doprava. Není zahrnuto vstupné do památkové rezervace Unesco v Bhaktapuru (1800 NR), ani jízdné lanovkou v Chandragiri (cca 25 USD).

Fakultativní výlet v Pokhaře: Polodenní výlet Sarangkot.  Cena výlet 490 Kč, zahnruje dopravu. Vstupné na vyhlídkovou věž činí 60 rupií. Výstup na kopec trvá cca 30 minut. Odjezd z hotelu časně ráno, kolem 05.00.


Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Patan - 1000 NR

Bhaktapur - 1800 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Sarangkot / Pokhara - 60 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava do Káthmándú a zpět, včetně letištních tax 
 • 4x nocleh v hotelu 3* v Káthmándú 
 • 3x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře 
 • 2x nocleh v lodge na treku
 • 6x snídaně (Káthmándú, Pokhara)
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Káthmándú
 • transfery v Káthmándú (Pašupatinath, Swoyambhu)
 • transfery autem z Káthmándú do Pokhary a zpět 
 • transfery autem z Pokhary do Naypulu / Phedi a zpět do Pokhary
 • místní nosič na treku (jednoho na skupinu)
 • TIM (povolení na trek)
 • vstupné do Národního parku Annapurna 
 • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 30 USD
 • místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)

POZNÁMKY

Let s přestupem v Dubai nebo v Doha.

V základní ceně zájezdu je kalkulována cena letenky ve výši 22.000 Kč. V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky, nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení. Organizace prvních 2 dní zájezdu, stejně jako poslední 2 dny zájezdu závisí na přesném leteckém spojení.

V případě čekání na přestupu delším než 12 hodin, je zjištěn tranzitní nocleh.


Časový posun v Nepálu: zimní + 4.45 hodiny / letní + 3.45 hodiny.

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zdeOBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU