DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Nepál - Himaláje a safari v Chitwanu

 • Himaláje

DALŠÍ INFORMACE

 • Typy zájezdů
  Typy zájezdů Do Nepálu nabízíme 2 základní  typy zájezdů. Tzv. expedice jsou zájezdy určené pro individuální klienty a nejsou doprovázeny českým průvodcem.
 • Nepál

VŠECHNY TERMÍNY

 • 09.11.2024 - 19.11.2024

Tento program vám vedle poznání Káthmándú a přilehlých královských měst nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka. Zároveň vás však zavede i do tropické džungle národního parku Chitwan. 

Zájezd s českým průvodcem!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ve večerních hodinách sraz účastníků na letišti v Praze, odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem v Dubai. 
2. den: V podvečer přílet do Káthmándú. Transfer do hotelu (v centru Kathmandu - čtvrti Thamel) a ubytování.   Krátké večerní seznámení s centrem Káthmándú / čtvrtí Thamel.
3. den: Dopoledne procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.

Odpoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera.
Dále přejezd k Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

4. den: Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a Chandragiri.  

Nejprve se dopoledne vydáte na předměstí Kathmandu, kde se nachází kopec Chandragiri. Lanovka na kopec Chandragiri nabízí výhledy na okolní velehory. Lanovka byla vybudována v roce 2016 a horní stanice lanovky leží v nadmořské výšce 2551 metrů. Nachází se zde rovněž hinduistický chrám Bhaleswhor Mahadev. Možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). 

Bhaktapur, ležící cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města.

5. den: Ráno transfer z Káthmándú  do Chitwanu.  Cesta trvá cca 6 hodiny. Odpoledne ubytování v hotelu v Chitwanu.
6. den: Chitwan. Individuální program dle vlastního výběru. Nabízí se: safari na hřbetě slonů, pozorování nosorožců, tygrů bengálských a divokých slonů. Pěší safari pralesem. Výlet na kanoích po řece s pozorováním krokodýlů, exkurze do záchranné stanice divokých slonů.

7. den: Dopoledne odjezd z Chitwanu do Pokhary (přejezd cca 6 hodin). Po cestě  zastávka v Bandipuru - malé tradiční horské vesničce, která nabízí výhledy na himalájské vrcholky. Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa.

8. den: Volný den  v Pokhaře, který si můžete vyplnit několika fakultativními výlety. 

Sarangkot Sunrise

Ranní vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem cca ve výšce 1500 m n. m. Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). 

Vodopády Davis a Pagoda Míru

Dopoledne zamířite k vodopádům Davis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor.  A dále pak k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem a nabízí nádherné výhledy na celé panoráma Himalájí v oblasti Annapurny s jezerem Phewa a Pokharou. 

9. den: Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú. Za jasného počasí se můžete kochat výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu. Cesta trvá cca 10 hodiny. V podvečer ubytování v hotelu v Káthmándú.

Pozn: Zpáteční cestu je  možné absolvovat i letecky. Cena letenky Pokhara - Kathmandu se pohybuje kolem 120  - 130 USD (= cca 3000 Kč). Doba letu cca 30 minut.

 
10. den: V ranních hodinách fakultativní výlet "Let kolem Everestu". 

Dopoledne fakultativní výlet  Patan. 

Patan je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Káthmándú. Centrem města je opět Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. 

11. den: V ranních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy. Při odletu z Kathmandu, za jasného počasí, se můžete na rozloučenou s Nepálem kochat nádherným panoramatem himalájských osmitisícovek.  

Přílet do ČR ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 09.11.2024 - 19.11.2024

Služby Kapacita Cena
základní cena Volno 57990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 6990 Kč
Podenní výlet Bhaktapur Volno 490 Kč
Polodenní výlet Chandragiri Volno 490 Kč
Pokhara - polodenní výlet vodopád Davis a pagoda Míru Volno 350 Kč
Pokhara - Sarangkot Sunrise Volno 490 Kč
Polodenní výlet Patan Volno 490 Kč
Let kolem Everestu (fakultativně), cca 230 USD Volno 0 Kč
Let Pokhara - Káthmándú Volno 3000 Kč
Komplexní pojištění Volno 1920 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Odlet Praha Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Thamelu / Káthmándú. Nejčastěji hotel Thamel Grand.

Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Tara.

Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

 

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně hotelového ubytování.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).

Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Bhaktapur - 1800 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

Chandragiri (jízdné lanovkou) - 22 USD


Aktivity v Chitwanu se platí na místě. Orientační ceny:

Sloní safari - cca 30 USD

Jeep safari a krokodýlí farma - cca 40 USD

Jízda na slonu - cca 100 USD

Kanoí po krokodýlí řece - 20 USD

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava do Káthmándú a zpět, včetně letištních tax 
 • 5x nocleh v hotelu 3* v Káthmándú 
 • 2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře 
 • 2x nocleh  v Chitwanu
 • 8x snídaně (Káthmándú, Pokhara, Chitwan)
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Káthmándú
 • transfery v Káthmándú (Pašupatinath, Swoyambhu)
 • transfery autem z Káthmándú do Pokhary a zpět 
 • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 30 USD
 • místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)

POZNÁMKY

Let s přestupem v Dubai nebo v Doha.

V základní ceně zájezdu je kalkulována cena letenky ve výši 24.000 Kč. V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky, nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení. Organizace prvních 2 dní zájezdu, stejně jako poslední 2 dny zájezdu závisí na přesném leteckém spojení.

V případě čekání na přestupu delším než 12 hodin, je zjištěn tranzitní nocleh.


Časový posun v Nepálu: zimní + 4.45 hodiny / letní + 3.45 hodiny.

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zdeOBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU