DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Madeira - malý okruh

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

 • Portugalsko
  Portugalsko Portugalsko je jedním z nejstarších národních států v Evropě. Naleznete tu významné historické památky, archeologická naleziště, která...

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Zveme Vás na hornatý portugalský ostrov, ležící 700 km na západ od Maroka a 960 km od Lisabonu. Je protkán množstvím zavlažovacích kanálů - levád, podél nichž vedou turistické stezky s nádhernými výhledy zejména na Atlantik. Při první vycházce kamkoliv zjistíte, že se mu právem říká ostrov "věčného jara". Všude Vás totiž provází místní flóra, kvetoucí téměř celý rok. Výlety do hor a koupání v Atlantiku můžete doplnit popíjením madeirského vína. Mimořádně příznivé jsou zdejší klimatické podmínky. Průměrná teplota vzduchu v zimě neklesá pod 16°C a hlavně v létě nevystupuje nad 26°C. Teplota vody v létě je v rozmezí 20°- 22°C. Ostrov přímo vybízí turistu, aby ho přiletěl prozkoumat a zažít. Jestli jste teď dostali chuť ostrov prochodit, kochat se výhledy nejen od levád, ale i z horských masivů, koupat se v oceánu - poznat přírodní krásy ostrova - je tento program zájezdu ušit na míru právě Vám.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy v poledne (cca 12.20), přílet na Madeiru k večeru; ubytování v MACHICU na 3 noci; pro otužilce zde možnost koupání na písčité pláži.


2. den: Půjdete podél levády DO CANIÇAL, vinoucí se úbočím z vesničky Maroços, odkud vyrazíte; úzké údolí se postupně rozevírá v široké, výhledny na malá políčka vystřídají pohledy na celé Machico s Atlantikem v pozadí (cca 3,5h nebo méně dle výběru varianty); po cestě se jistě zastavíte v místním baru na kávu, pivo či zmrzlinu; pojedete na vyhlídku Pico do Facho - výhled na jihovýchodní pobřeží; pro zájemce sestup z Pico do Facho do Caniçalu s výhledy na poloostrov São Lourenço (cca 1h) nebo možnost koupání na kamenité pláži v Caniçalu; prohlédnete si botanickou zahradu ve Funchalu.

3. den: Podle levády CALDEIRA VERDE dojdete skrz 4 tunely do Caldeira Verde za necelé 2 hod., ze strmých skal padá vodopád do jezírka, zvoucího k osvěžující koupeli; delší varianta pokračuje po levádě CALDEIRA DO INFERNO, tedy ještě 1 hod. skrz několik tunelů, některé mají "okna", minete dva vodopády, které padají do úzké soutěsky mezi dvěma tunely s lávkou a dojdete až do Caldeira do Inferno, tady cesta končí, zážitek to je silný; návrat stejnou cestou pro obě varianty (celkem 4 - 6 hod. chůze).
V TERMÍNU 3.5. - 10.5.2024: Zájemci mohou variantně strávit celý den ve Funchalu, kde v tento den vrcholí každoroční květinové slavnosti - projít si město vyzdobené květinami a chodníčky z okvětních lístků a především odpoledne zhlédnout alegorický květinový průvod.


4. den: Dnes zamíříte do nejvyšších hor a vystoupíte na "střechu Madeiry"; přes vyhlídku na Portele a Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO (1818 m) a dále je na výběr:

VARIANTA A: kdo ujde více - půjde cestou skrz několik tunelů pod druhou nejvyšší horou ostrova PICO DAS TORRES (1847 m); projdete místy s divokými rozsedlinami a přes hřeben dojdete až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo; cesta až sem trvá skoro 3 hodiny a je poměrně náročná vzhledem k převýšení.

VARIANTA B: podstatně méně náročná varianta je přejezd busem na vyhlídku ACHADA DO TEIXEIRA (1592 m) na severní straně a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horou (1h chůze), dále už zase společně výstup na PICO RUIVO (1862 m) - nejvyšší hora ostrova (20 minut); zajímavé pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí a na severní i jižní Atlantic; na vrcholu budete krátce po poledni, kdy se k Vám již začnou stahovat mraky, které odpoledne většinou zahalují nejvyšší pohoří ostrova; návrat k busu na vyhlídku Achada do Teixeira; SANTANA - vesnice s typickými lidovými domky ve tvaru písmene "A" s rákosovou střechou; večer příjezd do městečka PORTO MONIZ na 2 noci.


5. den: Vyjedete na náhorní planinu PAUL DA SERRA (1400 m) s krásnými výhledy na severní i jižní pobřeží, sestoupíte do samoty RABACAL - pěšky podél levády DO RISCO k vodopádu RISCO; dále podél levády 25 FONTES až k jezírku 25 FONTES; možnost osvěžující koupele v malém jezírku; zájemci o delší variantu sestoupí o 120 výškových m níže k levádě DA ROCHA VERMELHA a půjdou až k místu, kde leváda přitéká tunelem, i zde Vás zve ke koupeli tůňka, cesta zeleným porostem Vás přivede k 1,5 km dlouhému tunelu, půjdete jím skoro 30 min a dostanete se na jižní stranu ostrova, tam se sejdete s těmi, kdo šli kratší cestou a prošli kratším, jen 800 m dlouhým a pohodlnějším tunelem a společně dojdete k busu (celkem 3,5 - 4,5 hodiny - dle zvolené varianty i s koupáním a odpočinkem); FANAL - projdete se kolem starých vavřínů s vyhlídkou na severní pobřeží; RIBEIRA DE JANELA - zastávka na pobřeží s výhledem na rozeklané skalní útvary v moři.

