DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Jordánsko s pobytem u Rudého moře

Na tomto zájezdu na váš čekají úchvatné památky Unesco (Petra, Madaba, Jerash), majestátní křižácké hrady (Kerak, Shobak, Ajlun) i fascinující pouštní údolí  Wadi Rum. Vykoupat se budete moci ve dvou mořích a podíváte si i na místa biblických příběhů Svaté země (hora Nebo, Jeruzalém , Betlém).


PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet z Prahy do Ammánu (přímý let, 4 hodiny). Po příletu a vyřízení vízových formalit následuje transfer do hotelu v Ammanu. Dle časových možností večerní procházka  města s průvodcem.

2.den: Po snídani odjezd do města Jerash. Město Jerash bylo vystavěno v době  římské nadvlády a je považováno za  jedno z nejlépe zachovaných římských provinčních měst na světě. Můžete obdivovat římský urbanismus, zpevněné a kolonádní ulice, chrámy, divadla, prostorná veřejná prostranství, náměstí, lázně, fontány a městské hradby obklopené věžemi a branami. 
Odpoledne pokračování v cestě  do Ajlunu, kde kromě jednoho z nejstarších minaretů v Jordánsku navštívíte stejnojmenný křižácký hrad Ajlun, odkud je nádherný výhled nejen na okolní krajinu, ale nahlédnete i do Libanonu a Izraele. V podvečer návrat do hotelu v Ammanu. 

3.den: Po snídani se vydáte do města Madaba, které je pověstné svými mozaikami. Prohlédnete si je především v kostel Sv. Jiří (památka Unesco, slavná mapa Svaté země z r. 560) a v archeologickém muzeu. Dále budete pokračovat přes horu Nebo, místo kde byl pohřben Mojžíš  (krátká zastávka) k Mrtvému moři. Vyzkoušet si budete moci specifické vlastnosti vody Mrtvého moře - nejnižšího místa na Zemi.

4.den: Přejezd na jih Jordánska. Dopoledne se po cestě zastavíte u křižáckého hradu Kerak, který patří mezi největší hrady v této oblasti. Odpoledne pak zamíříte do pouště Wadi Rum. Čeká na vás 2-hodinová projížďka džípy  touto   obdivuhodnou pouštní krajinou. Skalní věže, brány, rokle,  soutěsky či červený písek vám dává pocit, že jste se ocitli na jiné planetě. Však také místní krajina poskytla kulisy pro řadu sci-fi filmů. 
Nocleh v poušti Wadi Rum v beduinských stanech.

5.den: Dopoledne příjezd do Aqaby, přímořského letoviska na břehu Rudého moře. Ubytování v hotelu. Možnost koupání.

6.den: Volno, odpočinek na pláži, koupání. Možnost fakultativního výletu lodí ke korálovým útesům.

7.den: Po snídani odjezd z Aqaby do Petry. Petra (památka Unesco) byla vyhlášena jedním ze 7 divů světa. Jedná se o unikátní komplex nabatejských monolitických chrámů vytesaných do skal vysokých až 100 m. Město je přístupné pouze úzkou skalní soutěskou Sig (o délce 1200 m), na jejímž konci na vás čeká desítky  mnoho chrámů, klášterů či paláců zdobených četnými sochami. Spatřit můžete  Pokladnici, Vítězný oblouk, antické divadlo, královské hrobky, klášter aj.
V podvečer ubytování v hotelu v blízkém městečku Wadi Musa.

8.den: Po snídani odjezd zpět na sever Jordánska. V případě dostatku času zastávka u křižáckého hradu Shobak. Odpoledne přejezd na letiště v Ammanu a odlet zpět do ČR. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 12.03.2022 - 19.03.2022

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 34990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 6990 Kč
komplexní pojištění Volno 880 Kč
Výlet Jeruzalém a Betlém Volno 1990 Kč
palubní zavazadlo 10 kg Volno 600 Kč
zavazadlo k odbavení 20 kg Volno 1200 Kč
Jordan Pass Volno 2700 Kč

PODROBNÝ POPIS

Jordan Pas

S ohledem na to, že  v Jordánsku budete více než  3 noci a zároveň plánujete navštívit Petru a další  památky, máte výhodnou možnost zakoupit si před odletem turistickou kartu Jordan Pass. Ta v sobě zahrnuje jak poplatek za víza, tak vstupy do muzeí, přírodních rezervací a archeologických lokalit. Tento pas se vyplatí už jen proto, že je cenově výhodnější než vízum a vstup do Petry koupené samostatně.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • leteckou dopravu z Prahy do Ammánu a zpět
 • palubní zavazadlo (40x20x25 cm)
 • dopravu v Jordánsku
 • 6x nocleh v hotelu 3*
 • 1x nocelh v beduinských stanech
 • 7x snídani
 • jeep tour ve Wadi Rum
 • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupy do objektů a památek
 • bakšišné
 • zavazadlo k odbavení
 • vízum do Jordánska

POZNÁMKY

Vstupy: Madaba - 1 JOD, Kerak - 3 JOD, Petra - 50 JOD,  Wadi Rum - 5 JOD, Mrtvé moře (vstup na pláž) - 15 JOD

1 jordánský dinár = cca 33 Kč

Vízum do Jordánska se vydává na letišti při příletu do Jordánska za poplatek 40 JOD (cca 1300 Kč).OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU