DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Madrid - Toledo, letecky

OBJEDNÁVKA

Madrid má celou řadu zajímavých památek, ale je také místem, kde se výborně nakupuje. A Toledo, bývalé sídlo španělských králů a arcibiskupů,  patří k nejkrásnějším historickým městům Španělska. 

Do Madridu a Toleda vás zveme především na jaře a na podzim proto, abychom se vyhnuli případným velkým letním vedrům.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Madridu v odpoledních hodinách. Ubytování v hotelu. Večerní prohlídka centra města. Projdete se od Puerta del Sol (Sluneční brány) až na hlavní madridské náměstí - Plaza Mayor. Zastavíte se rovněž na Plaza Espaňa, kterému vévodí socha Dona Quijota.

2. den: Dopoledne pokračování prohlídky Madridu. Navštívíte Královský palác (Palacio Real) i přilehlou katedrálu Almudena. Odpoledne mohou milovníci umění zamířit k proslulé galerii Prado, naopak sportovní fanoušci patrně nevynechají návštěvu fotbalového stadionu Realu Madrid.

3. den: Celodenní výlet do Toleda (památka UNESCO). Dopoledne odjezd vlakem z madridského nádraží Atocha do Toleda. Již samotné nádraží Atocha vás může zaujmout subtropickou zahradou uvnitř objektu. Jízda vlakem do Toleda trvá cca 40 minut. V Toledu vás čeká středověké městské opevnění, kamenné křivolaké uličky, malebná náměstí i přepychové paláce. Z náměstí Zocodover, původně dobytčího trhu a také místa středověkých poprav, se vydáte k dominantě města,  pevnosti Alcázar, v níž dnes sídlí vojenské muzeum. Navštívíte rovněž monumentální toledskou katedrálu, perlu vrcholné španělské gotiky.  Délka pětilodní katedrály, jejíž stavba byla zahájena v roce 1226, dosahuje 120 metrů a její věž dosahuje výšky 90 metrů.  Dále se pak vydáte ke kostelu Santo Tomé, v němž je vystaveno jedno z nejznámějších děl slavného El Greca, Pohřeb hraběte Orgaze. Zastavíme se rovněž u překrásného kláštera San Juan de los Reyes, který nechala postavit Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský. Večer návrat zpět do Madridu.

4. den: Dopoledne volno, které můžete využít k nákupům na proslulé Grand Via nebo k návštěvě dalších madridských muzeí. Nabízí se např. muzeum Reina Sofia s proslulým Piccasovým obrazem Guernica. Kolem poledne odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
04.10. - 07.10.202418990 Kč Podrobnosti
02.05. - 05.05.2025 SLEVA 12%19990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Madridu.

STRAVOVÁNÍ

Snídani v hotelu je možné přiobjednat.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenky Praha - Madrid - Praha 
  • 3x nocleh v hotelu 3*
  • vlak Madrid - Toledo - Madrid
  • služby průvodce
  • příruční zavazadlo (max. 8 kg)

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • Místní dopravu v Madridu. Předpokládá se využití veřejné dopravy (metro).
  • Komplexní pojištění
  • Zavazadlo k odbavení do 20 kg 
  • vstupy do objektů a památek
  • místní poplatek (platí se na recepci hotelu)