DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Lisabon a památky Unesco, letecky

Pusťte se do objevování Lisabonu. Města, které je protkáno řadou unikátních památek. Poznat však můžete i další úchvatná místa  - královskou Sintru a historickou Evoru. Portugalské památky  Unesco stojí za poznání!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den:  Kolem poledne odlet z Prahy do Lisabonu (11:35 - 14:15). Odpoledne ubytování v hotelu v centru města. Později odpoledne prohlídka Lisabonu. Navštívíte historické čtvrti Lisabonu - Baixa a Alfama, hlavní lisabonské náměstí Rouses, katedrálu Sé, hrad svatého Jiří. Projedete se i historickou tramvají. 

2. den: Dopoledne se vydáte vlakem do horského městečka Sintra, které se chlubí řadou královských paláců. I Sintra je zapsána na seznamech Unesco. Odpoledne návrat do Lisabonu, pokračování v prohlídce města.  Čeká vás prohlídka lisabonské čtvrti Belem - místa, odkud vyplouvali portugalští mořeplavci na své objevitelské plavby do vzdálených zemí celého světa. Navštívíte Mosteiro dos Jeronimos (klášter Jeronýmů) z 16. století, v kterém pobýval i slavný mořeplavec Vasco di Gama. Prohlédnout si budete moci rovněž působivou obranou věž Torre de Belem z 15. století a novověký památník portugalských mořeplavců. Večer si pak můžete vychutnat typické portugalské "fado" v některé z četných restaurací v centru města. 

3. den: Tento den můžete pokračovat v individuální prohlídce Lisabonu. 

Nebo se vydat na celodenní fakultativní výlet vlakem do Evory. Historická Evora je obehnaná hradbami a uvnitř hradeb se nachází bludiště maurských uliček s výtečnými restauracemi a kavárnami. Na hlavním náměstí uvidíte maurské arkády a fontánu ze 16. století. Hlavní dominantou města je katedrála Santa Maria ze 12. století postavená v románském a gotickém slohu. Uvnitř katedrály Santa Maria narazíte na bohatou klenotnici sakrálního umění. Další významnou památkou města je římský chám Templo Romano ze 2. století nebo kostel svatého Františka s kostnicí. Naleznete zde však mnohem více, neboť ve městě se nachází více než dvacet kostelů a klášterů, univerzita, krásné zahrady či akvadukt ze 16. století. Jeden den je sice na toto město málo, ale i přesto si odvezete spoustu zážitků a jistě pochopíte, proč toto město Portugalci přezdívají "Florencie Portugalska". Večer návrat do Lisabonu.

4. den: Dle leteckého spojení odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 04.10.2024 - 07.10.2024

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 21990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 5990 Kč
Větší palubní zavazadlo (55x40x20 cm, max 10 kg) Volno 790 Kč
Zavazadlo k odbavení (max 15 kg) Volno 2190 Kč
celodenní výlet Evora Volno 780 Kč
Komplexní pojištění Volno 320 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • leteckou dopravu Praha - Lisabon a zpět  
 • malé palubní zavazadlo (45x36x20cm)
 • 3x nocleh
 • 3x snídani
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • místní dopravu v Lisabonu 
 • jízdné vlakem do Sintry a zpět
 • místní poplatek v hotelu (2 Eura / osoba / noc) 
 • zavazadlo k odbavení
 • vstupné do objektů a památek 

POZNÁMKY

Celodenní jízdenka v Lisabonu: 6,5 Eur.

vstupné (orientačně): klášter Belem - 12,00 EUR, Belém Tower 6,00 EUR, Sintra královský palác 10 EUR, 


Informace o Portugalsku.

Pro více informací o poznávacích zájezdech do Portugalska navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU