DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Nepál a štíty Himalájí se zastávkou v Dubai

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

Tento zájezd vám vedle poznání Káthmándú a přilehlých královských měst s řadou Unesco památek nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka.  Spatříte vrcholky nepálských osmitisícovek pohodlně, bez složitých horských výstupů. Při zpáteční cestě se pak zastavíte i v Dubai.

Zájezd s českým průvodcem po celou dobu zájezdu!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Sraz účastníků na letišti v Praze v podvečer, odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem. (Na vyžádání je možný odlet též z Vídně.)

2. den: Přílet do Káthmándú v podvečere, transfer do hotelu (v centru Káthmándú - čtvrť Thamel) a ubytování ve večerních hodinách. Později večer krátká seznamovací procházka večerním Thamelem.

3. den: Nejprve se dopoledne vydáte na předměstí Kathmandu, kde se nachází kopec Chandragiri (fakultativní výlet). Lanovka na kopec Chandragiri nabízí výhledy na okolní velehory. Spatřit můžete vrcholky himalájských štítů - Manaslu (8163 m),  Langtang (7246 m), Ganesh (7422 m). Za dobré viditelnosti pak můžete spatřit i vrcholek Mount Everestu. Lanovka byla vybudována v roce 2016 a horní stanice lanovky leží v nadmořské výšce 2551 metrů. Nachází se zde rovněž hinduistický chrám Bhaleswhor Mahadev. 

Dále přejedete k Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

Odpoledne pak bude následovat procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.

Platí, že do Nepálu můžete přiletět klidně s prázdnou taškou. V Thamelu pak během jedné hodiny nakoupíte vše potřebné na celý tento zájezd. A to za ceny někdy až tak směšné, že se vám ani nebude chtít smlouvat.


4. den: Dopoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera. 

Doporučujeme dát si oběd v některé z místních střešních restaurací, které nabízejí pěkný výhled na celý tento budhistický komplex.

Odpoledne na vás pak čeká Bhaktapur (fakultativní výlet).  Bhaktapur leží cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Prohlédnete si mj. palác PACHPANNA JHYALE ("Palác 55 oken"), pozlacenou vstupní branou LU DHOWKA ("Golden Gate") či pětipatrový chrám BHAIVARA NATH. Bhaktapur je rovněž významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. V podvečer návrat zpět do Káthmándú.


5. den: Po snídani transfer z Káthmándú do Pokhary. 

Po cestě zastávku v  Bandipuru - malém tradičním horském městečku, které nabízí jak unikátně dochovanou newarskou architekturu, tak i výhledy na himálajské vrcholky. Z centra Bandipuru je vyloučena automobilová doprava a tak je tato horská vesnička nezvykle tichá. Na pár desítek minut se tak ocitnete ve světě, jaký zde byl v předminulém století. Za jasného počasí je možné se kochat  výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu (8167m), Annapurnu. 

V podvečer příjezd do Pokhary. Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa

6. den: Časně ráno (fakultativně pro zájemce) vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem ve výšce 1610 m (počítejte s cca 30 minutovým mírným stoupáním na vrcholek). Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m).  Návrat do hotelu v dopoledních hodinách.

Později dopoledne pak zamířite k vodopádům Devis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor. Vydáte se též  k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem a nabízí pěkné výhledy na panoráma Himalájí nad Pokharou. 

Odpoledne pak procházka podél jezera Pheva po tzv. "Lakeside" promenádě. A dále centrem Pokhary s množstvím obchůdků a restaurací.

7. den: Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú.  Cesta trvá cca 8 hodin. 

Alternativně je možné využít leteckou přepravu. Let z Pokhary do Kathmandu trvá cca 30 minut.

Odpoledne ubytování v hotelu v Káthmándú.

8. den: V ranních hodinách fakultativní výlet "Let kolem Everestu".

Dopoledne možnost návštěvy Patanu (fakultativní výlet). Patan je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Káthmándú. Centrem města je opět Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. 

9. den: Dopoledne volno. Odpoledne odlet z Káthmándú do Dubaie. Večer ubytování v hotelu v centru Dubaie.


10. den: Dopoledne individuální prohlídka Dubaie. Můžete navštívit oblíbené trhy, vydat se na pláž  nebo si prohlédnout jednu z největších budov světa - Burj Khalifa. Odpoledne transfer na letiště. V podvečer odlet z Dubaie do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu základní cena
05.11. - 14.11.2024 SLEVA 2000Kč54990 Kč Podrobnosti
05.03. - 14.03.2025 SLEVA 5000Kč57990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Thamelu / Káthmándú. Nejčastěji hotel Grand Thamel nebo Garden Home.

Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Tara.


Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně pobytu.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).


Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 350 - 600 NR (70 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

V rámci pobytu v Káthmándú můžete využít nabídky doplňujících fakultativních výletů:

Vyhlídkový let kolem Everestu. Předběžná cena 230 USD zahrnuje dopravu z hotelu na letiště a vlastní vyhlídkový let. Platba na místě (v USD), rezervace před odletem zájezdu nutná!

Fakultativní výlety v Kathmandu: Polodenní výlet Chandragiri a polodenní výlet  Bhaktapur.  V ceně výletů je zahrnuta doprava. Není zahrnuto vstupné do památkové rezervace Unesco v Bhaktapuru (1800 NR), ani jízdné lanovkou v Chandragiri (cca 25 USD).

Fakultativní výlet v Pokhaře: Polodenní výlet Sarangkot.  Cena výlet 490 Kč, zahnruje dopravu. Vstupné na vyhlídkovou věž činí 60 rupií. Výstup na kopec trvá cca 30 minut. Odjezd z hotelu časně ráno, kolem 05.00.


Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Patan - 1000 NR

Bhaktapur - 1800 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Sarangkot / Pokhara - 60 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava do Káthmándú a zpět, včetně palubního zavazadla (7 kg)
 • zavazadlo k odbavení 20 kg
 • 1x tranzitní nocleh v Dubaji
 • 5x nocleh v hotelu 3* v Káthmándú 
 • 2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře 
 • 7x snídaně v Nepálu
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Dubaji a v Káthmándú
 • transfery mikrobusem z Káthmándú do Pokhary a zpět 
 • transfery v Káthmándú (Pašupatinath, Swoyambhu)
 • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 30 USD
 • místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)
 • místní poplatek v Dubai (platí se na recepci hotelu po příjezdu, činí cca 4 eura za osobu a noc.) 

POZNÁMKY

Nejvýhodnější spojení nabízí aktuálně letecká společnost Fly Dubai, případně Qatar Airways či Emirates / Fly Dubai. Let do Káthmándú trvá cca 11 hodin (+ čas na přestup).

V základní ceně zájezdu je kalkulována cena letenky ve výši 20.000 Kč. V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení.

Program prvních a posledních dní zájezdu může být upraven v návaznosti na aktuální letecké  spojení.

Časový posun v Nepálu: zimní +4.45 hodiny / letní +3.45 hodiny.

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zde