DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Klenoty Saska - Naumburg a Lipsko

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Sasko je jedna z často navštěvovaných spolkových zemí Německa, asi každý zná Drážďany, ale což takhle podívat se na některé z lehce opomíjených, ale přesto kouzelných míst? Vyrazte se s námi podívat do historického Naumburgu, či moderního Lipska. Tato města Vás překvapí svou rozmanitostí a zajímavou historií, tady si to své vybere opravdu každý!


PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezdová místa a časy:

Kladno (zast. MHD, nám. Sítná na straně u hotelu, 5.40)

Praha (Stodůlky, stanice metra, 6.00)

Slaný (U váhy, Šultysova ulice, zastávka MHD, 6.20)

Další odjezdová místa:  Louny, Chomutov 


Ráno cesta autokarem směr Německo, příjezd do Naumburgu v dopoledních hodinách (cca 10:30). Prohlídka města s průvodcem s možností návštěvy Naumburgského dómu, kostela sv. Václava, muzea F. Nietzsche, či jízdy historickou tramvají. Dle časových možností osobní volno na občerstvení.

Cca ve 13 hodin odjezd z Naumburgu a přejezd do Lipska. 

Příjezd do Lipska kolem 14. hodiny,  následuje krátké seznámení s městem s průvodcem a s návštěvou kostela sv. Tomáše, kde působil J. S. Bach. Dále odpoledne možnost návštěvy místních muzeí či galerií nebo posezení v některé z místních kaváren či restaurací. 

Předpokládaný odjezd z Lipska v 17 hodin, po cestě domů nás bude čekat ještě krátká fotozastávka u Památníku bitvy národů.  

Plánovaný návrat do Prahy ve večerních hodinách (mezi 22.00.- 23.00)

Tento zájezd již není v naší nabídce!

PODROBNÝ POPIS

NAUMBURG 

1000 let staré město patří k nejkrásnějším městům ve střední části Německa.

Víte, co mají společného třešně, husité, UNESCO a tramvaje? Společného jmenovatele můžeme najít právě tady. Pronikněte do tajů města ležícího v údolí řeky Sály na staré obchodní cestě Via Regia.
 
Dozvíte se, proč se ve městě konají známé třešňové slavnosti, prohlédnete si Naumburgský dóm, který představuje přechod od románského stylu ke gotice a je od roku 2018 zapsán na seznamu UNESCO. Uvnitř můžete obdivovat úchvatnou sochařskou výzdobu v životní velikosti od samotného Naumburgského mistra
Na město se z výšky můžete podívat z věže kostela svatého Václava (možná zde zaslechnete úchvatný zvuk Hildebrandtových varahan),  či se projít kolem středověkého opevnění Salztor či Marientor. Že Vás už teď bolí nohy? Nevadí! Můžete se projet nejkratší tramvajovou dráhou provozovanou v Německu od roku 1892, která ve svém vozovém parku skrývá hotové skvosty (celou její flotilu totiž tvoří historické vozy, pro znalce např. LOWA ET54 a REKO TZ70).  
A pokud Vás unaví všechny ty velkolepé památky, pak můžete na chvíli spočinout v některé z restaurací na náměstí v srdci starého města, s pohledem na nádherné renesanční a barokní domy, nebo strávit čas řešením filosofických otázek při návštěvě domu, kde část života pobýval Friedrich Nietzsche.  

LIPSKO

Z historického Naumburgu se přesuneme do moderního Lipska, které je největším městem Saska s atmosférou moderního města. I tady se ale psala historie a to je jen tak ledajaká. Město je pevně svázáno se slavnými jmény, např. J. S. Bacha, R. Wagnera, či Felixe M. Bartholdyho. Johann W. Goethe právě sem do této metropole zakomponoval děj svého Fausta.  Cestovatelé také jistě znají slovo Bedekr, víte, že vzniklo právě tady?
V centru města si prohlédnete kostel sv. Tomáše, staré historické pasáže, které připomínají obchodní minulost Lipska, a ve zbytku času můžete vybírat z nepřeberného množství dalších aktivit - shlédnout z výšky věže Panorama Tower, milovníci historických vozů si mohou prohlédnout historické vlaky volně přístupné na hlavním nádraží, nebo strávit odpoledne v jednom z muzeí, např. GRASSI muzeum, jeden z největších muzejních komplexů v Německu, muzeum STASI "Runde Ecke", bývalého sídla Státní bezpečnosti, Galerii současného umění a mnoho dalšího. 

Po cestě zpět se ještě krátce zastavíme u Památníku bitvy národů, který připomíná bitvu u Lipska z roku 1813, kde byl poražený Napoleon.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • dopravu
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupné do objektů 
 • pojištění

POZNÁMKY

VSTUPNÉ

 • Naumburg dom    7,5 EUR
 • St.Wenzelturm    2 EUR
 • tramvaj Naumburg  1 jízda   2,20 EUR 
 • tramvaj Naumburg celodenní jízdné 4 EUR
 • věž kostela sv. Tomáše Lipsko 2 EUR
 • Panorama Tower Lipsko 5 EUR
 • Panometer Lipsko 13 EUR
 • GRASSI muzeum 8 EUR
 • muzeum STASI  zdarma