DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Léto na Šumavě

DALŠÍ INFORMACE

Aneb po stopách "Anděla Páně"

Malebná krása Šumavy, lipenského jezera i dalších míst jižních Čech nabízí řadu krásných přírodních scenerií i unikátních historických památek. Ale nejen to je pro vás připraveno v tomto našem zájezdu. Vydáte se rovněž po stopách filmových lokací z populární české pohádky Anděl Páně.

PROGRAM ZÁJEZDU

Program zájezdu:
1.den: Ráno odjezd autokarem do jižních Čech. Dopoledne zastávka v rozsáhlém klášteře ve Zlaté koruně. Odpoledne pak strávíme v jednom z nejkrásnějších českých měst - Českém Krumlově. V podvečer příjezd na Šumavu, ubytování v hotelu.
2.den: Dopoledne prohlídka kláštera ve Vyšším Brodu. Dále pak přejedeme k jednomu z nejstarších sídel Rožmberků k hradu Rožumberk, kde můžete mimo jiné shlédnout portrét známé Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se zde podle pověsti stále zjevuje. Odpoledne návštěva  Lipna - možnost koupání nebo procházky stezkou v korunách stromů. Stezka je zakončená vyhlídkovou věží vysokou 40 metrů a naskytne se vám z ní fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera - pro odvážlivce možnost sjet dolů z věže tobogánem.
3.den: Dopoledne zamíříme přes Přední Výtoň do osady Svatý Tomáš a dále pak krátkou turistickou vycházkou na zříceninu gotického strážního hradu Vítkův kámen. Vítkův kámen je nejvýše položeným hradem v České republice. Odpoledne možnost koupání v Lipenském jezeře.
4.den: Dopoledne se vydáme k Boubínu, kde nás čeká turistická vycházka Boubínským pralesem. Odpoledne se pak zastavíme v historickém městě Prachatice - město je od 1981 městskou památkovou rezervací. Večer návrat do hotelu.
5.den: Dopoledne na vás pak čeká nenáročná turistická procházka po nejkrásnějších partiích Šumavy - oblast Kvildy, Antýglu a Modravy. Odpoledne se vydáme na hrad Kašperk, významný hrad císaře Karla IV. a také místo, kde se odehrával děj filmu Anděl Páně. Následovat bude krátká zastávka u kostela Sv. Mouřince v Anníně, který známe ze stejné pohádky. Večer návrat do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osoburafty
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel Panský dům***, Vyšší Brod (1- a 2- lůžkové pokoje s příslušenstvím)

12498-pansky-dvur

PODROBNÝ POPIS

Vstupné (orientačně)
- klášter Zlatá Koruna 140 Kč, děti a senioři 100 Kč
- zámek Český Krumlov 180 Kč, děti a senioři 130 Kč, věž 150 Kč
- klášter ve Vyšším Brodě 120 Kč, děti a senioři 85 Kč
- hrad Rožmberk 150 Kč, děti a senioři 110 Kč
- vodní elektrárna Lipno 100 Kč
- Stezka korunami stromů 220 - 270 Kč, lanovka 140 - 180 Kč, tobogán 50 Kč 
- hrad Kašperk 100 - 150 Kč (dle okruhu), děti a senioři 75 - 95 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 4x nocleh v hotelu 
  • 4x snídaně
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění
  • vstupy do objektů

POZNÁMKY

Pro více informací o České republice navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.