6. den: Pojedete podél západního pobřeží Madeiry; zastavíte se na nejzápadnější vyhlídce nad Atlantikem u majáku PONTA DO PARGO, v malém přístavu PAUL DO MAR, zastávka v městečku RIBEIRA BRAVA; navštívíte CABO GIRAO - 580 m vysoký útes nad mořem s výhledem na jižní pobřeží; navštívíte rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami; pěšky podle levády DOS PIORNAIS - leváda prochází banánovými políčky a následuje úsek vytesaný ve skále s krátkými tunýlky (40 min. podle levády a pak 10 min. výstup k busu); dojedete do FUNCHALU - hlavního města, kde strávíte poslední 2 noci.


7. den: Vyjedete na MONTE do výšky 600 m n.m., kde se podíváte do kostela, kde odpočívá poslední rakousko-uherský císař (a také poslední český král) Karel I. Habsburský, zájemci se projedou na saních, známé místní atrakci; navštívíte východní část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO - skalnatý poloostrov téměř bez porostu; projdete po úzkém hřebeni, kde budete mít z obou stran oceán až k farmě Casa do Sardinha; možnost výstupu na kopec nad farmou (148 m - 1,5 h chůze z parkoviště) s výhledem až k majáku na nejvýchodnějším mysu ostrova; koupání na malé oblázkové pláži; návrat na parkoviště (celkem max. 3 hodiny chůze); zastávka v městečku PORTO DA CRUZ na severním pobřeží a možnost ochutnávky místní pálenky, projdete se starou rybářskou čtvrtí ve Funchalu kolem pevností.


8. den: Odlet z Madeiry odpoledne, přílet do Prahy (v cca 22.10).

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 20.10.2023 - 27.10.2023

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 29980 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění Volno 480 Kč
Jednolůžkový pokoj Volno 3390 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1. - 3. noc: město Machico, penzion Residencial Familia, všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc a sprchovým koutem nebo vanou, 5min chůze na městskou písčitou pláž, restaurace v přízemí penzionu

4. - 5. noc: město Porto Moniz, hotel Euromoniz, všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc a sprchovým koutem nebo vanou, 2min chůze na koupání do polopřírodních bazénků, restaurace 2min chůze

6. - 7. noc: město Funchal , hotel Do Centro, všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc a sprchovým koutem nebo vanou, 10min chůze na městskou oblázkovou pláž, restaurace 5min chůze

POZNÁMKA: Pořadí jednotlivých dnů programu a pořadí míst ubytování může být v různých termínech odlišné. Celkový program však bude dodržen.

STRAVOVÁNÍ

SNÍDANĚ: V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně, většinou kontinentálního typu (pečivo, džem, máslo, šunka, sýr, káva, čaj, džus).

OBĚD: Přes den se stravujete z vlastních zásob - během programu budete dělat pauzy na odpočinek a svačinu - potraviny si nakoupíte vždy večer předem nebo ráno před začátkem programu. Ceny potravin jsou na Madeiře téměř stejné jako u nás a supermarkety jsou dobře zásobené.

VEČEŘE: Večer Vám náš průvodce rád doporučí některou místní restauraci (vždy jen pár minut chůze od hotelu) a případně zorganizuje pro zájemce společnou večeři. Cena cca 15 EUR za jídlo včetně jednoho nápoje (pivo, víno, nealko), někdy i včetně předkrmu.

PODROBNÝ POPIS

 • po ostrově se budete každý den dopravovat menším busem
 • turistický program má vždy 2 varianty (kratší a delší), pokud nebudete chtít nemusíte se ho účastnit, můžete zůstat na hotelu, či se jít koupat
 • budete bydlet postupně na třech různých částech ostrova
 • téměř denně budete mít možnost vykoupat se v Atlantiku a po návratu na hotel si koupit potraviny, někdy i hotové teplé jídlo - to vše za ceny skoro jako u nás doma

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Madeira a zpět, včetně letištních tax
 • doprava dle programu minibusem
 • 7x ubytování v hotelech či penzionech (2-lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením)
 • 7x snídani
 • služby českého průvodce
 • ochutnávka madeirského vína

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • pojištění
 • vstupné (orientačně): botanická zahrada - cca 6,5 EUR, jízda na saních ve čtvrti Monte - 35 EUR za 2 osoby
 • večeře - cena cca 15 - 25 EUR/os./ den

POZNÁMKY

V říjnovém termínu se počty nocí na jednotlivých místech ubytování mírně liší: Machico 2 noci, Porto Moniz 2 noci, Funchal 3 noci, tedy i pořadí jednotlivých dnů programu se liší. Celkový program však bude dodržen.