DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Louvre v Abu Dhabi a Expo v Dubaji 2021

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Letecký zájezd  na výstavu Expo v Dubaji, jejíž konání bylo přeložen z roku 2020 na rok 2021. Zároveň navštívíte i nedávno otevřené muzeum Louvru v Abu Dhabi, ale také i řadu dalších zajímavostí v Dubaji či v Abu Dhabi.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Dopoledne sraz na letišti v Praze a odlet do Dubaje. Po příletu dvouhodinový transfer mikrobusem z Dubaje do Abu Dhabi. Pozdě večer ubytování v hotelu. 
2.den: Dopoledne nejprve návštěva na Yas Marine u Ferrari World, prohlídka velkolepé moderní architektury spojené s vodními fontánami a návštěva neplacené části centra automobilové firmy Ferrari, které propaguje italskou módu a gastronomii. Čas na oddech a oběd v italských restauracích v rámci Ferrari World. Okružní jízda městem, hodinová prohlídka moderní i tradiční architektury (mj. unikátní most slavné architektky Zaha Hadid), zastávka u jednoho z nejdražších hotelů na světě. Dále návštěva mešity šejka Al Zayeda (jedna z největších mešit na světě postavěná ve stylu neo art-deco s unikátními obrovskými lustry firmy Swarovski a největším tkaným kobercem na světě - památka je často označována jako Tádž Mahal 21. století). Později odpoledne individuálně - obchody a nákupní centra v Abu Dhabi či odpočinek na pláži a koupání v moři. 
3.den: Dopoledne je věnováno návštěvě muzea Louvre v Abu Dhabi, jednoho z nejvýznamnějších muzeí umění na světě. Prohlídka unikátní architektury francouzského architekta Jeana Nouvela. Prohlídka je věnována počátkům umění, starověkým civilizacím, evropskému i islámskému středověku a italské renesanci, dále pak baroku, umění 19. století a modernímu umění s návštěvou aktuálních výstav v areálu muzea. Oběd je možný v areálu muzea. Později odpoledne přejezd z Abu Dhabí do Dubaie. Ubytování  v hotelu v Dubai.
4.den: Po snídani odjezd metrem na výstaviště EXPO - výstaviště je umístěno mezi Abu Dhabi a Dubají. Celý den bude věnován individuální prohlídce pavilonů EXPO 2020, které bude atraktivním setkáním umění, průmyslu a techniky z celého světa. Spojené arabské emiráty si vybraly jako téma pro výstavu "Connecting Minds, Creating the Future", což znamená spojování myšlenek, vytváření budoucnosti. Výstavy se zúčastní také Česká republika, která zde bude mít svůj vlastní pavilon. 
5.den: Dopoledne orientační prohlídka Dubaje a návštěva obytné věže Burj Khalifa, což je nejvyšší budova světa. Pro běžné užití slouží 163 pater budovy. Za příplatek možnost předem zajistit vstupenku na vyhlídkovou plošinu zvanou At the Top, která se nachází ve 124. patře a naskýtá pohled na velkou část města Dubaje s jeho dalšími mrakodrapy - případně lze zajistit i dražší vstupenky do 148. nebo 154. patra. Individuálně možnost dalších nákupů či návštěvy známých trhů v Dubaji. Můžete rovněž navštívit i další atrakci Dubaie - Dubai Frame. Odpoledne odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách. 

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 02.12.2021 - 06.12.2021

Služby Kapacita Cena
Cena zájezdu (osoba v 1/2 pokoji) Volno 28990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Návštěva muzea Louvre Volno 1140 Kč
vstupenka Dubai Frame Volno 550 Kč
Příplatek za 1-lůžkový pokoj Volno 5990 Kč
Burj Khalifa - vstupenka 124./125. patro Volno 1200 Kč
Burj Khalifa - vstupenka 124./125. + 148. patro Volno 3990 Kč
Burj Khalifa - vstupenka 152. + 153. + 154. patro Volno 4790 Kč
Zavazadlo k odbavení Volno 1450 Kč
Komplexní pojištění Volno 660 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

2x nocleh v hotelu 5* v centru Abu Dhabi

2x nocleh v hotelu 4* v centru Dubaie

STRAVOVÁNÍ

snídaně v hotelu

PODROBNÝ POPIS

Muzeum Louvre v Abu Dhabi se nachází na ostrově Saadiyat (tzv. "Cultural District"), což je dnes místo, kde si podávají ruce největší architekti světa. Výstavní plocha 8000 čtverečních metrů z něj činí jedno z největších muzeí umění v arabských zemích. Architekt Jean Nouvel vyprojektoval unikátní stavbu, která vypadá jako gigantický létající talíř, který přistál na břehu moře. Paříž zapůjčila do muzea na deset let významná umělecká díla, sochy a obrazy, které dokumentují dějiny umění od starého Egypta a antického Řecka až po moderní malířství a sochařství. Zastoupena jsou díla malířů doby renesance a baroka, ale také, Manet, Gauguin, Magritte i Picasso. Protože muzeum má naznačit dialog východu a západu během mnoha staletí, jsou vystavené vedle uměleckých děl evropského středověku archeologické poklady Předního východu i umění raných čínských civilizací. Podle všech ohlasů je tato bilance zcela ohromující! 

V ceně návštěvy muzea Louvre je zahrnuta vstupenka a doprava z hotelu do muzea a zpět!


ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letenku Praha - Dubaj - Praha
 • příruční zavazadlo (zpravidla do 8 kg)
 • 4x nocleh v hotelu 4*/5* v Emirátech
 • 4x snídani
 • vstupenka na EXPO 2020
 • transfery mikrobusem
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupné do objektů
 • zavazadlo k odbavení (zpravidla do 23 kg)
 • místní doprava
 • pojištění
 • pobytová taxa (splatná na recepci hotelu)
 • místní spropitné (bakšiš)

POZNÁMKY

INFO k cestovnímu dokladu: Upozorňujeme na skutečnost, že izraelské razítko v cestovním pase je pro vstup do SAE nežádoucí!

Pokud jste si objednali také komplexní pojištění, je nutné vyplnit do objednávky data narození všech účastníků.