DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Louvre v Abu Dhabi a Expo v Dubaji

Tento zájezd již není v naší nabídce!

DOKUMENTY

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Letecký zájezd  na výstavu Expo v Dubaji, jejíž konání bylo přeložen z roku 2020 na rok 2021. Zároveň navštívíte i nedávno otevřené muzeum Louvru v Abu Dhabi, ale také i řadu dalších zajímavostí v Dubaji či v Abu Dhabi.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Večer sraz na letišti v Praze a odlet do Dubaje. Noční let.
2.den: Přílet do Dubaje v ranních hodinách. Po příletu dvouhodinový transfer autokarem z Dubaje do Abu Dhabi. V Abu Dhabi zastávka na Yas Marine u Ferrari World, prohlídka velkolepé moderní architektury spojené s vodními fontánami a návštěva neplacené části centra automobilové firmy Ferrari, které propaguje italskou módu a gastronomii. Čas na oddech a oběd v italských restauracích v rámci Ferrari World. Okružní jízda městem, hodinová prohlídka moderní i tradiční architektury (mj. unikátní most slavné architektky Zaha Hadid), zastávka u jednoho z nejdražších hotelů na světě, návštěva mešity šejka Al Zayeda (jedna z největších mešit na světě postavěná ve stylu neo art-deco s unikátními obrovskými lustry firmy Swarovski a největším tkaným kobercem na světě - památka je často označována jako Tádž Mahal 21. století). Odpoledne ubytování v hotelu v Abu Dhabí. Později odpoledne individuálně - obchody a nákupní centra v Abu Dhabi či odpočinek na pláži a koupání v moři. 
3.den: Celý den je věnován návštěvě muzea Louvre Abu Dhabi, jednoho z nejvýznamnějších muzeí umění na světě. Prohlídka unikátní architektury francouzského architekta Jeana Nouvela, dopoledne prohlídka věnována počátkům umění, starověkým civilizacím, evropskému i islámskému středověku a italské renesanci, čas na oběd v areálu muzea a odpoledne prohlídka věnovaná baroku, umění 19. století a modernímu umění s návštěvou aktuálních výstav v areálu muzea. Později odpoledne přejezd z Abu Dhabí do Dubaie. Ubytování  v hotelu v Dubai.
4.den: Po snídani odjezd z hotelu v Dubai na výstaviště EXPO - výstaviště je umístěno mezi Abu Dhabi a Dubají. Celý den bude věnován individuální prohlídce pavilonů EXPO 2020, které bude atraktivním setkáním umění, průmyslu a techniky z celého světa. Spojené arabské emiráty si vybraly jako téma pro výstavu "Connecting Minds, Creating the Future", což znamená spojování myšlenek, vytváření budoucnosti. Výstavy se zúčastní také Česká republika, která zde bude mít svůj vlastní pavilon. Večer ubytování v hotelu v Dubaji.
5.den: Dopoledne orientační prohlídka Dubaje a návštěva obytné věže Burj Khalifa, což je nejvyšší budova světa. Pro běžné užití slouží 163 pater budovy. Za příplatek možnost předem zajistit vstupenku na vyhlídkovou plošinu zvanou At the Top, která se nachází ve 124. patře a naskýtá pohled na velkou část města Dubaje s jeho dalšími mrakodrapy - případně lze zajistit i dražší vstupenky do 148. nebo 154. patra. Individuálně možnost dalších nákupů či návštěvy známých trhů v Dubaji. Můžete rovněž navštívit další atrakci Dubaie - Dubai Frame. Odpoledne odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách. 
Tento zájezd již není v naší nabídce!

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1x nocleh v hotelu v centru Abu Dhabi

2x nocleh v hotelu v centru Dubaie

STRAVOVÁNÍ

snídaně v hotelu

PODROBNÝ POPIS

Muzeum Louvre v Abu Dhabi se nachází na ostrově Saadiyat (tzv. "Cultural District"), což je dnes místo, kde si podávají ruce největší architekti světa. Výstavní plocha 8000 čtverečních metrů z něj činí jedno z největších muzeí umění v arabských zemích. Architekt Jean Nouvel vyprojektoval unikátní stavbu, která vypadá jako gigantický létající talíř, který přistál na břehu moře. Paříž zapůjčila do muzea na deset let významná umělecká díla, sochy a obrazy, které dokumentují dějiny umění od starého Egypta a antického Řecka až po moderní malířství a sochařství. Zastoupena jsou díla malířů doby renesance a baroka, ale také, Manet, Gauguin, Magritte i Picasso. Protože muzeum má naznačit dialog východu a západu během mnoha staletí, jsou vystavené vedle uměleckých děl evropského středověku archeologické poklady Předního východu i umění raných čínských civilizací. Podle všech ohlasů je tato bilance zcela ohromující! 

V ceně návštěvy muzea Louvre je zahrnuta vstupenka a doprava z hotelu do muzea a zpět!

Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letenku Praha - Dubaj - Praha
 • příruční zavazadlo (zpravidla do 8 kg)
 • 3x nocleh v hotelu 3*/4* v Emirátech
 • 3x snídani
 • vstupenka na EXPO 2020
 • transfery autokarem
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupné do objektů
 • zavazadlo k odbavení (zpravidla do 23 kg)
 • pojištění
 • pobytová taxa (splatná na recepci hotelu)
 • místní spropitné (bakšiš)

POZNÁMKY

INFO k cestovnímu dokladu: Upozorňujeme na skutečnost, že izraelské razítko v cestovním pase je pro vstup do SAE nežádoucí!

Pokud jste si objednali také komplexní pojištění, je nutné vyplnit do objednávky data narození všech účastníků.