DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Kostarika - země sopek a dvou oceánů

"Středoamerické Švýcarsko", zemička o velikosti samotných Čech s nejpestřejší faunou i flórou na jednotku území na celém světě. Výjezdy ke kráterům sopek Poás* a tři a půl tisíce metrů vysoké Irazú, magický kužel aktivního vulkánu Arenal. Procházky v tropických suchých, deštných i horských mlžných lesích s výkladem o rostlinách, stromech a zvířatech. Možnosti doplňkových aktivit - raftingu, canopy a dalších. Návštěva kávové i kakaové plantáže s ochutnávkami. Překrásné pláže Pacifiku a Karibiku, koupání a šnorchlování v tropickém moři, vesničky indiánů Bribri a pravá karibská atmosféra neskutečné pohody.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.-2.den: Praha - San José - Cartago.
Let do hlavního města Kostariky. Přejezd do N.P. Volcán Irazú: vyhlídka do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky, sirné jezírko, lávová poušť. Cartago: poutní bazilika se soškou patronky země La Negrity. Orchideje, tropické květy a bambusová džungle v Jardines Lankester. Horskou částí panamerické dálnice přes hřeben Kordillér kolem Hory smrti. Od jednoho z nejvyšších vrcholů Kostariky strmě dolů k pobřeží Pacifiku.

3.den: Palmar Norte, M.P. Marino Ballena.
Palmar Norte: tajemné kamenné koule předkolumbovských indiánů. Mořský park Marino Ballena: dlouhé pláže, možnost výletu lodí k ostrovu Velryba s ptačími koloniemi a leguány.

4.den: Uvita - Quepos.
Podél pobřeží s palmovými háji do N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosáli...).

5.-6.den: Quepos - Santa Elena.
Přes řeku Tárcoles s vyhřívajícími se obřími krokodýly a dále do Santa Eleny v hornatém vnitrozemí: Monteverde - biorezervace mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýlí a hmyzí farmy. Procházka po zavěšených chodnících v horních patrech pralesa. Možnost Jungle Night Walk, večerní procházky džunglí.

7.den: Santa Elena - Fortuna.
Tilaránskými Kordillerami a kolem jezera Arenal do Fortuny pod nejaktivnější z kostarických sopek - Volcán Arenal: pěší výlet k vodopádu v tropické džungli - skvělé koupání! Večerní koupání v termálech s občasnými otřesy - "dechem" sopky.

8.den: P.R. Cano Negro.
Přejezd na sever k hranicím Nikaragui do Los Chiles. Možnost výletu na člunech po řece Rio Frío směrem k jezeru Cano Negro. Jedinečná přírodní rezervace s vegetací a zvířenou krajinného typu bažin a jezer tropických vnitrozemských nížin - Llanura de Los Guatusos: exotičtí ptáci, bazilišci, kajmani, želvy, opice, lenochodi. Alternativně celodenní rafting na řece Rio Toro.

9.den: Fortuna - Cahuita.
Přejezd k pobřeží Karibiku pod N.P. Braulio Carillo. Hadí zahrada v La Virgen s více než 60 druhy plazů (včetně anakondy) a obojživelníků (pralesničky - jedovaté šípové žáby).

10.-11.den: Cahuita - San José.
Odpočinek na plážích u městečka Cahuita. Procházka v N.P. Cahuita: opuštěné pláže s bílým pískem, šnorchlování na korálových útesech. Možnost návštěvy záchranné stanice divokých zvířat Jaguar Rescue Center nebo vesničky s původními obyvateli Bribri: směs černé a indiánské kultury, rukodělné výrobky, hudba reggae a calypso nebo na kole v přírodní rezervaci Gandoca-Manzanillo. Návštěva kakaové plantáže: pěstování kakaovníků a ukázka zpracování bobů, ochutnávka vlastnoručně vyrobené čokolády. Přejezd pod sopkou Barva (2906 m) zpět do San José.

12.den: *N.P. Volcán Poás (2704 m).
Fantastické výhledy do dýmajícího kráteru (nebude-li v mracích), trpasličí horský mlžný les, návštěva kávové plantáže spojená s ochutnávkou a nákupem kávy. Volný program a nákupy suvenýrů v San José.
*Návštěva Volcánu Poás je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou. Případný alternativní program dle dané situace.

13.-14.den: San José - Praha.
Návrat domů.


SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 26.11.2022 - 09.12.2022

Služby Kapacita Cena
Základní cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji Volno 73990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 10200 Kč
Komplexní pojištění Volno 1820 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

12x hotely, penziony a apartmány - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím.
1-lůžkový pokoj za příplatek - Kostarika 10 200 Kč (12x)

STRAVOVÁNÍ

12x snídaně.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou přepravu Praha - San José - Praha (včetně letištních tax s vyjímkou taxy ze San José 29 USD)
  • 12x nocleh v hotelech nebo penzionech (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 12x snídaně
  • minibus s místním řidičem na přejezdy dle programu
  • služby průvodce 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • odletové taxy ze San José (29 USD)
  • komplexní pojištění

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU