DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Perly Jordánska

Jordánsko nabízí kombinaci úchvatných přírodních a historických památek. Petra patří mezi největší divy světa a samozřejmě nechybí na seznamu památek Unesco. Mrtvé moře udivuje svými fyzikálními zvláštnostmi. A krajina Wadi Rum  vás dokáže přenést až na Mars!


PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet z Prahy do Jordánska. Přílet do Ammánu a transfer do hotelu v Madabě.
2.den: Ráno se vydáme na prohlídku Madaby. Starověké město Nabatejců Madaba je proslulé svými mozaikami. Ty nejstarší pocházejí již z 6. století n.l. Poté se vydáme k Mrtvému moři, kde  budete moci vyzkoušet specifické vlastnosti koupání v této lokalitě.  Mrtvé moře je známé svými blahodárnými účinky na organismus, ale po jedné koupeli zázraky nečekejte.
Pokračovat budeme dále na jih Jordánska. Další zastávka bude  proslulý křižácký hrad Kerak. Nejznámější a nejdochovalejší křižácký hrad  v této oblasti (pochází z 12. století).
Večer ubytování ve Wadi Musa / Petře.
3.den: Celý den je věnován návštěvě úchvatného areálu v Petře. PETRA (UNESCO památka) představuje  unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů vytesaných do skal, vysokých až 100 m, jeho stáří se odhaduje na 2 500 let. Město je přístupné pouze úzkou skalní soutěskou Sig (dlouhé cca 2,5 km)  na jejímž konci je mnoho chrámů, klášterů, paláců vytesaných do skal, zdobených složitými sochami, jež poukazují na zručnost Nabatejců - Pokladnice, Vítězný oblouk, antické divadlo, královské hrobky a klášter, mystické pohřebiště aj.
4.den: Fakultativní výlet WADI RUM. Pro ty z vás, kteří chtějí poznat opravdu nevšední krajinu nabízíme výlet do pouště.
Čeká na vás nádherná divoká pouštní krajina u hranic se Saudskou Arábií, pod horou Džabal Ram. WADI RUM (UNESCO) je někdy přezdívané též  jako The Valley of Moon (Měsíční údolí). Nabízí  skalní věže z narůžovělého pískovce, skalní brány, rokle a soutěsky, písek nejrůznějších barev od bílé přes růžovou až po fialovou - to vše  připomíná krajinu na Měsíci či Marsu. Není tak divu, že tyto scenerie můžeme najít v četných filmech. Nejslavnějším je již   legendární "Lawrenc z Arábie", ale natáčeli se zde i novodobé filmové hity "Marťan", "Prometheus"  či "Rudá planeta"
Večer návrat do Wadi Musa / Petry.
5.den: Dopoledne  transfer z Wadi Musa na letiště v Ammanu a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.


SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 15.10.2022 - 19.10.2022

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 24990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 5990 Kč
komplexní pojištění Volno 350 Kč
Výlet Wadi Rum Volno 1990 Kč
palubní zavazadlo 10 kg Volno 600 Kč
zavazadlo k odbavení 20 kg Volno 1400 Kč
Jordan Pass Volno 2700 Kč

PODROBNÝ POPIS

Fakultativní výlet Wadi Rum:  základní cena výletu zahrnuje dopravu mikrobusem z Petry do vesničky Wadi Rum a doprovod průvodce. Na místě si pak můžete, v případě zájmu, doobjednat projížďku džípy v poušti a mezi skalami tohoto údolí (cena cca 25 JOD).  Alternativně je možná i krátká pěší procházka po okolí.


Jordan Pass

S ohledem na to, že  v Jordánsku budete více než  3 noci a zároveň plánujete navštívit Petru a další  památky, máte výhodnou možnost zakoupit si před odletem turistickou kartu Jordan Pass. Ta v sobě zahrnuje jak poplatek za víza, tak vstupy do muzeí, přírodních rezervací a archeologických lokalit. Tento pas se vyplatí už jen proto, že je cenově výhodnější než vízum a vstup do Petry koupené samostatně.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu z Prahy do Ammánu a zpět
  • palubní zavazadlo (40x20x25 cm)
  • dopravu v Jordánsku
  • 4x nocleh v hotelu 3*
  • 4x snídani
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů a památek
  • bakšišné
  • zavazadlo k odbavení
  • vízum do Jordánska

POZNÁMKY

Vstupy: Madaba - 1 JOD, Kerak - 3 JOD, Petra - 50 JOD,  Wadi Rum - 5 JOD, Mrtvé moře (vstup na pláž) - 15 JOD

1 jordánský dinár = cca 33 Kč

Vízum do Jordánska se vydává na letišti při příletu do Jordánska za poplatek 40 JOD (cca 1300 Kč).OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU