DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Malý okruh Islandem

DALŠÍ INFORMACE

VŠECHNY TERMÍNY

  • 28.07.2024 - 01.08.2024
To nejzajímavější z Islandu, sopky, gejzíry, vodopády, vám nabízí tento malý okruh Islandem. Budete udiveni, kolik zajímavostí během několika dní spatříte.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Večer odlet z Prahy na Island (21:50 - 23:55). Krátce před půlnoci přílet na letiště Keflavík.  Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Prohlídka Reykjavíku. V rámci prohlídky uvidíte radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja, rybářský přístav i vodojem Perlan. Eventuálně možnost fakultativního výletu "Plavba za velrybami".  

3. den: V tento den zamíříme do oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku. Nejprve zavítáme oblasti gejzírů. Při pěší procházce pohádkovou vřídelní krajinou, nemineme ani "otce" Geysira (již téměř nečinný), ani "syna" o pár metrů opodál - gejzír Strokkur, který vystřikuje každých 10 minut proud horké vody až do výše 25 m. O pár kilometrů dále uvidíte nejznámější a prý i nejkrásnější islandský vodopád - Gullfoss ("Zlatý vodopád"). Dále přejedete k národnímu parku Thingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu. Mj. zde můžeme spatřit i tektonickou puklinu Aldmannagjá, která oddaluje Evropu a Ameriku.

4. den: Dopoledne se zastavíte v městečku Selfoss  (možnost dokoupení zásob na další cestu).   Dále budeme pokračovat v cestě po jižním pobřeží  Islandu. Spatříme zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se zastavíme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit i za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu.

5. den: Dopoledne se zastavíme v městečku skleníků Hveragerđi a projdeme se mezi místními horkými prameny.  Dále zamíříte do geotermální oblast na poloostrově Reykjanes. Dále pak skalní útesy a pláže v oblasti Grindavíku. Poté zamíříme k jedné z nejproslulejších atrakcí Islandu, tzv. Modré laguně - proslulých islandských termálních lázních (vstup a koupání cca 2-2,5 hodiny). Dále přejezd na letiště v Keflavíku a odlet zpět do Prahy (15:00 - 20:55). Přílet do Prahy ve večerních hodinách.


SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 28.07.2024 - 01.08.2024

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Vyprodáno! 37990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Ubytování v 2-lůžkovém pokoji / os. Volno 5990 Kč
Ubytování v 1-lůžkovém pokoji Volno 11990 Kč
palubní zavazadlo (56x45x25cm) Volno 1990 Kč
Zavazadlo k odbavení (do 20 kg) Volno 2400 Kč
Plavba za velrybami Volno 3200 Kč
Vstupné Modrá Laguna od Volno 2590 Kč
Komplexní pojištění Volno 600 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Penziony a turistické hotely.

V základní ceně je ubytování v 3-4 lůžkových pokojích. Za příplatek je možné objednat ubytování v 2-lůžkovém pokoji (pouze pro dvojice v rámci jedné objednávky).

STRAVOVÁNÍ

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně v místě ubytování.

Další stravování možné v rámci programu. 

PODROBNÝ POPIS

Návštěva Modré Laguny zahrnuje: vstup do areálu termálního koupaliště, obličejovou masku, 1 nápoj u baru a poskytnutí ručníku.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku z Prahy na Island a zpět 
  • malé palubní zavazadlo do 10 kg (42x32x25cm)
  • 4x nocleh v penzionu (3-4 lůžkové pokoje)
  • 4x snídani
  • dopravu minibusem na Islandu
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů
  • místní doprava v Reykjaviku

POZNÁMKY

Kapacita (počet návštěvníků)  Modré laguny je omezena. Doporučujeme tedy objednat vstup předem.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU