DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

K Baltskému moři - Gdaňsk, Malbork, Sopoty, letecky

Na sever Polska až k Baltskému moři, kde na vás čeká několik historických stavebních skvostů, památek a dalších zajímavostí, se s námi můžete vydat i letecky.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Večer odlet z Prahy do Polska. Po přistání transfer do hotelu v centru Gdaňska.  

2.den:  Prohlídka historického centra metropole severního Polska. GDAŇSK je starobylé hanzovní město s tisíciletou historií, považované právem za nejkrásnější kulturní perlu na břehu Baltského moře, historické jádro města s renesančními a gotickými památkami obnovené po 2. sv. válce, kostel Panny Marie s Gdaňskou madonou - jeden z největších cihlových kostelů na světě, Velký mlýn, Stary Zuraw, radnici se zvonkohrou a Kanál Raduni, projekt německých rytířů ze 14. stol.. Dále pak nespočet kostelů, hospůdek i obchůdků s medovým zlatem se-veru - jantarem.  Turistickým centrem Gdaňska je ulice Dluga a náměsti Dlugy Targ s mnoha krásnými domy, obchůdky, kavárnami a restauracemi.

Druhá světová válka začala 1. září 1939 německým útokem  na poloostrov Westerplatte - dnes gdaňském předměstí. Najdete zde velkolepé Muzeum 2. světové války.

3. den: Ráno se z GDAŇSKU vypravíte regionálním vlakem do dalšího města Trojměstí (společný název pro města Gdaňsk, Gdyně a Sopoty) - secesního lázeňského města SOPOTY. Projdete se k písečným plážím, prohlédnete si umělecký unikát - tzv. Krzywy domek (stavba architektů Szotyński získala titul - "nejpodivuhodnější budova světa") a městský maják a závěrem i nejdelší dřevěné molo v Evropě o délce přes 500 metrů. K obědu doporučujeme ochutnat místní specialitu - smaženou rybu.

Odpoledne pak přejedete do GDYNĚ, poslední město z Trojměstí, původně rybářská vesnice ze 13. století v Gdaňském zálivu, dnes supermoderní přístav Baltského moře. Navštívit budete moci oceánografické muzeum i historické lodě zakotvené v přístavu - plachetnicí Dar Pomorza a historickou válečnou loď Blyskawica. Večer návrat do Gdaňsku. 

4. den: Ráno se vydáte po stopách středověkých křižáků na slavný křižácký hrad Malbork (UNESCO) - sídlo Řádu německých rytířů, největší cihlová gotickou stavba světa. V Malborku budete moci ochutnat rovněž místní kulinářské speciality. 

Později odpoledne trasnfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR. Ve večerních hodinách přílet na letiště v Praze.


SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 06.09.2023 - 09.09.2023

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 16990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj v hotelu Volno 3990 Kč
větší palubní zavazadlo Volno 800 Kč
zavazadlo k odbavení Volno 1200 Kč
komplexní pojištění Volno 240 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v centru Gdaňsku.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně  v hotelu.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava letecky Praha - Gdansk - Praha 
 • malé palubní zavazadlo
 • 3x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje) 
 • 3x snídaně 
 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • vlakovou jízdenku z Gdansku do Sopot, Gdyně a Malborku
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní lokální dopravu v oblasti Gdansku
 • větší palubní zavazadlo nebo zavazadlo k odbavení 
 • vstupy do objektů
 • pojištění

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU