DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Jeseníky, zámek Moszna a Opole

Když jeden den nestačí ... Tento víkendový zájezd vás zavede do oblasti Severní Moravy a Horního Slezska. Navštívíte několik hradů a zámků, seznámíte se s již téměř zapomenutým uměním ruční výroby papíru a budete moci i relaxovat v termálních lázních. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den:  Ráno odjezd z Prahy do oblasti severní Moravy.
Dopoledne návštěva hradu Bouzov -  romantického hradu založeného na přelomu 13. a 14. století, který patří mezi historické skvosty severní Moravy. Natáčela se zde řada filmů a pohádek (např. O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Arabela se vrací nebo Mladý Indiana Jones). Za II. světové války byl sídlem přepadového komanda SS.
Dále návštěva papírny Velké Losiny - jediné ruční manufaktury na výrobu papíru v České republice.
Později odpoledne se pak můžete vydat buď na prohlídku renesančního zámku Velké Losiny nebo navštívit termální lázně  Velké Losiny, které nabízejí hned 9 termálních bazénů a řadu dalších vodních a wellness atrakcí.
Večer ubytování v hotelu.
2.den: Ráno přejedeme hranice do Polska a vydáme se k zámku Moszna. Moszna (česky Mošna) je pohádkový zámek, jeden z nejkrásnějších na území Polska. V paláci se nachází celkem 365 místností a ohromujících 99 věží. Atrakcí je i hřebčín anglických koní. Zámek je velice zajímavý svou architekturou. Hlavní a nejstarší budova pochází z 18. století. Je postavena v barokním stylu. Po velkém požárů bylo do roku 1900 postaveno východní křídlo v novogotickém stylu. V letech 1912-1914 bylo přistavěno křídlo západní, ve stylu novorenesančním. A jen pro doplnění uvádíme, že Moszna byla prestižním časopisem National Geografic zařazena mezi 10 nejkrásnějších zámků v Evropě! Z Moszny pak zamíříme do historického města Opole. Opole  patří mezi nejstarší města v Polsku. Město se může pochlubit množstvím historických staveb a cenných uměleckých děl, vzniklých během tisíciletých dějin. Gotická katedrála, rynek s radnicí, barokní měšťanské domy, Piastovská věž, františkánský kostel a mauzoleum Piastovců - to vše jsou památky, které dělají město turisticky atraktivním. Ve večerních hodinách návrat zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 11.06.2022 - 12.06.2022

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 2490 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1- lůžkový pokoj Volno 790 Kč
Komplexní pojištění Volno 180 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Kladno Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Poděbrady Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Orientační ceny vstupů:
Hrad Bouzov- dospělí 200 Kč, snížené vstupné 140 Kč (děti 6 - 18 let, senioři od 65 let  a osoby s průkazem ZTP) 
Lázně Velké Losiny - vstup do Termálního parku na 2 hod., dospělý 350 Kč, snížené vstupné 300 Kč (děti do 100 cm výšky, studenti a senioři od 62 let), vnitřní termální bazén v hotelu Eliška 180 Kč/2 hod.
Zámek Velké Losiny - dospělí 140 Kč, snížené vstupné 100 Kč (děti 6 - 15 let, senioři od 65 let  a osoby s průkazem ZTP) 
Papírna Velké Losiny - základní vstupné 130 Kč a snížené vstupné 95 Kč
Zámek Moszna - dospělý 15 PLN, děti 9 PLN

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • 1x nocleh v hotelu
  • 1x snídani
  • dopravu autokarem
  • služby průvodce 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupné do objektů
  • místní poplatek
  • pojištění

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU