DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Istanbul, brána Orientu

Konstantinopol, Cařihrad či Istanbul. To vše jsou jména světové metropole rozkročené mezi Evropu a Asii. Metropole, kterou odděluje i spojuje úžina Bospor. Pokud chcete poznat místo, kde se doslova psaly dějiny, existuje jen málo příhodnějších míst, než je právě Istanbul. Během vašeho pobytu v Istanbulu navštívíte nejen  nejvýznamnější památky tohoto města, ale doslova si jej užijete. 
Ochutnáte pravou tureckou kuchyni, zkusíte si smlouvat na orientálních trzích či si  vychutnáte tradiční turecký čaj.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Dopoledne odlet z Prahy do Istanbulu. Transfer do hotelu a ubytování. Později odpoledne první seznámení s městem, pěší procházka centrem Istanbulu do oblasti Sultanahmet - centra antické  Konstantinopole. Prohlédnete si  Hipodrom s obelisky, slavnou Modrou mešitu se šesti minarety, mešity Sokullu Sehit Mehmed Pasa a Kücük Ayasofya.
2. den: Dopoledne na vás čeká Suleymanova mešita, kterou postavil Suleyman Nádherný a je považována za nejkrásnější v Istanbulu. Potom slavný Velký bazar, který zabírá plochu 5 hektarů a představuje jakési město ve městě, které je jednou z největších tržnic světa. Říká sew, že jen ve výkladních skříních je vystaveno na 10 tun zlata! Odpoledne prohlídka Egyptského bazaru, který ohromí nepřebernou vůní koření a ovoce. A na závěr dne úžasná atmosféra okolo mešity YeniCami s tisíci holuby a nádherná mešita Rustem Pasha. Fakultativní možnost plavby po Bosporském průlivu.
3. den: Dopoledne prohlídka sultánovy rezidence, paláce Topkapi, se zahradami, interiéry harému a nádhernou pokladnicí se šperky a trůny těch nejslavnějších sultánů. Odpoledne prohlídka Hagia Sophia, neboli Chrám Boží moudrosti, který byl původně byzantským chrámem a později osmanskou mešitou a o kterém se říká, že je to osmý div světa. Yerebatanské cisterny, unikátní podzemní nádrže na pitnou vodu, jejichž stropy drží 336 antických sloupů. Odpoledne se pak vydáme  přes Galatský most do čtvrti Galata, která byla založena jako latinsko - katolická kolonie a byla obývána především židy a také Janovskými a Benátskými obchodníky. Ze staré Galatské věže se vám naskytne nádherný výhled na Zlatý roh a   Bosporský průliv. Posedět pak můžete v některé z četných místních restaurací. 
4. den: Dopoledne individuální volno, možnost nákupů. Odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 18.10.2024 - 21.10.2024

Služby Kapacita Cena
Cena zájezdu Volno 18990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 4990 Kč
Výlet lodí po Bosporu Volno 690 Kč
Palubní zavazadlo Volno 1450 Kč
Komplexní pojištění Volno 320 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování v hotelu 3* v centru Istanbulu v 2-lůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek.

V případě účasti pouze 1 osoby je možné zajistit doobsazení. Příplatek za 1-lůžkový pokoj je účtován pouze v případě, že je tento typ pokoje účastníkem požadován.  

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • leteckou dopravu Praha - Istanbul a zpět
  • palubní zavazadlo
  • 3x nocleh v hotelu 3* 
  • 3x snídani
  • transfery letiště - hotel - letiště 
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní dopravu
  • vstupy do památek
  • zavazadlo k odbavení
  • pojištění

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU